Американски фудбал - NFL лига

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Беличик аут, Зеке аут, Њутн небитен одамна.
Трите најодвратни фаци у НФЛ ги нема више у плеј офов, може да се глеа на раат до крај!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Може нема да остане така запишано ама децата мои ќе знаа дека Бил Беличик има 6 титуле само ради Том Брејди и дека не е ни близу најдобар тренер на сите времиња :icon_lol:
Па нели 2002, 2004, 2005 заради одбраната земале Петриотс и не треба да се препише само на ТБ12? :D

Инаку, горе доле очекувани исходи, со тоа што не очекував дека Билс ќе ги потопат толку Петриотс, односно дека нема да се појави одбраната на Петриотс на утакмицата. Исто така, Ремс некако полесно од очекуваното ги добија Кардиналс, а Далас се прича за себе. :D
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667

:drk:

Ова со шахов малце на ps5 showcase потсети. Али све у свему ебење.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
На страна Дре, Снуп, Еминем… ќе го убедат ли 2пак да се врати од Куба за да видат сите дека не е мртов и дека не станува збор само за теории на заговор?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Jimmy G doing Jimmy G things. Он треба да е готов со Сан Франциско.

Доброто за 49ерс е што одбраната е на ниво во поголем дел од утакмицата досега плус блокиран ФГ.

Инаку, ептен ми е мерак за Бенгалс иако тешко нешто против Канзас/Бафало со толку лоша офанзивна линија.

Тенеси толку можат со Танехил на QB.

Снег во Грин Беј, ова ќе биде многу интересно. :D
Автоматски споено мислење:

Ауууу блокиран пант и ТД! :vozbud:
Автоматски споено мислење:

Сан Франциско каква екипа! Deebo Samuel каква играчина е!

Џими Џи вака-така, два пати до NFC Championship утакмица со 49ers. :D
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Блокиран ФГ, блокиран пант за ТД и ова:


10 луѓе на последниот ФГ на Сан Франциско. :pos:
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Мене јунак на вечерта ми е кикерчето на Бенглс. Кој кул лик. Целиот беше бизнис, демек треба 50 јарди да се погодат, нема проблем, бум на средина. И така неколку пати. Многу симпатична екипа, ама мислам дека ова им е апсолутниот максимум. А оној квотербекот на Тенеси, одамна немам гледано онаков антиталент. Со онаа дефанзивна линија која ја имаат, плус и Хендри, мораше да ги добијат Бенглси.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.855
Мене јунак на вечерта ми е кикерчето на Бенглс. Кој кул лик. Целиот беше бизнис, демек треба 50 јарди да се погодат, нема проблем, бум на средина. И така неколку пати. Многу симпатична екипа, ама мислам дека ова им е апсолутниот максимум. А оној квотербекот на Тенеси, одамна немам гледано онаков антиталент. Со онаа дефанзивна линија која ја имаат, плус и Хендри, мораше да ги добијат Бенглси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom