Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Еидан Хачинсон 3 сека у едно полувреме :vozbud:
Браво за Детроит...но wtf се случува со Џегуарс и Колтс? :pos:

Џетс :vozbud: Долфинс 4 ТДс во една четрвртина. Туа 6 вкупно. :eek:
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Лоша повреда на Туа. Прво во претходното коло очигледно не беше скроз океј, човекот се тетеравеше кога стана и после кратко време продолжи да игра.

Сега пак удар со глава директно во теренот...веројатно он исистирал да игра, но подобро една недела да паузираш (и тоа кратка недела, утакмици во недела, па четврток) отколку цела сезона да си ја доведеш во прашање, така што Мајами ова лошо го исхендлаа.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Општо судењето е малце чудно во некои утакмици.

@Nikac_Aerodrom леџит мислев ќе ме победиш откако не успеав да поминам 100 поени, а ти ги имаше Ламар и Ендрјус (и Мекферсон). Последниот напад на Балтимор само си викав да нема биг плеј за Ламар. :D

Тајсум Хил го земав онака, да иам бекап, задоволен бев од Еверет...и скроз изумив дека Далтон е стартен QB за Њу Орлеанс и дека можда ќе го користат Хил повеќе, што и се случи. 36 поени на клупа, плус Хол од Џетс 26 поени на клупа. :pos:

Џетс, Џајантс, па и Детроит би рекол (мада вчера нула кај Петриотс @Марли :icon_lol:) не се више катастрофа. Доста променливи екипи има, со тоа што Бафали и Канзас се топ 2 моментално, и според ростер и според форма. Фили се 5-0, ама реално за нив и се очекуваше, најлесен распоред имаат во цела лига. Они можат комотно до 13/14 победи да одат, и нема да биде изненадување.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Општо судењето е малце чудно во некои утакмици.

@Nikac_Aerodrom леџит мислев ќе ме победиш откако не успеав да поминам 100 поени, а ти ги имаше Ламар и Ендрјус (и Мекферсон). Последниот напад на Балтимор само си викав да нема биг плеј за Ламар. :D

Тајсум Хил го земав онака, да иам бекап, задоволен бев од Еверет...и скроз изумив дека Далтон е стартен QB за Њу Орлеанс и дека можда ќе го користат Хил повеќе, што и се случи. 36 поени на клупа, плус Хол од Џетс 26 поени на клупа. :pos:

Џетс, Џајантс, па и Детроит би рекол (мада вчера нула кај Петриотс @Марли :icon_lol:) не се више катастрофа. Доста променливи екипи има, со тоа што Бафали и Канзас се топ 2 моментално, и според ростер и според форма. Фили се 5-0, ама реално за нив и се очекуваше, најлесен распоред имаат во цела лига. Они можат комотно до 13/14 победи да одат, и нема да биде изненадување.

:kuracc: :icon_lol:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Ау какви резултати денеска, еден куп underdogs победија, а ништо немам гледано, хајлајтс од све мора да се изгледа.

Фалконс 14 разлика против Сан Франциско.
ЏЕТСИ ги преслушуваат Грин Беј.
ЏАЈАНТС против Балтимор.
Стилерс ги победија Тампа.

Не знам Петриотс дали беа underdogs против Кливленд, но би рекол доста поубедливо него очекувано ги победија, Bailey Zappe is in town! :D
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
681
Поени од реакции
1.701
Lele Giants 5-1, auuuu vecerva prijatelov od NY ima bez spienje da me ostavi ke mi ebe mater :facepalm:,a ja si nemav rabota koga komsiite nivni Jetsi go zema Sosot na draft night go driblav ovaa godina e vasa ...... Inace spremni sme za derbito na godinata :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:, bilsi chiefs, mahomes alan...... Game of the regular season mislam ke bode ova.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
@SanIker Еј прејако искуство, сигурно предобро било (освен што изгубија ГБ, али јбг). :D
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
681
Поени од реакции
1.701
А и Грин Беј. :pos:
Dvete na sportska me vrzaa .... Joke's on me jbg :) , kako ti go podnese porazot ? Najsmesen mi bese obidot na 12 da napravi backpass play side to side ....
Vrv na se imam komsija od koga ziveev usa , od kapitol e ,sega ispecatil live size poster od hajneki vo komandos poza ( filmot so svarci ) , i mi pisuva the commander commandeers .....
Minatiot vikend bez spanje me ostavi hwr yorker , sega me remeti Washingtonec koj zivee LA ,kaj ide svetov :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Dvete na sportska me vrzaa .... Joke's on me jbg :) , kako ti go podnese porazot ? Najsmesen mi bese obidot na 12 da napravi backpass play side to side ....
Vrv na se imam komsija od koga ziveev usa , od kapitol e ,sega ispecatil live size poster od hajneki vo komandos poza ( filmot so svarci ) , i mi pisuva the commander commandeers .....
Minatiot vikend bez spanje me ostavi hwr yorker , sega me remeti Washingtonec koj zivee LA ,kaj ide svetov :)
Ја сум за Петриотс, лабаво ми е, без очекувања некои сезонава. :D

Туку, J.C. Jackson најверојатно ACL повреда...баксуз се Чарџерс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom