Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Добра текма

Штета за Чарџерс :( :(

Брис е уошд ап

Херберт има потенцијал ама треба да играат на неговите strengths, има weaknesses ептен, може да прерасне во солиден КБ ама пак, има дупки во играта

Штета стварно :(
Чарџерс имаат типичен "seven and nine" менталитет (не гледав али видов промашен PAT имале + FG за победа, иако не баш едноставен од 50 јарди). Плус имаат доста дупки во тимот кои треба да ги закрпат, за да може да се надеваат на нешто повеќе. Не знам како ќе се развие Херберт во таква средина. Нешто што може да го изеде Бароу на пример, иако е многу рано да се каже.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Ако има некој РБ вишак, спремен сум све да трејдам од тимов (освен Камара).
И Гудвин и ОБЈ се на пазар!

Предност имаат сопствениците на Д Кук и Џејкобс ( мада се изјасниле дек не ги даваат у случај д се предомислат )
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ако има некој РБ вишак, спремен сум све да трејдам од тимов (освен Камара).
И Гудвин и ОБЈ се на пазар!

Предност имаат сопствениците на Д Кук и Џејкобс ( мада се изјасниле дек не ги даваат у случај д се предомислат )
Баркли?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Ау каква одбрана на Тенеси, исекоа све живо-диво :)
На крај 42-16 резултат за 4-0 во победи за Тенеси и 4-1 за Бафало.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Мала тривиа што ја прочитав сега - ова е прв натпревар да заврши со резултат 42-16 во историјата на НФЛ. :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ако има некој РБ вишак, спремен сум све да трејдам од тимов (освен Камара).
И Гудвин и ОБЈ се на пазар!

Предност имаат сопствениците на Д Кук и Џејкобс ( мада се изјасниле дек не ги даваат у случај д се предомислат )
Јас Кук не планирам да го трејдам, освен во некој трејд каде ќе биде вклучен Камара. Имам доста РБ, пушти понуда некоја за некој од другиве ако си заинтересиран.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Со оглед дека Џетс му должат уште 6 милиони, мислам Чифс го зимаат на минималец или така нешто, односно, немаат ама баш ништо што да изгубат, а можат да добијат ако ништо друго корисен ранинг бек, да се надополнуваат со рукито. Петриотс потег од страна на Канзас. :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Кога ќе ми текне дека сезоната во која беше под договор со Стилерс а не играше за нив, единствен со кого комуницираше беше Џејмс Конер кој тогаш беше руки. Така да Чифс у секој случај добиваат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom