Американски фудбал - NFL лига

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Епа она преценето говно од ресивер Мајк Еванс и другарчето му Гудвин се радуваа конечно имале квотербек, бла бла, еве им квотербек. 15 чисти дропа има Еванс сезонава, Гудвин губи топке на сметка на Скоти Милер.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Епа она преценето говно од ресивер Мајк Еванс и другарчето му Гудвин се радуваа конечно имале квотербек, бла бла, еве им квотербек. 15 чисти дропа има Еванс сезонава, Гудвин губи топке на сметка на Скоти Милер.
Врска немаш супер се и двајцата, поразот вчера оди на Брејди, ептен беше криминален
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Врска немаш супер се и двајцата, поразот вчера оди на Брејди, ептен беше криминален
Не ја гледав, али вториот интерсепшн е криминал пас, го префрли Брејт (мислам он беше) фул. Првиот интерсепшн имаше човек у фаца, може и затоа не го виде најдобро човекот. Како и да е, Тампа е екипа која може и да победи и да изгуби утакмица против секоја од од плеј-оф екипите во НФЦ, така што ако бидат фул спремни за во плеј-оф, може да тераат до СБ (со повреди немаат нешто проблеми посериозни засега).
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не се лоши Еванс и Гудвин сеа не заебавај, Брејди игра топло-ладно. :D

Да ме прашаше некој да одберам кој тим би можел да биде непоразен после 10 кола, Стилерс не би ми биле ниту во топ 10 одговори. Мислев дека Биг Бен ќе има опасен downhill ама стариот игра одлично, Џуџу и рукито растураат, офанзивната линија супер ко досеа, одбраната исто. Само и само заради Томлин сепак не би ги ставил како фаворити од АФЦ за СБ сеуште, затоа што знаат да го погодат бубачките него.

Исто Рејдерс играат доста добро, не сфаќам зошто уште толкав хејт и потсмев има кај нив (од америве) и кон Груден. Плејоф за нив е реално премија. Првото место во нивната дивизија беше секако недостижно.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Не се лоши Еванс и Гудвин сеа не заебавај, Брејди игра топло-ладно. :D

Да ме прашаше некој да одберам кој тим би можел да биде непоразен после 10 кола, Стилерс не би ми биле ниту во топ 10 одговори. Мислев дека Биг Бен ќе има опасен downhill ама стариот игра одлично, Џуџу и рукито растураат, офанзивната линија супер ко досеа, одбраната исто. Само и само заради Томлин сепак не би ги ставил како фаворити од АФЦ за СБ сеуште, затоа што знаат да го погодат бубачките него.

Исто Рејдерс играат доста добро, не сфаќам зошто уште толкав хејт и потсмев има кај нив (од америве) и кон Груден. Плејоф за нив е реално премија. Првото место во нивната дивизија беше секако недостижно.

Значи не се разбирамо, дента кога се знаеше дека Том Брејди ќе иде у Тампа, двајцата славеа на инста, а Еванс пиша нешто у стил конечно имам квотербек. Колку и да е лош Винстон не се прае така на соиграч 4 сезоне што ти бил, и највише ради каскадерскиот стил на игра на Винстон овие двајца имаа монструозни бројки, пошто им пуцаше по 10 50 јардашки по текма на двајцата.

Сега го имаат најдобриот евер, а бројките им се тапа. Еванс има 7 чисти дроп-а само у текмите ја што сум ги гледал, а и од увек ми бил преценето копиле. Нема сепарација, у ред зон е просек, само е голем. Дез Брајант од али експрес !

Гудвин додуша го мачат повреди сезонава, ама пак и кој игра, ене го имам на фантази му ги глеам бројките секоја недела, мех !
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Значи не се разбирамо, дента кога се знаеше дека Том Брејди ќе иде у Тампа, двајцата славеа на инста, а Еванс пиша нешто у стил конечно имам квотербек. Колку и да е лош Винстон не се прае така на соиграч 4 сезоне што ти бил, и највише ради каскадерскиот стил на игра на Винстон овие двајца имаа монструозни бројки, пошто им пуцаше по 10 50 јардашки по текма на двајцата.

Сега го имаат најдобриот евер, а бројките им се тапа. Еванс има 7 чисти дроп-а само у текмите ја што сум ги гледал, а и од увек ми бил преценето копиле. Нема сепарација, у ред зон е просек, само е голем. Дез Брајант од али експрес !

Гудвин додуша го мачат повреди сезонава, ама пак и кој игра, ене го имам на фантази му ги глеам бројките секоја недела, мех !
Брат пак двајцата са добри ресивери, за разлика од Винстон кој е катастрофален квотербек. :D

Го имаа GOATот ама на 43 год, не у прајмтајм и пак имаат солидни бројки, особено Гудвин има, тоа е поентата.

бтв, Стилерс - Рејвенс одложена за у недела, место за утре. (n)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Трејдам еден квотербек и еден Rb (не Кук или Чаб) за Wr. Пуштајте понуди ако сте заинтересирани :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Брат пак двајцата са добри ресивери, за разлика од Винстон кој е катастрофален квотербек. :D

Го имаа GOATот ама на 43 год, не у прајмтајм и пак имаат солидни бројки, особено Гудвин има, тоа е поентата.

бтв, Стилерс - Рејвенс одложена за у недела, место за утре. (n)
Ако се игра и во недела Стилерс Рејвенс, имаат мислам 10 позитивни, само 1 Рб Рејвенс, ако ја одложат и оваа ќе им биде 2ра на Стилерс, немаат веќе бај вик, па ваљда ќе мора да се одигра во недела.
Не знам кој им е втор Кб на Рејвенс, можат Ламар да го стават Рб
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Ако се игра и во недела Стилерс Рејвенс, имаат мислам 10 позитивни, само 1 Рб Рејвенс, ако ја одложат и оваа ќе им биде 2ра на Стилерс, немаат веќе бај вик, па ваљда ќе мора да се одигра во недела.
Не знам кој им е втор Кб на Рејвенс, можат Ламар да го стават Рб
Роберт Грифин Третиот.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Потребен ми е стартер на таа позиција, затоа и реков дека за квалитетен играч би дал QB+RB ако треба. Така да одбиена понудата :D
Ај ѕирни ја мојата глава за глава понуда :D
Автоматски споено мислење:

Ова на Стафорд би го свирел како фаќање без размислување, не знам што е поентава со правилово, нема логика ич...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom