Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

 • СДСМ

  Гласови: 17 7,2%
 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 65 27,4%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 108 45,6%
 • ДУИ

  Гласови: 6 2,5%
 • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 2 0,8%
 • БЕСА

  Гласови: 2 0,8%
 • ДПА

  Гласови: 1 0,4%
 • Друга партија (ќе пишам за која)

  Гласови: 13 5,5%
 • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

  Гласови: 23 9,7%

 • Вкупно гласачи
  237
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.650
Поени од реакции
58.083
Карпошани мината година на парламентарните избори се одлучија да му дадат силна подршка на господинот Заев и Касами со нивниот концепт едно општество за сите. Така да они треба да бидат првите заедно со Центарци што ќе ги жнеат придобивките на тој концепт кој го избраа.
Мешаш баби и жаби.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.568
Поени од реакции
7.579
Зар навистина Наташа е пак кандидат за градоначалник на Битола?? Еден човек нема што не плука по неа. Ако победи пак се селам во Италија.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.431
Поени од реакции
7.583
Зар навистина Наташа е пак кандидат за градоначалник на Битола?? Еден човек нема што не плука по неа. Ако победи пак се селам во Италија.
100% ќе добие СДСМ во Битола....едноставно немаат противник....ќе ги потплатат сите ѓупци + партиската машинерија/вработените во РЕК и се останато ќе придонеси за тоа.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.689
Поени од реакции
2.782
Све ќе бкде наместени избори само бројките им се важни за да местат

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.344
Поени од реакции
11.426
Зар навистина Наташа е пак кандидат за градоначалник на Битола?? Еден човек нема што не плука по неа. Ако победи пак се селам во Италија.
Cisto od radoznalost vo slucaj da imam propusteno nesto, no kakva vrska imas ti so Bitola i koj ke bidi gradonacalnik?
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.568
Поени од реакции
7.579
Cisto od radoznalost vo slucaj da imam propusteno nesto, no kakva vrska imas ti so Bitola i koj ke bidi gradonacalnik?
Ме интересира. И не ми се верува дека пак се кандидирала. Да продолжи со спиење уште некоја година.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.344
Поени од реакции
11.426
Ме интересира. И не ми се верува дека пак се кандидирала. Да продолжи со спиење уште некоја година.
Abe i mene me interesira koj ke bidi gradonacalnik na Zletovo ama ne do tolku za da emigriram :toe:.
P. S momentalno verojatno povekje me interesira koj ke bidi na Zletovo odkolku vo Bitola, vaka iskreno.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.415
Поени од реакции
5.155
Ме интересира. И не ми се верува дека пак се кандидирала. Да продолжи со спиење уште некоја година.
Kolku i da e nekoj kandidat otepan od gospod ako stojat mokni partii zad nego (vo slucajov vladeackite SDS/DUI) sekako deka ke bide favorit so ogromni sansi za pobeda. Kako sto i ovde vo Skopjevo susumigata Silegov najverojatno pak ke pobedi i na ovie lokalni izbori, sekako so pomos na glasovite na Albancite, Romite i.t.n.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.568
Поени од реакции
7.579
Kolku i da e nekoj kandidat otepan od gospod ako stojat mokni partii zad nego (vo slucajov vladeackite SDS/DUI) sekako deka ke bide favorit so ogromni sansi za pobeda. Kako sto i ovde vo Skopjevo susumigata Silegov najverojatno pak ke pobedi i na ovie lokalni izbori, sekako so pomos na glasovite na Albancite, Romite i.t.n.
Дно, очај од држава.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
3.282
Поени од реакции
3.168
Kolku i da e nekoj kandidat otepan od gospod ako stojat mokni partii zad nego (vo slucajov vladeackite SDS/DUI) sekako deka ke bide favorit so ogromni sansi za pobeda. Kako sto i ovde vo Skopjevo susumigata Silegov najverojatno pak ke pobedi i na ovie lokalni izbori, sekako so pomos na glasovite na Albancite, Romite i.t.n.
A замисли да кандидираат нешто вакво.
 
Член од
12 мај 2021
Мислења
92
Поени од реакции
203
Тешко разочарување, сигурно Наташа и Теута станале шема, па одат по исто темпо :)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.568
Поени од реакции
7.579
Тешко разочарување, сигурно Наташа и Теута станале шема, па одат по исто темпо :)
Добро постојат зар такви ненормални ликови што пак ќе ја гласаат Наташа? Не верувам да се многу. Ама да, притисокот...
 
Член од
24 август 2017
Мислења
74
Поени од реакции
118
Добро постојат зар такви ненормални ликови што пак ќе ја гласаат Наташа? Не верувам да се многу. Ама да, притисокот...
Не само шо постојат на жалост и мнозинство се :uzi:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.195
Поени од реакции
13.274
100% ќе добие СДСМ во Битола....едноставно немаат противник....ќе ги потплатат сите ѓупци + партиската машинерија/вработените во РЕК и се останато ќе придонеси за тоа.
Епа затоа ќе станете град со помалку жители од број на постови што имаш на овој профил + Вајсмилер...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom