Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Hip drop tackle е баниран.
НБА 2.0, ќе банираат работи само за да има ресзултати 49-56 и после кога ќе сфатат за пар години дека повеќе поени не го прави ова подобро ќе го вратат правилото.
Мамата


 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.419
Поени од реакции
13.781
Hip drop tackle е баниран.
НБА 2.0, ќе банираат работи само за да има ресзултати 49-56 и после кога ќе сфатат за пар години дека повеќе поени не го прави ова подобро ќе го вратат правилото.
Мамата


Уште немам видено пример да речеме како некој корнер или сејфти би сопреле некој ранинг бек како Дерек Хенри кој е дупло поголем од нив.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Ne znam so koj pamet raste draft stockot na JJ McCarthy, ke go kosta rabotata nekoj GM so ke se istrca so nego
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
:pos: :pos: :pos:
(ако не се гледа caption-от, поентата е дека сега без hip drop tackles ќе треба вака да се прави tackle :ROFLMAO: )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom