Аминокиселини (дискусија, препораки, совети)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.936
si zemav amino dali e dovolno da pijam 2 tableti pred trening 1 posle trening i edna pred spienje ???
Toj kaj so kupiv bese nepismen ne znaese da zbori :)
А да напишеш конкретно кои амино си ги зел, име, производител?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
А да напишеш конкретно кои амино си ги зел, име, производител?
DSC_0063.JPG DSC_0064.JPG
Знам дека пишува дозирање ама се некој поделени мислења зошто прв пат консумирам ова а зедов и веј протеин.. Ми се видоја мн големи за око па се исплашив некако хаха..
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.936
Прегледај го приврзокот 137727 Прегледај го приврзокот 137729
Знам дека пишува дозирање ама се некој поделени мислења зошто прв пат консумирам ова а зедов и веј протеин.. Ми се видоја мн големи за око па се исплашив некако хаха..
Ако имаш и веј, пиј ги 4-6 таблети 2 часа пред тренинг, а вејот пиј го или при крајот на тренингот (последни 15тина мин може да го почнеш) или после тренинг, а ако си при пари и можеш да си дозволиш 2 дозерки веј на ден, една удри наутро.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Ако имаш и веј, пиј ги 4-6 таблети 2 часа пред тренинг, а вејот пиј го или при крајот на тренингот (последни 15тина мин може да го почнеш) или после тренинг, а ако си при пари и можеш да си дозволиш 2 дозерки веј на ден, една удри наутро.
Значи пред тренинг од 4до 6 после тренинг и пред спиење не мора како што пишува??
Во деновите кога не одам на тренинг нормално да не пијам така??
Фала друже во секој случај :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.936
Значи пред тренинг од 4до 6 после тренинг и пред спиење не мора како што пишува??
Во деновите кога не одам на тренинг нормално да не пијам така??
Фала друже во секој случај :)
Па после тренинг ќе се напиеш веј, не знам кој веј го имаш земено, но сигурно имаш барем 3грама бца и 3 грама глутамин во доза, обично и фушарскиве имаат по толку, а ако е некој поквалитетен би требало да има и по 5гр.
Напротив, најбитна ти е регенерацијата, ти не растеш додека вежбаш, туку после тоа, во деновите кога не вежбаш треба да ги пиеш.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Па после тренинг ќе се напиеш веј, не знам кој веј го имаш земено, но сигурно имаш барем 3грама бца и 3 грама глутамин во доза, обично и фушарскиве имаат по толку, а ако е некој поквалитетен би требало да има и по 5гр.
Напротив, најбитна ти е регенерацијата, ти не растеш додека вежбаш, туку после тоа, во деновите кога не вежбаш треба да ги пиеш.
Е така те убаво ми кажа а не оној од продавницата.. Фала уште еднаш друже..
 
Член од
6 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dodeka trenirav imav idealno telo
Nemam poveke vreme za trenning Pravam Samo domasni vezbi no nee dovolno za da si gi oblikuvam pinovo stomacnite
PA baram baram soveti sto bi Mozelo da mi pomogne vo vrska so topenjeto Na Mrsnotiite Na stomakot pravevji domasni vezbi I prilicno fizicka rabota
 

Kajgana Shop

На врв Bottom