Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.804
Поени од реакции
11.439
Духот на Зек Вилсон влегол во Џош Ален, а со последната акција, и духот на "7&9" Чарџерс во Бафало. :pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.285
Поени од реакции
13.360
И еден куп реакции за вештачката трева на МетЛајф.
Бактиари ова го збори веќе со години, еден од најгласните кога станува збор за тоа, за Светското во фудбал 2026 сите стадиони ќе имаат трева а за нивниот најпопуларен спорт не сакаат да вложуваат пари. Вештачката трева е одлука на секој тим, но НФЛ како организација не прави ништо во тој поглед.


Иначе страшна атмосвера имаше на почетокот на натправерот синоќа, одамна немам видено таква еуфорија во НФЛ, Роџерс со америчкото знаме од соблекувалната, за само после 4 снепа сето тоа да се претвори во кошмар за фановите на Џетс... Лани со Вилсон завршија 7-10, додека не им се повреди Брис Хол беа 5-2, оваа сезона имаат многу подобар тим, плус Гарднер и Вилсон (дефанзивен и офанзивен руки на годината). Можеби ќе се блиску до плејоф но со Роџерс овој тим ќе беше претендент за Супер Боул.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.568
Поени од реакции
1.486
Кога ќе почне РедЗоне на Арена? Минатата недела немаше мултипренос воопшто на српската Арена, додека на Хрватската си одеше регуларно. Кога веќе скратија по една утакмица од 19 и 22 часот можеа бар РедЗоне да пуштат.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.146
Поени од реакции
7.849
Кога ќе почне РедЗоне на Арена? Минатата недела немаше мултипренос воопшто на српската Арена, додека на Хрватската си одеше регуларно. Кога веќе скратија по една утакмица од 19 и 22 часот можеа бар РедЗоне да пуштат.
Kako sto razbrav, od denes na Arena 5 redzone
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.804
Поени од реакции
11.439
Добро е ова со мултипреносот, плус, според мене, и Миха и Џими разбираат многу американски фудбал.

Бенгалс и Чарџерс 0-2. o_O
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
634
Поени од реакции
1.592
Jas go obozavam, plus sky ima home made red zone , im trebase samo 3 godini ama konecno razvija hemija voditelive .....
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.568
Поени од реакции
1.486
Добро е ова со мултипреносот, плус, според мене, и Миха и Џими разбираат многу американски фудбал.

Бенгалс и Чарџерс 0-2. o_O
Одличен е и Хрватскиот пренос, коментираат Томислав Видука од Спорт Клуб што беше, и уште еден од Арена, имаат добра хемија и добро постигнуваат. Ама фали хемија помеѓу Хрвоје Булиќ и Франџески на централниот пренос, не е исто како со Ивковиќ, овој Франчески е поозбилен тип, не може да го прати Булиќ.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.285
Поени од реакции
13.360
Одбранава на Стилерс со повеќе поени од нападот.. :pos: Пик сикс на почетокот и фамбл рикавери на ТЈ Ват сега за тачдаун. Иначе ТЈ Ват е чудовиште, со Парсонс најдобри дефанзифци моментално.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.143
Поени од реакции
6.824
Одбраната на Стилерс отсекогаш била врв. Присиверите исто биле или врв или пристојни. Порано мака мачеа кога Биг Бен беше повреден, а сега кога е пензиониран ќе почека Стилер Нејшн додека да драфтуваат или купат некој добар квотербек што ќе ги однесе длабоко во плејофф.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.246
Поени од реакции
15.356
Стилерс ќе му дадат шанса сигурно уште 2 сезони на Пикет, ама мислам под нов OC.
Вчера играа против тим што претходната недела ги тепаше 24-3 Синсинати, добра одбрана имаат Кливленд. Далеку се од СБ тим, ама добар офанзивен координатор и нов КБ може да ги однесе далеку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom