Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

 • СДСМ

  Гласови: 17 7,2%
 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 65 27,4%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 108 45,6%
 • ДУИ

  Гласови: 6 2,5%
 • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 2 0,8%
 • БЕСА

  Гласови: 2 0,8%
 • ДПА

  Гласови: 1 0,4%
 • Друга партија (ќе пишам за која)

  Гласови: 13 5,5%
 • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

  Гласови: 23 9,7%

 • Вкупно гласачи
  237
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
405
Поени од реакции
1.136

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.205
Поени од реакции
13.308
Ако е стварно 50 000 гласа разликата помеѓу СДСМ и ВМРО ДПМНЕ коалициски пак се изедначени бидејќи ЛДП+ДОМ имаат 25 000 гласа а БЕСА има 25 000.
Не е волку проста математиката, најмалку за 30к ќе се зголеми на парламентарни.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.623
Поени од реакции
13.631
Автоматски споено мислење:


Ти да можеш нема да земеш :D
Ама добро е, не агитираше на избориве и конечно напредок на патриотската (гомно) партијата. Најкорисен си кога не правиш ништо хахаха
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.111
Поени од реакции
6.833
Не е волку проста математиката, најмалку за 30к ќе се зголеми на парламентарни.
На парламентарни ВМРО ДПМНЕ може да изгуби гласови на сметка на Левица која немаше секаде кандидати и листи, а СДСМ може да добие од независните зелени листи. Изедначени се двете големи коалиции кои сепак паднаа на ниво на 250 000 гласа максимум.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.184
Поени од реакции
4.921

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.205
Поени од реакции
13.308
На парламентарни ВМРО ДПМНЕ може да изгуби гласови на сметка на Левица која немаше секаде кандидати и листи, а СДСМ може да добие од независните зелени листи. Изедначени се двете големи коалиции кои сепак паднаа на ниво на 250 000 гласа максимум.
Зачувај ми го постот, ќе збориме после тие избори.
Ќе се чудиш.

СДСМ може само да тоне после ова, за разлика од ВМРО.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.671
Поени од реакции
8.277
Види го Маричиќ на шта личи. Заев у Пол енд Шарк од глава до пети, овој у што го собира у тоа, ебемти гуливерот иди ослабни малце 2021ва е.
Добар е он бе свињац,а овој вепар го знаеш ли.Мож идол да му е
22259golema.jpg
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.111
Поени од реакции
6.833
Официјално во Карпош Стевчо оди во втор круг и со поддршката на вмро дпмне може да победи. Карпош го зема приматот на најглупа општина.
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2021
Мислења
155
Поени од реакции
214
Ако Петре не го освои ниту Скопје, струмичаните треба доброволно да си отидат од СДСМ пред потполно да ја растурат и претворат во сељачка дпмне 2.0
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
11.474
Поени од реакции
13.616
Ако Петре не го освои ниту Скопје, струмичаните треба доброволно да си отидат од СДСМ пред потполно да ја растурат и претворат во сељачка дпмне 2.0
Абе немате сила да му свикате еден конгрес после ова?
Бранко сигурно можи да го спакува овај сега.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
833
Поени од реакции
3.272
Член од
28 септември 2014
Мислења
212
Поени од реакции
157
Абе немате сила да му свикате еден конгрес после ова?
Бранко сигурно можи да го спакува овај сега.
бранко активно го пакува веке неколку месеци уназад, прашање на време е кога ке му ја покаже вратата xD
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
11.827
Поени од реакции
19.303
Neli be porano do 12-1 vecerta se znaeja rezultatite?
...сега ги збуни софистицираните фингер апарати кои ги дадоа да ги користат членови од изборни комисии кои не знаат, ниту некој пак некои ги научи како да ги манипулираат фингер дететирачки апарати,

fingerprint-aparati-glasanje-izbori-2021-lokalni-960x501.jpg

...трагикомично е што, според мое мислење, проблемот со непрепознавање на отисокот фингер детектирачкиот апарат е внесување на апликацијата на „снимките на отисоци“, што укажува дека никој не ги проверува исправеноста на земање отисок на прстот при процесот на ваѓање на лична карта во МВР, според што сега се огледува тој сегмент на „слабо детектирање на совпаѓање на отисокот“,

 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.887
Поени од реакции
8.062
@NewForce
Само да те поздравам. Мислам ти беше тој што правел неутрални анкети во кои СДС секаде бил бетон. Штип, Кавадарци, Куманово итн. После резултативе мислам дека е јасно колку биле неутрални, а исто и ти.
Чудно ама веќе те нема на темава. Жежи под НОГИТЕ а?

Денеска барем 2-3ца од бањативе кои лапаа тендери минативе 4-5 год ми кажаа дека гласале за ВМРО, пошто лоши биле СДС :pos: :pos:
Враќање на стариот дрес е на повидок. Му се јавив на 2-3ца кои што се слични на овој, па му кажав дека XL и XXL бројчината се при крај, да побрзаат.
Кој ги ебе, 5 години кркуш ми се качуваа со таа нивна посрана партија. Мислам дека в газ да требаше да му го забодат, горди ќе беа на тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom