Американски фудбал - NFL лига

Член од
1 септември 2014
Мислења
5.028
Поени од реакции
7.743
Кога ќе ги видам овие Фалконс, се чудам како е можно Сејнтс да имаат секогаш лоши резултати против вакви лузери.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
432
Поени од реакции
908
Momci i devojki , ima nekoj stream od dak i mahomes duelot ?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.825
Поени од реакции
57.214
Каков луд финиш на Минесота - Грин Беј :vozbud:
Автоматски споено мислење:

Тејлор кој го има на фантази?
@marinetti , 51 поен има само од него.

Овој па @Iceboy има 70 поени само од Роџерс и Џастин Џеферсон. :busi:
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.139
Поени од реакции
2.197

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.825
Поени од реакции
57.214
Овие Каролина беа океј тим за следење ама откако се врати Кем у тим инстантно ми станаа одбивни, како ми е мило што го папаа денеска на крај од Вашингтон. :aplauz:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.028
Поени од реакции
7.743
Се што требаше да биде КС - Каубојс, испадна да биде Чарџерс - Питсбург. Многу ја имаат стегнато одбраната Канзас изминативе утакмици, влегуваат во ритам полека иако сеуште не блескаат во напад. Сепак Далас одигра добра одбрана, Парсонс е сериозен играч и сигурно ќе има добра кариера ако го заобиколат повреди.
Одличен меч беше Минесота - Грин Беј, дерби во права смисла на зборот. Штета што не го признаа последното фрлање на Роџерс за ТД, каков одговор ќе беше тоа непосредно после ТД-то на Минесота, се замрзна цел стадион :D Џеферсон и Тиелен се страшно дуо, Џеферсон имаше 100 јарди во прва четвртина. Тиелен не памтам да немал ТД на некоја утакмица сезонава... Кирк Казнс 21 тд и само 2 инт, ама никој не збори за него дека е fucking Kirk Cousins :D
Тејлор е стварно нереален, машина во права смисла на зборот, сам ги носи Колтс на грб и ги држи во игра за ПО. Прв до 1к јарди сезонава, иако да не се повредеше Хенри ќе стигнеше прв сигурно. Билс се многу нестабилна екипа, напаѓачкиот потенцијал е несомнен ама одбраната им е на апаратима.
Одамна немало појака и поизедначена сезона, сите екипи можат да направат изненадување (секако освен Детроит), имаше многу мрднати резултати како вчерашната победа на Тексанс во Тенеси.
Пејтриотс се враќаат, веќе викендов ќе имаат прав тест, да се види дали се for real.
Не знам што да кажам за моите Сејнтс, со оглед на повредите и целокупната атмосфера, ама пак болат идиотски порази.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom