Американски фудбал - NFL лига

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.712
Поени од реакции
1.035
HYPE IS REAL!
23-20 Патс, со ФГ на Гостковски во последна секунда, as always :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.060
Кој ве ебе, ми текна дека утре се враќам на работа. :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.068
Поени од реакции
4.431
38-20 за Патс и поштено газење.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.924
Поени од реакции
78.332
Која иронија еј...Гудел не се појавил на прес конференција за јавноста...а за истово ова казнуваат играчи..

Инаку вечер сум за Сиетл, некако сте ги потцениле, се надевам на пар crotch grabs. (единствениот пат кога можеш ова да го кажеш а да не звучи геј)

Требаше и да се кладам на утакмицава поинтересна да биде амa aj вака опуштено сеир ќе си мавам :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.924
Поени од реакции
78.332
Џабе ти е, гледано ми е ова, а и касниш пар дена. Ја лајкови ставам на ап-ту-дејт ствари, или ствари што прв пат ги гледам.
Повеќе среќа друг пат :D[DOUBLEPOST=1422831175][/DOUBLEPOST]http://www.sbnation.com/nfl/2015/2/1/7960939/marshawn-lynch-gold-cleats-super-bowl-nfl

Алал му вера сам против НФЛ што иде :D
Па и овие глупи буквално за се и сешто даваат казни..нек си ебат матер, ја уназадија лигава со казни за се и сешто.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.712
Поени од реакции
1.035
Шерман изгледа не е 100%, до сеа на загревањево пасовите само со 1 рака ги фаќа(здравата), исто излезе инфо дека на последниот тренинг се има повредено и Кем, и тоа поозбилно од очекуваното. Ќе игра ама и он нема да е 100%
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
1.974
Поени од реакции
2.015
Daj neka pobedat Patriots i Brady da se penzionira ko najdobriot QB ever..
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.068
Поени од реакции
4.431
Некој сопкаст кај шо ќе бидат и рекламите?
 
На врв Bottom