Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Предобро видео (минус делот за некој си меме квотербек што имаше пар добри сезони и се изгуби, малце поуспешен а општо гледано потапа од РГ3), а најјакото е што мислам слична шега имаа направено и пред пар години за последниот СБ на Петс :D :D

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
100$ било да си купеш место, им праќаш слика и они ти прават исечок. 100$ well spent.
Дап, добив мејл дека сум сабскрајбнат за све НФЛ.....никад не би платил 100 долари за исечок од мене да биде ставен некаде каде што никој освен јас нема да знам дека постои :D
Можеби ако 5000 долари имам месечна плата.
Можеби.
:D

Него..статистикава :O

1612888811772.png
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Предобро видео (минус делот за некој си меме квотербек што имаше пар добри сезони и се изгуби, малце поуспешен а општо гледано потапа од РГ3), а најјакото е што мислам слична шега имаа направено и пред пар години за последниот СБ на Петс :D :D

Ламар Флопсон никад нема да игра СБ, инаку да остатокот од видеото е топ.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Нека ме исправи некој ако грешам, ама ако добро се сеќавам на Game Schedule Formula, наредната сезона Buccaneers пошто завршија втори во НФЦ југ ќе вкрстуваат со Bears i Rams (ги избегнуваат Сихокс и Пакерс) и вкрстуваат со АФЦ и НФЦ Исток. Ако е ова точно, можен е наредната сезона нов одличен пласман на крајот на регуларниот дел.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Нека ме исправи некој ако грешам, ама ако добро се сеќавам на Game Schedule Formula, наредната сезона Buccaneers пошто завршија втори во НФЦ југ ќе вкрстуваат со Bears i Rams (ги избегнуваат Сихокс и Пакерс) и вкрстуваат со АФЦ и НФЦ Исток. Ако е ова точно, можен е наредната сезона нов одличен пласман на крајот на регуларниот дел.
Дап, точно е.

Ех, регуалрен дел не значи ништо, а и башка не знаеме уште како ќе делуваат екипиве. Башка Ремс и не се за фрлање.

Побитно за Тампа е што Сејнтс, Пантерс и Фалконс не делуваат како сериозни (плејоф) екипи.
Вака од прва уште една 11/12 wins season делува ама ептен е рано.
Подобро седми и СБ него ли прв и first round exit :D
Автоматски споено мислење:

Иначе како го кажа ова...

Лани Тампа ги тепаа Пакерс два пати, а изгубија од Ремс и Берс :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Дап, точно е.

Ех, регуалрен дел не значи ништо, а и башка не знаеме уште како ќе делуваат екипиве. Башка Ремс и не се за фрлање.

Побитно за Тампа е што Сејнтс, Пантерс и Фалконс не делуваат како сериозни (плејоф) екипи.
Вака од прва уште една 11/12 wins season делува ама ептен е рано.
Подобро седми и СБ него ли прв и first round exit :D
Автоматски споено мислење:

Иначе како го кажа ова...

Лани Тампа ги тепаа Пакерс два пати, а изгубија од Ремс и Берс :D
Исто имале Тампа неколку важни договори пред истекување кои мораат да ги потпишат летово испод салари кап, многу е изгледно дека ќе си одат некои играчи како Антонио Браун.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182


Норма за во Токио има ли фатено?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Oна кога athlete го преведуваш ако атлетичар :ROFLMAO:

Исто имале Тампа неколку важни договори пред истекување кои мораат да ги потпишат летово испод салари кап, многу е изгледно дека ќе си одат некои играчи како Антонио Браун.
Па тие што дојдоа сезонава ради Брејди потпишаа на една сезона само.
Браун, Гронк и Фурнет на пример.
Гронк кажа планира да потпише пак.
Еванс наводно сакал да му се реструктуира договорот за да биде тим-френдли (ете, Брејди ефект, а и Еванс е супер човек башка)
Јас лично..не би имал против да си оди Фурнет, нека отиде нека добие пари на друго место, секако не беше прва опција пред плејофов, имаме ок фаци таму, а ќе бара ептен пари.

Само ми е страв за Годвин..
Јас порадо би го зел Годвин наместо Браун.
А Браун исто ми делува како Гронк, верувам само сакаат да играат со Брејди, парите не се до толку битни за до секој цент да се ценкаат.

Не знам, ќе видиме.
Автоматски споено мислење:

Томче со бродот си дошол на парадава

И бонус miscellanious сликици :D

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.860
Поени од реакции
11.482
Гронк, Фурнет, Браун, Гудвин, Шакил Берет, Лавонте Дејвид, Су. Можда има уште некој, али небитно. Браун нема ни да го спомнувам, не очекувам да го потпишат.

На Гронк може да му понудат пониска плата + бонуси (сега cap хитот беше 9милиони, може да го структуираат да биде 4-5м), можда и со Фурнет ќе можат нешто слично да договорат, мада он е доста испод market value со оглед дека сега земаше 2.5м (он е негде 7-8м ранинг бек, што не знам дали ќе му дадат).

Шакил Берет сега зима 15.3 милиони, он по market value сигурно 17-18м би требало да бара. Гудвин излегува од руки договор, треба да го платат, он по market value е 16-17 милиони сигурно, прашање колку ќе бара и колку Тампа се спремни да дадат. Лавонте исто 11-12 веројатно ќе бара. Тоа е по некој market value. Су земаше 8 милиони, не верувам дека ќе го потпишат пак.

Е сега, ако дел од нив се согласат да бидат малку испод market value да бидат платени со шанса за уште еден прстен, тоа е друга работа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Хахаахха каква пијана работа се дешава на парадава ахаххха




 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.860
Поени од реакции
11.482
Нормално дека ќе се унаказат, убаво време, вода... :D Плус освоија Супербол, али мање више тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom