Америка

Член од
19 октомври 2016
Мислења
24
Поени од реакции
17
Здраво на сите!
Ме интересира една информација околу агенцииве за посредување на документи за работа во Америка.
Двајца другари сме и сакаме да одиме ама не преку факултет.
Читав нешто доколку одиш преку факултет со Work and Travel била помала платата значи оваа инфорација што ја пишувам не ја земајте здраво за готово бидејќи сеуште истражувам.
Целта на муабетот ми е дали некој знае некоја сигурна агенција или пак познаник што отишол преку такво нешто.
Доколку има да споделиме некое мислење.
Ви благодарам однапред
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не верувам дека има агенција која што би ти средила работа во Америка освен ако не си студент.
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
1.274
Поени од реакции
1.134
А како оде постапката со агенција за студенти? Со W&T и други принципи...
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
515
Поени од реакции
709
Ako odis so work & travel ne mora da znaci deka kje rabotis kaj rabotodavec koj agencijata kje ti naznacuva. Slobodno ako najdes druga rabota odi tamu. Ti vazno e da imas rabotna visa.
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
316
Ako odis so work & travel ne mora da znaci deka kje rabotis kaj koj agencijata kje ti naznacuva. Slobodno ako najdes druga rabota odi tamu. Ti vazno e da imas rabotna visa.
Јас на времето кога одев, ми најдоа работа во некој планински дом богу иза леѓа. Местото беше некаде северно од Њујорк, а јас фатив јужно па стасав до WildWood (NJ). Два часа после сместувањето најдов работа, а во текот на летото сменив 5 работни место, секое подобро од предходното.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.098
Поени од реакции
37.021
90 % од студентите шо планират да останат во Америка го користат work and travel колку да стигнат до таму. После се е на тебе , работа има и се наоѓа кога ќе го земаш тоа бројчето шо го дават за 2-3 недели.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
Океј. Неможев да најдам друга тема. Дилемата ми е слична. Како шо гледав агенциите на work & travel одат преку J1 виза (виза на културна размена) и проблемот е што мора да најдат спонзор. Како шо читав на вебсајтот за визи пишува дека работата неможиш да ја менуваш после таа шо ќе ја избериш со спонзорот. Дали е така? Некој искуства? И дали би можел да средам сам? Пр. пошто јас сакам кај роднини да седам.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Еднаш еден постар човек ми рече мислам професор дека беше,ми вика ако те бива дете секаде ќе те бива и тука и таму,ако не те бива никаде нема да те бива.Така да Америка може и тука да биде за тој шо е вреден и го бива.Немора до Америка да одиш за да печалиш брад,засукај ракави почни да работиш 2-3 работи истовремено и напрај пари.
 
Член од
24 јуни 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
We believe in feminine and graceful outfits. RJ's is unique for its fresh take on cuts both modern western and traditional eastern with excellent detailing be it evening wear, casual line or Rj's Exclusive wear. khadi kurtis
 

Kajgana Shop

На врв Bottom