Анима Мунди

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.967
На другар активистка на Анима Мунди му закажа кај ветеринар, на невидено, кастрација за кучката која веќе е спарена (не знам дали ова се коси со нивниот кодекс?!). Одиме на ветеринар и ветеринарката вика „како бе таа (да не ја именувам) ти закажала а кучката уште ти има циклус, ризично е по нејзиното здравје сега да се прави зафатот“.

Одиме накај дома и се прашувам дали поборциве знаат нешто повеќе од мене, рандом љубител на животни или послабНо?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.671
Поени од реакции
6.356
Не само нему, туку и тие што снимаа, го бодреа и се кикотеа, треба да добијат пријава за поттикнување
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.145
Неколку недели/месеци покасно, изгледа укапираа дека стварно си ствараат апла негативен публицитет со тие осудувачките слики, па како што гледам бајаги имаат намалено. Нормално си пропагираат вегетаријанство, во умерени дози, бидејќи сепак и тоа им е една од главните цели како здружение, но во главно се вратија со акцент на споделувањето на постови за миленици кои се вдомуваат и за кои е потребна помош, а чат-пат гледам како споделуваат постови за помош и за луѓе. Мада последново е џабе, пошто утре ќе се деси нешто друго и пак прв коментар тука ќе биде „ovie se grizat povekje za kucishtana otkolku za lugjeto aram da im e“. Али знаеш како викаат, никад не можеш сите да ги задоволиш.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.941
Поени од реакции
14.532
U Sarajevu Kinez otvara fast food s psećim mesom!
http://crnobijelo.info/u-sarajevu-kinez-otvara-fast-food-s-psecim-mesom/

треба да му дадеме концесија тука... со акцент на мачкино месо... само во населба Н.Лисиче има сигурно 200-300 мачки...јадни глувци и змии :D .. абе на кучињата има ја земаат храната од уста...
Всушност локалните кучињта не се множат, бидејќи се стерилизирани, но доваѓаат кучиња од селата, каде не ги стерилизираат...
 
Член од
13 април 2010
Мислења
367
Поени од реакции
218
АJДЕ СИТЕ СПОДЕЛЕТЕ И ПОМОГНЕТЕ МИ !!!

Вчера 26.11.2015 год. во периодот од 6:00-10:00 сабаjле УКРАДЕНО/изгубено ми е мечево(женско) од двор во Лисиче(позади новите згради на Адора на предпоследна 5-ка). Ве молам споделете сите што живеете во околината!!!


 
Член од
15 мај 2015
Мислења
13
Поени од реакции
1
Што може да се стори во врска со кученце во соседната куќа кое лае непрекинато по неколку саати? Чудно лае кучето како да квичи, плаче, верувам дека така лае и долго лае ради што му треба нешто (храна, вода, ладно му е на температуриве). Сопствениците не му обрнуваат многу внимание, врзано си е надвор и еднаш до два пати у денот некој ке му фрли храна само и тоа е тоа. Сигурно му е ладно, не е некое крзнено куче, мислам дека е или црн лабрадар или некое слично.
Што може да се преземе околу ова во поглед на две работи. Првата е за здравјето на кучето, очигледно не е океј и односот кој го добива е еднаков на нула. И второто е што смета на цел комшилук.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.146
Поени од реакции
7.849
Неколку недели/месеци покасно, изгледа укапираа дека стварно си ствараат апла негативен публицитет со тие осудувачките слики, па како што гледам бајаги имаат намалено. Нормално си пропагираат вегетаријанство, во умерени дози, бидејќи сепак и тоа им е една од главните цели како здружение, но во главно се вратија со акцент на споделувањето на постови за миленици кои се вдомуваат и за кои е потребна помош, а чат-пат гледам како споделуваат постови за помош и за луѓе. Мада последново е џабе, пошто утре ќе се деси нешто друго и пак прв коментар тука ќе биде „ovie se grizat povekje za kucishtana otkolku za lugjeto aram da im e“. Али знаеш како викаат, никад не можеш сите да ги задоволиш.

Свежо од фурна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom