Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Мене јунак на вечерта ми е кикерчето на Бенглс. Кој кул лик. Целиот беше бизнис, демек треба 50 јарди да се погодат, нема проблем, бум на средина. И така неколку пати. Многу симпатична екипа, ама мислам дека ова им е апсолутниот максимум. А оној квотербекот на Тенеси, одамна немам гледано онаков антиталент. Со онаа дефанзивна линија која ја имаат, плус и Хендри, мораше да ги добијат Бенглси.
Моментално максимумот на Бенгалс го одредува офанзивната линија. Не знам каков е драфтот за о-лајн играчи во прва рунда, ама дефинитивно им треба. Плус треба да соберат по некој ветеран кој ќе игра за помалку пари, има уште да даде од себе и сака прстен - горе доле во сите линии од одбраната, поготово лајнбекер.

Битното за нив е што имаат франшизен QB, Chase, Mixon, прилично добра и млада екипа.

Од друга страна, Тенеси со Танехил не можат повеќе, толку му е капацитетот, на моменти ја допира Стафорд скалата, но конкретно против Бенгалс беше на Далтон скала, ако не и под таа скала.

Грин Беј во оф-сезоната имаат две главоболки: Роџерс и договорот на Адамс. И да, Роџерс го поседува Чикаго, но Сан Франциско го поседуваат него. :D
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Од друга страна, Тенеси со Танехил не можат повеќе, толку му е капацитетот, на моменти ја допира Стафорд скалата, но конкретно против Бенгалс беше на Далтон скала, ако не и под таа скала.
3 сека јаде малиот квотербек на Бенглс (четири, ама едниот не важеше) во прва четвртина, ова телето не успеа да капитализира на тоа. На тој начин никогаш не можеш да победиш. Штета за вакви екипи кои имаат се за титула, освен квотербек. Хенри какво чудовиште е, страшна работа. Омилен ранинг бек ми е Алвин Камара, ама никој не може со Хенри.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ова можда е најслабиот плејоф откако пратам НФЛ јас, али можда и беше очекувано после таква чудна сезона. :D

Тенеси не успеаа да победат и покрај тоа што имаа 9 sacks. ДЕВЕТ! Не Танехил, Туа Турурадјајадјисјиалалавола да го имаш за квотер треба да победиш ако противникот го симнеш 9 пати на тло. Плус им поклонија и непостоечки интерсепшн, каде што апла се виде дека топката удира прво у земја а после ја фаќа сејфтито.

Впрочем чист пример како можеш и со просечен квотер да победиш ако одбранта ти игра на ниво се 49ерс. Втора таква победа по ред. Пекерс и Роџерс класика чоук во плејоф.

Роџерс може да пуши курац. И мене ми е убедливо најгледлив играч ама е тежок чоукер во клучни моменти станат последниве 3-4 сезони, овој пораз иде на него, Ле Флур нема никаква вина. Сезонава имаше одличен напад и пак се посра.

Мислам дека после ова ГБП одат во ребилдинг, ова им беше задњиот воз за СБ. Роџо ќе оди некаде у Денвер или Колтс за да чоукне и тамо у плејоф. Скроз го има изгубено моџото.

Ако вечерва ја премакнат одбраната на Ремс, зема господинот Том Брејди повторно титула сезонава.

Чифс мислам дека и тие ќе флопнат во стилот на Пекерс...
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Два тачдоуна за Томица не се нешто непознато, ама до сега им се шетаа по терен мислиш на терен е Манчестер Јунајтед :)
Ако средат тоа имаш шанси да ја вртат.
Друга ствар јас не гледам многу често ама кога гледам касно заспивам и испуштам пресврти
Сега ќе идам да си легнам се надевам дека другите ќе гледаат топ меч како и секогаш кога не гледам :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Shto se sluchuvaaa?!?! Hahaha

Auu kakov TD do Evans i drama!
 
Последно уредено:

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Два тачдоуна за Томица не се нешто непознато, ама до сега им се шетаа по терен мислиш на терен е Манчестер Јунајтед :)
Ако средат тоа имаш шанси да ја вртат.
Друга ствар јас не гледам многу често ама кога гледам касно заспивам и испуштам пресврти
Сега ќе идам да си легнам се надевам дека другите ќе гледаат топ меч како и секогаш кога не гледам :)
Реално Арсенал Јунајтед е текмата.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Неверојатно колку грешки прават и двата тима :pos:
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Мене не ми е јасно како е возможно онаква слаба заштита да добива Брејди цел меч?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Ќе бидат ли Ремс новите Фалконс? :icon_lol:
Almost there. :D
Автоматски споено мислење:

Два тачдоуна за Томица не се нешто непознато, ама до сега им се шетаа по терен мислиш на терен е Манчестер Јунајтед :)
Ако средат тоа имаш шанси да ја вртат.
Друга ствар јас не гледам многу често ама кога гледам касно заспивам и испуштам пресврти
Сега ќе идам да си легнам се надевам дека другите ќе гледаат топ меч како и секогаш кога не гледам :)
:D :D
Автоматски споено мислење:

Aiiiiii shto se desi?!
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Лелелелелелеле требаше лани пензија. Мораше уствари.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Ne mi e jasen play call-ot za pritisok/blitz od kornerot Huntling...i Kup im vleze od pozadi...
Автоматски споено мислење:

Лелелелелелеле требаше лани пензија. Мораше уствари.
Ovaa utakmica mnogu povekje bese od znacenje za Stafford i Rams otkolku Tampa i TB12.

Ke igra on uste minimum edna godina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom