Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344

1612996523234.png
Автоматски споено мислење:

THE GOAT и некој средовечен маж

1613000047786.png
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
Со проблеми играл цела сеозна башка :D

1613083534046.png
Автоматски споено мислење:

1613083702348.png
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.745
Поени од реакции
914
Родниот Висконсин :D:P
Не верувам, иако добро би се вклопил таму (реално сегде би бил добар тој). Кажа само дека сака да игра кај контендерс нели, малку влагаат во таа дефиниција, но најголеми шанси имаат Тампа(исто тешко имаат добри играчи), 49ерс, могуче и изгледно, Сихокс (овој Вилсон се жалеше имале лош напад) и евентуално Патриотс но таму има големи проблеми па не можам да ги наречам контендерс.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
Иначе еве ви и уште еден факт што звучи чудно, ама е вистина.

Од првиот до вториот Супербоул на Тампа тие немаат НИТУ ЕДНА ПЛЕЈОФ ПОБЕДА.

Пред да дојде Том Брејди во Тампа, последната плејоф победа беше во супербоулот, кога тимот беше предводен од искусниот и квалитетен стратег Џон Груден кој......................................................ИМАШЕ 39 ГОДИНИ

А ТОМ БРЕЈДИ СЕГА ИМА 43 ГОДИНИ

what.the.fuck.

Секоја статистика за Брејди звучи надреално, буквално е НФЛ верзија на Вилт

(добро, нема везе тоа што ова повеќе говори за Груден, пошто стварно мислев постар беше во 2003)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344

Вака кога гледам сфаќам колку беше напната утакмицава, буквално заборавив на сите моменти у прво полувреме, и дека ова ептееен лесно можеше да иде тхе отхер њаѕ, Махомс е надреален, една-две топки да фатеа неговиве, одма ќе беше друга приказната

Него....пред утакмица како му влезе Шејди на Енди Рид :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom