Американски фудбал - NFL лига

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
@ElNinho мене не ми стигна нотификација дека си ме тагнал, може треба да ги искуцаш од почеток.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Ајде за секој случај уште еднаш ве тагнувам. Тие што немате потврдено учество, потврдете и кажете дали ви одговара ланскиот термин за драфт 06.09. во 19 часот. Тие што имате потврдено изјаснете се само за драфтот. А, сите заедно можете и името на екипата да го напишете :D. Тие што веќе сте одбиле, се извинувам за досадувањето. Доколку некој може нека ги тагне @TripleG и @Cappie, мене не ми излегуваат, не знам зошто.

@TimeNi
@Tonchie
@Near
@SanIker
@KembaW
@true blue
@Џони От
@Newton'
@Leo Bonnie
@Nikac_Aerodrom
@beneamata
@ElNinho
@Prime
@Huddle
@Shashe
@CoachG
@Марли
@Iceboy
@Zhan
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Играм и јас - The lone rodgers.

Драфтот исто така и мене ми одговара, а ми одговараат и сите други термини после 19.00 тој ден.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Ја не играм, никогаш не ме бивало, а посебно не сеа после прескокната претходна сезона.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Postoi li nekoja strana za informacii za NFL a momentalno da ne napinja za BLM?

Sum odsledil se dodeka ne pomine ludilovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Postoi li nekoja strana za informacii za NFL a momentalno da ne napinja za BLM?

Sum odsledil se dodeka ne pomine ludilovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Јас ја користам апликацијата the athletic, се плаќа но ја има на нет хакната. Дечките се феноменални за сите спортови, посебно за нфл и премиер лига. Ги имаат најдобрите локални новинари и имаат и инсајдерски информации и одлични анализи.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Засега имаме 11 кои имаат потврдено дека играат. Од нив ќе ги замолам @Leo Bonnie и @Huddle да ми кажат кои тимови се нивни.

Бараме уште најмногу 5 кои ќе играат годинава.

@TimeNi
@Near
@true blue
@Џони От
@Newton'
@CoachG
@Zhan
@KembaW
@SanIker
@Дим4е
Дали ќе не дружите? Изјаснете се што побрзо со името на вашиот тим. Драфтот го закажав за 6 септември, недела, во 1 пм по америчко, што значи 7 навечер по наше.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Засега имаме 11 кои имаат потврдено дека играат. Од нив ќе ги замолам @Leo Bonnie и @Huddle да ми кажат кои тимови се нивни.

Бараме уште најмногу 5 кои ќе играат годинава.

@TimeNi
@Near
@true blue
@Џони От
@Newton'
@CoachG
@Zhan
@KembaW
@SanIker
@Дим4е
Дали ќе не дружите? Изјаснете се што побрзо со името на вашиот тим. Драфтот го закажав за 6 септември, недела, во 1 пм по америчко, што значи 7 навечер по наше.
Peaky Blinders
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Засега имаме 11 кои имаат потврдено дека играат. Од нив ќе ги замолам @Leo Bonnie и @Huddle да ми кажат кои тимови се нивни.

Бараме уште најмногу 5 кои ќе играат годинава.

@TimeNi
@Near
@true blue
@Џони От
@Newton'
@CoachG
@Zhan
@KembaW
@SanIker
@Дим4е
Дали ќе не дружите? Изјаснете се што побрзо со името на вашиот тим. Драфтот го закажав за 6 септември, недела, во 1 пм по америчко, што значи 7 навечер по наше.
Desert Eagles.
Прашање за терминот за драфтот останва дефинитивно недела во 19:00?
За да знам да си договорам за другите лиги да не ми се поколпат драфтовите во исто време.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Не сум ја по фантази. :D Али едвај чекам да почне новата сезона, иако ќе биде доста чудна, мислам и публика ќе нема, бар на почетокот.
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Засега имаме 11 кои имаат потврдено дека играат. Од нив ќе ги замолам @Leo Bonnie и @Huddle да ми кажат кои тимови се нивни.

Бараме уште најмногу 5 кои ќе играат годинава.

@TimeNi
@Near
@true blue
@Џони От
@Newton'
@CoachG
@Zhan
@KembaW
@SanIker
@Дим4е
Дали ќе не дружите? Изјаснете се што побрзо со името на вашиот тим. Драфтот го закажав за 6 септември, недела, во 1 пм по америчко, што значи 7 навечер по наше.
i jas igram Аљо pred edna nedela rekov
 

Kajgana Shop

На врв Bottom