Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Да, да, каунт ми ин, обавезно
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Е па време е комиш да се најде и да почнеме со планирање на термини
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Само 9 души глеам пријавени, а лани бевме 16. Ако не играат сите, ќе ја скратиме лигата, подобро е кога сите до еден се активни макар се помал број на играчи. Еве до задутре и другите нека се пријават, ако не ќе ве исфрли од лига мојот асистент @BilboBaggins па после бунете се кај Каперник. :kafence:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Нз дали доцнам ама играм и јас фантази годинава
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Кои беа сите играчи од лани?
Дај нека ги тагне некој и да им дадеме некое време да се пријават, вака ретко кој редовно ја прати темата
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.371
Ќе пробам да ги најдам и идентификувам сите. Иначе драфтот традиционално во недела пред почетокот, само кажете кое време ви одговара највеќе.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Hear hear, your new vice-commissioner is speaking!

Овие дечки имаат потврдено учество засега. Пишете ми само имиња на тимовите за да не направам грешка, иако горе долу ги знам.

@BilboBaggins
@Leo Bonnie
@Nikac_Aerodrom
@beneamata
@ElNinho
@Prime
@Huddle
@Shashe
@CoachG
@Марли
@Iceboy


Овие дечки не се пријавени засега. Не знам точно кои се тие што учествувавте ланската сезона, али потврдете до недела сабајле дали останувате и годинава или се откажувате, секако пишете и име на тимот. Останатите што не учествувавте лани, можете да се пријавите после откажување, фрст кам фрст срвд.
@TripleG
@Џони От
@TimeNi
@Tonchie
@Near
@SanIker
@KembaW
@true blue
@Cappie
@Newton'


@Marjan10 Пошто изрази интерес имаш приоритет за влез при првото откажување на тим од ланска сезона.
Се надевам не заборавив да тагнам некој.

Драфтот си е засега за во 19 во недела, ако мнозинството сака промена, ќе промениме :D. Одиме обратно од ланскиот конечен пласман, змиски, редоследот што Змејски го постира некоја страна поназад. Новите екипите (доколку ги има) по рандом ги ставаме на врвот на драфтот, така?
Не знам дали ќе ги означи вака?


@TripleG
@Џони От
@TimeNi
@Tonchie
@Near
@SanIker
@KembaW
@true blue
@Cappie
@Newton'


@BilboBaggins
@Leo Bonnie
@Nikac_Aerodrom
@beneamata
@ElNinho
@Prime
@Huddle
@Shashe
@CoachG
@Марли
@Iceboy

ова се горе долу сите што пратиме НФЛ, некои веќе се ре-пријавивте, така да овие што нема да се пријават до сабота, ште ги склониме ...
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Тагнете другари, играм и јас. Ќе речите избегав да не ја бранам титулата. А ќе ја одбранам :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom