Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

 • СДСМ

  Гласови: 17 7,2%
 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 65 27,4%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 108 45,6%
 • ДУИ

  Гласови: 6 2,5%
 • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 2 0,8%
 • БЕСА

  Гласови: 2 0,8%
 • ДПА

  Гласови: 1 0,4%
 • Друга партија (ќе пишам за која)

  Гласови: 13 5,5%
 • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

  Гласови: 23 9,7%

 • Вкупно гласачи
  237
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
965
Поени од реакции
2.737
ВМРО никогаш повеќе нема да добие ни 50 пратеници, а не па 63 како во 2008ма, а со оглед на тоа што останатите албански партии исто така земаат замав, ДУИ сигурно нема да има пак 15 пратеници, така што дури и да победи ДУИ - ќе им треба Левица за коалиција која што никогаш нема да коалицира со ДУИ. Така што останува коалиција ВМРО-Левица-ААА.

ДУИ колку сака нека плаче ако не влезе во влада, никој нема да ги ферма овојпат.
Зошто да не добие 50 пратеници? Веќе еуфоријата е кон ВМРО а падот е кај сдс
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
3.075
Поени од реакции
7.598
Какви таленти се овие од Сдс просто да не ти се верува, малку им беа сите бламови афери и криминали на нивните функционери кои пробаа да ги заташкаат - уште па и внатрешен раскол си направија со Пауновски и Максим Димитриевски, тоа што пробаа да го направат со Јанчев и Тодоров во Дпмне им се врати како бумеранг

И оваа изјавата на Заеб дека пораката од народот е сфатена гарант они ја читаат како „треба повеќе активисти во администрација да бутнеме“ нареден период
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
965
Поени од реакции
2.737
Зашто Левица ке им делка доста гласови


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ќе земе ама ако гледаш од 2017 како е опозиција ВМРО ги задржа своето гласачко тело и покрај растот на гласови на левица
 

kikomcjuve

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
12.329
Поени од реакции
2.539
Зашто Левица ке им делка доста гласови
Левица ќе им делка, ТМРО ќе им делка, онај од Интегра ќе и делка, на крајот на ВМРО никој не му изделка гласој, си имаат исто колку што имаа..
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
3.075
Поени од реакции
7.598
Левица ќе им делка, ТМРО ќе им делка, онај од Интегра ќе и делка, на крајот на ВМРО никој не му изделка гласој, си имаат исто колку што имаа..
2016 имаа 454.000 гласови, 2020 лани имаа 315.000 гласови на наредните парламентарни и под 300к ќе паднат како расте трета опција Левица
 

kikomcjuve

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
12.329
Поени од реакции
2.539
2016 имаа 454.000 гласови, 2020 лани имаа 315.000 гласови на наредните парламентарни и под 300к ќе паднат како расте трета опција Левица
Вмро има идентичен број на гласови. Ете и членот погоре ти даде и доказ.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.400
2016 имаа 454.000 гласови, 2020 лани имаа 315.000 гласови на наредните парламентарни и под 300к ќе паднат како расте трета опција Левица
Левица делка гласови и од СДСМ, многу млади активисти на СДСМ на овие избори работеа за Левица.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.847
Поени од реакции
7.248
Ќе земе ама ако гледаш од 2017 како е опозиција ВМРО ги задржа своето гласачко тело и покрај растот на гласови на левица
не мешај локални со парламентарни
гледам дпне зголемиле 2к гласа у Бутел ама само заради што имаше еден против кандидат, Велимир кој човекот буквално ништо не направи, така да јас го одбрав помалото зло во случајов дпне ама на парламентарни се знае мојот глас кај ке оди, ваков случај е со многумина затоа ти викам не се репер локалниве


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
3.075
Поени од реакции
7.598
Вмро има идентичен број на гласови. Ете и членот погоре ти даде и доказ.
Муабетот погоре беше за пратеници не градоначалници, нормално е дека гласовите ќе одат кај главниот опозициски кандидат во случајов Дпмне кога Левица сеуште немаат толкаво членство па и кандидати имаа многу малку. Ете јас гласав за Дпмне за градоначалник а Левица за совет, на парламентарни пак за Левица

Левица делка гласови и од СДСМ, многу млади активисти на СДСМ на овие избори работеа за Левица.
Кај мене во градов нема такво чудо, бивши активисти од Сдсм сега да работат за Левица. Инаку Сдс ги изгуби неопределените гласачи затоа и ваков голем пораз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom