Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
20-7 против Петс на нивен терен и не е толку сигурно водство ипак ќе биде интересно второво

Иначе еве сега гледам, ако Петс изгубат тука а Рејвенс тепаат против Џетс (фала богу дека ќе) следна недела, тогаш официјално Рејвенс се #1 seed

А да иначе @true blue мислам сто посто #2 seed ќе се Петс, нема шанса да паднат, не знам зошто мислиев поблиску е ситуациајва :D
Топ е за нив секако, во втора рунда ваљда би играле со...е ќе видиме, можеби пак Чифс :D Па сега се чуваат за тоа да не се откриваат :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
@dragonsky секоја чест за Томлин сезонава, ама еве го сеа напраи глупост, повика фејк пант на свои 20 јарди на резултат 20-10, 8 мин до крај, сосема непотребно, со оваа одбрана мораше да оди на пунт и да си ја остави одбраната да си ја заврши работата.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Sprecija TD za Pats. Cccccc. Fumble, fumble recovery i chist TD....ama prekinaa akcija be...slepci. uzas ej!!

Ccccc chist TD ne gledaat. Abe kakvi slepci sudat na utakmicata!!

Gi izmasakriraa Pats sudiite deneska. Chista katastrofa.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
@dragonsky секоја чест за Томлин сезонава, ама еве го сеа напраи глупост, повика фејк пант на свои 20 јарди на резултат 20-10, 8 мин до крај, сосема непотребно, со оваа одбрана мораше да оди на пунт и да си ја остави одбраната да си ја заврши работата.
Еве ми се појави мемево сеа, иначе неам појма што се десило :D

1575850929540.png
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
So site ovie kadarni problemi i nedostatoci, falea use odlukite na sudiite.
Znaci ne se ni 50-50 situacii, prvo im prekinuvaat akcija kade mnogu e mozno da bide TD. Posle zaboravaat da gledaat i ponistuvaat chist TD. Da ne zboram koga na Chiefs im dadoa 1&10 a bea kratki pola jard.

Toa e toa, on to Cincinnati.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Рејвенс со хоум филд адвентиџ

Интересно
Автоматски споено мислење:

Пази ова:

The Patriots have lost to every AFC divisional leader this season.

Pats struggling vs. the new generation. First time in Brady era the Patriots have lost to 3 QBs younger than 25 in the same season

With today's loss, Tom Brady is now 42-1 in games at Gillette Stadium versus an AFC opponent, wherein he and Julian Edleman play.
Автоматски споено мислење:

The Lone Rodgers започна 2-3.

После тоа влезе во серија од 8 победи

Но..во плејофот


THE FIRST SEED GOES DOWN УШТЕ ВО ПРВА РУНДА

Свака му част на овој што го елиминираше се гледа менаџерски мастермајнд дека е :cuc: :cuc: :cuc: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
The Lone Rodgers започна 2-3.

После тоа влезе во серија од 8 победи

Но..во плејофот


THE FIRST SEED GOES DOWN УШТЕ ВО ПРВА РУНДА

Свака му част на овој што го елиминираше се гледа менаџерски мастермајнд дека е :cuc: :cuc: :cuc: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Чоук на мојот човек Кајлер Мари, исто и Сатон можеше да одбере друга утакмица да го снема. Ама како и да е, заслужена победа, со среќа понатаму (y)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Чоук на мојот човек Кајлер Мари, исто и Сатон можеше да одбере друга утакмица да го снема. Ама како и да е, заслужена победа, со среќа понатаму (y)
Има и среќа следно коло против мене игра, ми се повредија колово и Мајк Еванс и Алшон Џефри. 8ми сид ќе оди во супер бол.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
^и заслужено, ипак тимов е правен со плејофот во ум, никад не бил битен регуларниот дел :D

Еве го плејофот:

Lone Rodgers буквално против сите ќе победеше ова коло, каква текма, единствени екипи со 100+ беа LVLA Skopje и "роџаците". Овие две екипи играа два меча оваа сезона (ова беше вториот) и во двата меча поуспешни беа "скопјаните".

Peaky Blinders и Desert Eagles се решаваше во понеделник, но сепак Венц не можеше да биде толку дупе за да се прокоцка ваква шанса

Многу лош ден за Garrison Bulldogs, кога најмногу требаше не се појави Роџерс, иако тајт ендот имаше маестрален ден.
Интересно за тој меч е што и двете екипи имаа одбрана што донесе -2 поени :D

Bag End Hobbits имаа лесен меч против Red Star, се појавија пар играчи што доминираа, и немаше ептен проблеми за вториот носител иако одбраната со минус поени беше. За "zvedsashite" не се појавија тркачите, во спротивно ќе беше поинтересно.

Интересни полуфиналиња не чекаат (y)

1576020151772.png
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Ја у консолидејшн текмата наредив 125 поени, им ебем мртвите, прошла недеља да имав толку ќе влезев у плеј оф
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
1576270007012.png


Баш ме радува што се појави играч достоен да биде Мајкл Вик 2.0

Забавен беше и за гледање и за играње на Маден :D

Ма да шо знам...Мајкл Вик богами имаше ептен солидна кариера, Ламар допрва треба да докаже дали може долги години да биде квалитетен ама..одличен одличен одличен старт (y)

Плус, Рејвенс се супер организација, сакам да верувам дека ќе го средат во еден од појаките КБиња.

Ќе видиме ипак, ќе зависи и од тимот што е изграден околу него.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Хаха пази ова:

1576357101614.png

1576357106676.png

Red Star после 1 меч (Џетс-Балтимор) има повеќе поени него ли што имаше во цело 1/4 финале
 

Kajgana Shop

На врв Bottom