Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.117
И ова е се што треба да знаете за ова СБ

1612753079905.png
Автоматски споено мислење:

Иначе се знаеше дека нема со здрава о-лајн да играат Чифс и башка тоа со тренерот на офанзивната линија што се деси...јбг, се надевам сега играчи што играат во о-лајн ќе успеат да се иценкаат за добри договори
Автоматски споено мислење:

On serious note, само јас мислам дека пак и со Брејди нема да фатат плејоф место? :D
Сте го виделе распоредот на Тампа?
8-8 9-7 би им дал и со прајм Брејди
Чифс тепаат лагано, нема како да ја добие оваа Брејди.
Ако не направи Тампа притисок на Махомс со 4 играчи без блиц, типувам победа на Чифс од 10 разлика 34-24, ако им направат притисок тогаш очекувам незивесен натпревар што би се решавал во последен напрад.
Чифс се прејаки, и ова им е можда задња година да се олку јаки, од догодина стапуе на сцена договорот на Махоумс и нема да имаат толку вигл рум што би рекле америте.

И мислим дека ќе победа
1612753758878.png
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.540
Поени од реакции
11.298
Какво целосно шамарање.
Автоматски споено мислење:

@dragonsky chestitki :D ne znam dali ima drugi Tampa navivachi tuka.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.623
Поени од реакции
18.463
И ова е се што треба да знаете за ова СБ

Прегледај го приврзокот 283035
Автоматски споено мислење:

Иначе се знаеше дека нема со здрава о-лајн да играат Чифс и башка тоа со тренерот на офанзивната линија што се деси...јбг, се надевам сега играчи што играат во о-лајн ќе успеат да се иценкаат за добри договори
Автоматски споено мислење:


Прегледај го приврзокот 283036

Подоле пишуе дека навијам за Брејди :kuracc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.117
Between Tom Brady's 3rd Superbowl appearance and his 10th, Calvin Johnson has been drafted, retired, and made the Hall of Fame.
Автоматски споено мислење:

Подоле пишуе дека навијам за Брејди :kuracc:
Знам бе, остај ме да јадам гомна малце :D
Автоматски споено мислење:

Иначе ова беше референца за првиот меч

1612755429690.png
Автоматски споено мислење:

Tom Brady has more super bowl wins than any single franchise


wtf :cuc:
Автоматски споено мислење:

1612756413297.png
Автоматски споено мислење:

Различни спортови нели и се тоа ама..гад демн

1612759234016.png


Бера има освоено 10 престени како играч и три прстени како тренер

...овој Брејди ми делува ко да би сакал да го брка Бера :D Ќе проба после како тренер 5-6 тренери да освои, што да не и така има 40 години, еве фацки од 60+ години тренираат и освојуваат прстени..зотшо да не успее во 20+ сезони да стигне до 5-6 престени :D :D
Автоматски споено мислење:

Ок, вистинското прашање...

...дали после ова Гронк е официјално ГОАТ ТЕ?
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.117
Кои други од темава го играа плејоф челинџов?

Во топ 500 (за СБ само? или за целово? ваљда за СБ само) завршив

1612768087312.png
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.073
Поени од реакции
1.187
Вистински МВП на овој плејоф рун на тампа е Todd Bowles, човекот маестрално ги постави играчите, максимално ги покриваше грешките на Брејди во нападот и успеваше да се одбрани.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
920
Поени од реакции
1.404
Najgolemi cestitki do stariot, podobar i oficijalno od bilo koja ekipa u sportov. Lud fakt. I sto e najbitno od se, kolku i da go postuvam Mahomes kako najdobar talent mozebi vo istorijava na NFL na negova pozicija, sto i da napravi vo zivotot, izgubil vo negoviot prime protiv 43 godisniot Brady. Brady e 2-0 protiv nego, ajde toa pred 2 godini ne se zema vo predvid se e ok, AMA porazov stavi tocka deka nikoj ama bas nikoj nema da go stigne. Zasluzeno, najjak Winner od igrac, ramo do ramo samo so Jordan i so nikoj drug. Bolest. A za tampa nemam zborovi, perfektno izigrana utakmica, pogotovo vo odbrana. Ke odi Tom na uste edna sledna godina. GOAT
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
15
Овоа беше газење, тотална доминација од страна на Тампа беј.После 20 години да идеш у друг тим и одма да освоеш, а на пат до супербол да тепаш тројца hall of fame играчи нема подобар начин да си го зацементираш местото како ГОАТ.Поголем и попознат од спорто шо го игра, шо е Џордан за кошарка,Федерер за тенис, Тајгер Вудс за голф, Рони Осаливен за снукер, тоа е Брејди за америчкио фудбал.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.073
Поени од реакции
1.187
Многу играчи на крајот на својата кариера кога се во години, се решаваат да одат во друга екипа, Монтана во Чифси, Фавре во Џетс/Викинс. Но ретко кој може да направи ваков резултат.
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
15
Многу играчи на крајот на својата кариера кога се во години, се решаваат да одат во друга екипа, Монтана во Чифси, Фавре во Џетс/Викинс. Но ретко кој може да направи ваков резултат.
Имаше доста коментари дека у нова средина, нов систем нема да успее Брејди.У Њу Ингланд бил толку добар поради системо на Беличек, посебно после регуларнио дел од сезоната.Затоа уште поголема тежина и значење има оваа титула.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.073
Поени од реакции
1.187
Да бидеме реални на негови години луѓето уплаќаат за животно осигорување...


Sent from my iPhone using Tapatalk
На Еделман му бранел да јаде Домат/патлиџан, ниту еден не му давал, само авокадо хахаха. Инаку голема мотивација имал со тоа што го споредувале со копиљот Махоумс.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.026
Поени од реакции
7.733Why say five? Why not go seven rings? Right now we're just chasing [Michael] Jordan, so that's what we do. So I'm going over five, and I'm saying seven."

:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom