Анастасија и Ѕвонливите кедри на Русија

Член од
24 јуни 2013
Мислења
5
Поени од реакции
3
Инаку покрај деветте книги, тазе има излезена и десета. Буричкав низ интернетов и гледам сеуште нема превод на англиски, така да кој е заинтересиран, ја имам на руски.
Здраво Braveheart би сакал да те замолам ако ги имаш книгите и ако си во можност да ги споделиш со мене. Јас почнав да ја читам 6 -тата Родова Книга, ама сакам сите од почеток да ги прочитам. Ако ги немаш совет од каде да ги најдам, зашто во книжара сите се преку 3000 денари :( Еве го мојот мејл nikolovski_sinisha@hotmail.com Секоја помош е добредојдена, Фала ти
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
55
Поени од реакции
44
Супер штом има заинтерсираност. Сега ќе ти ги пуштам сите. Ги имам сите 10, и тоа на англиски и руски. Патем македонскиот превод е ужасен, што и воопшто не ме изненадува како и скоро секој обид за превод. :)

Spoiler warning! Од моите руски пријателчиња кои се ептен блиски со овие идеи, слушам дека ќе има и 11-та книга, и тоа многу бргу, ако не е и веќе излезена.
 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
има 10 книги во кој се опишуваат способностите на Анастасија и според мене е несомнено нејзиното постоење, со одредена отвореност секој може да воспостави контакт со нејзе,книгата пак сама по себе претставува моќна алатка која може од корен да ги промени свакањата на луѓето а и самите луѓе,способностите кој ги поседува анастасија ги поседуваат многу луге ширум планетава земја некој во целост некој делумно,анастасија благодарение на нејзиното правилно зачнување од страна на нејзините родители,понатака мирниот живот кој го води во сибирската тајга,учејки од најдобриот учител самата природа која е сетилнодостапна манифестација на душата на човекот,која пак е персонална манифестација на сесодржајниот создател е во можност во целост да го искористи човечкиот потенцијал за разлика од лугето кој живеат на начин сличен на нашиот и кој само делумно ги поседуваат способностите на анасатсија.Анастасија во својте кажувања укажува на метод со кој може да се искорени сиромаштијата со тоа и самиот егоизам во човекот и да се воспостави новиот совршен свет.Книгите вреди да се прочитаат пред се за да се осознае безграничноста на човековиот потенцијал,а понатака и за да се дознаат методи со кој животот на секоја индивидуа може да се промени.Доказ за постоењето на Анастасија се нејзините мисли кој ја креираат реалноста и многуте нејзини мисловни креации кој се манифестираат преку нејзините читатели кој го следат начинот на живот кој го пропагира во своите искази и објаснувања на реалноста.
 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
Неколку почетни генерални прашања за фина дискусија:

1. Што мислите, постоела, или може ли да постои, личност како Анастасија?

Да не личност што може без технологија да се телепортира на други планети ама личност што може астрално да патува и таму да однесе други луѓе да Пер аспера АД астра


2. Мислите ли дека сето ова е измислица на Мегре за да профитира?

Мегре профитирал колку игор џамбазов од книгите во русија луѓе злобни луѓе профитираат со миљарди од нафта и чуда ...


3. Зборовите на Анастасија експлицитно укажуваат дека секој поединец го содржи целото знаење на универзумот. Моќно, нели?
Па така некаку ама не буквално акашик рекордс да ги гледаш како филм ... туку внатре некој филинг


4. Сте се сретнале ли со личност во вашиот живот која содржи квалитети кои се опишани во ликот на Анастасија, или барем дел од квалитетите?

Да поголемиот дел ... АНАСТАСИЈА Е ВО БАЛАНСОТ ЈИНГ ЈАНГ... ТОА МНОГУ ЛУЃЕ ГО ИМААТ А ДАЛИ ИМА ДВА ЗБОРА ОД ИСТА РЕЧЕНИЦА ...

ТЕ САКАМ

ТАА РЕЧЕНИЦА МОЖЕ САМО ОД ТИЕ ДВА ЗБОРА ДА СЕ НАПИШЕ ....


NA 15 MINUTI ZALJUBI SE VO LADY GAGA ... https://youtu.be/wagn8Wrmzuc?list=RDEMp7_432lokhimq4eaoILwZA&t=196 шТО ДА ТИ КА
ЖАМ


5. Зарем е можно идеја од 18 годишно девојче од сибирските шуми да го промени светот?

А МОЖНО ЛИ Е ЏАНАК НА КОКАИН ОД ХОЛИВУД ШТО СНИМА РАП МУЗИКА ДА ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТО

За оние кои немаат поим за што се работи, еве еден воведен линк: www.ringingcedars.com
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Ок, тогаш јас ќе се отворам на кратко. Имам сретнато досега 3 личности кои имаат помал-или-поголем дел од квалитетите опишани во ликот на Анастасија. Штета личноста што квалитетите (способностите) и беа најмоќни, беше сеуште несвесна за нив и живееше според законите на општествена реалност, а не универзумска.

Инаку, веќе е факт дека во последниве 2 децении се повеќе доаѓаат дека на овој свет кои ги етикетираат како Индиго или кристални деца. Тоа се тие деца кои ќе допрва ќе се развиваат во насока која што ја опишува Анастасија. Веќе тоа и се случува и го имам лично искусено.
Лично и јас имам искусено од работите кои се спомнуваат во овие книги,значи точни се овие Знаења
 
Член од
29 јануари 2024
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас верувам во се што пишува. Повеќето способности на Анастасија стануваат се попознати во "спиритуалната заедница".Нејзината слика се совпаѓа со тн. Нова Земја или 5Д реланост која промовира единство, љубов, мир, повисоко ниво на свесност и сл. Тоа што го прави Анастасија е возможно за секој човек, само ние сме оттуѓени од природата, па немаме повеќето такви способности. За разлика од пред 10 години, сега (2024) темите како спиритуално будење, вибрации, енергии се доста актуелни. На интернет има безброј луѓе што прават channeling, light language, mediumship, time travel,реики, имаат clairvoyance, clairaudience и дрр.

Луѓето ќе се вратат на праизворите и природата. Многу луѓе имаат изградено родови имоти опишани од Анастасија.

Книгите ги има во библиотеките , јас си ја купив цела колекција од Литература.мк, на официјалната страна ги има бесплатно некои делови.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.530
Поени од реакции
10.016
Јас верувам во се што пишува. Повеќето способности на Анастасија стануваат се попознати во "спиритуалната заедница".Нејзината слика се совпаѓа со тн. Нова Земја или 5Д реланост која промовира единство, љубов, мир, повисоко ниво на свесност и сл. Тоа што го прави Анастасија е возможно за секој човек, само ние сме оттуѓени од природата, па немаме повеќето такви способности. За разлика од пред 10 години, сега (2024) темите како спиритуално будење, вибрации, енергии се доста актуелни. На интернет има безброј луѓе што прават channeling, light language, mediumship, time travel,реики, имаат clairvoyance, clairaudience и дрр.

Луѓето ќе се вратат на праизворите и природата. Многу луѓе имаат изградено родови имоти опишани од Анастасија.

Книгите ги има во библиотеките , јас си ја купив цела колекција од Литература.мк, на официјалната страна ги има бесплатно некои делови.
Баш сега побарав… освен првата книга не најдов ништо, а и таа е распродадена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom