Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.252
Хаха, ако е легитимно ова....лол, никој нема да им даде олку, особено за КБ што сака надвор

Ваљда ќе бидат сјебани Тексанс, ќе се задоволат со некој трејд со прва рунда, втора рунда, Дарнолд/Трубиски/некој сличен непотребен играч :D


Автоматски споено мислење:



 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Mislis ima shansi da si odi? Teshko nekako.
Па веројатноста Роџерс да си замине од Грин Беј после секоја сезона досеа, била да речеме 3%. Сега е сигурно 10%. Зборот ми е, ако замине, овојпат има најголеми шанси да се случи тоа.

@dace@mkd, тоа не верувам дека би му играло многу улога, он е навикнат сезоната да ја „живее“ во Висконсин. Грин Беј е реално еден од „Меките“ на америчкиот фудбал, место со огромна традиција во спортот па така и покрај климатските и демографски услови, за НФЛ играчите е привлечно место. Кај Роџерс ќе пресуди конкурентноста на тимот.

Туку кога го споменуваме веќе Вотсон, читав дека и ЏЏ Вот има шанси да си замине. Во огромен амбис се Тексанс, а покрај ужасните офсизн мувментс лани, една од поглавните причини е рамнодушноста на сопствеништвото кон БЛМ движењето и недавањето поддршка како што другите екипи. Шо да каже човек за тоа, ти ебам америте глупи...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
На СК нема да има ништо? Пробувам на социјални медиуми да најдам, ама ништо.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.252
Иначе..

РЕМС НЕМА ДА ИМААТ ПРВА РУНДА ПИК 7 ГОДИНИ

Последен пик им беше во 2016 кога го одбраа Гоф како прв пик.
До 2024 нема да имаат пик, освен ако не драфтаат уште нешто во иднина :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Чисто информативно, колку втори/трети пикови би требале за 1 прв пик? Се десило тоа некад?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Чисто информативно, колку втори/трети пикови би требале за 1 прв пик? Се десило тоа некад?

New England dealt its first-round pick, No. 23 overall, to the Chargers in exchange for a second-round pick (37th overall) and a third-round pick (71st overall) in the draft over the weekend.

:D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Pro Bowl Celebration го имате на ABC/ESPN ако имате Иптв.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.252
Чисто информативно, колку втори/трети пикови би требале за 1 прв пик? Се десило тоа некад?
За пред драфтот?
Пример сега некој да им го земе првиот пик на Џегс мислиш?

Ех, зависи од милион работи.

Каков е прва рунда пикот што се нуди.
Што бара екипата што е на првата позиција.
Селари спејс.
Генералната слика на целиот драфт и какви играчи има.

Зависи како екипите ќе проценат.
Автоматски споено мислење:

Иначе..

РЕМС НЕМА ДА ИМААТ ПРВА РУНДА ПИК 7 ГОДИНИ

Последен пик им беше во 2016 кога го одбраа Гоф како прв пик.
До 2024 нема да имаат пик, освен ако не драфтаат уште нешто во иднина :D
Еве и визуелно:

 
Последно уредено:

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
1.772
Е ова е тоа луѓе што не сфаќаат кога станува збор за градење проекти

Роџерс - ко мал навивал за Монтана.
Брејди - исто.

Сега, деца ќе пораснат и ќе навиваат за овие двајца.

За 20 години од сега "Огромниот талентиран КБ одбива да оди во Џетс, вели како мал пораснал навивајќи за Пејтриотс и сака да игра таму"

И така се прави тоа.

Е сега...треба и да те бива малце, пошто има и отепани органзиации што имаат таков "ареол" како Никси во НБА..

Ама вреди да се спомене дека топ фацките влијаат суво злато не е само тоа на теренот туку и надвор од него.

Ќе дојде време кога некој ќе дојде во НФЛ и ќе каже дека пораснал со Махомс :D
Da se slozuvam , no realni gledano dokolku pobara trejd , kade koja opcija vo nfl bi mu nudela instant uspeh ? Jas milam ni edna franshiza ne e kak SF a bas i se pwcwni oni za QB koj ke ja vodi ama maski vodi taa cepa ofanziva , poso ako ne primetyvate Rovers godinava ni ednas nw proslavi so "pojasot" samoto toa kazuva deka ne e nesto kako sto treba , i ovaa sezona ja izbytka tok na sila za da se pokaze poveke otkolku so sakase da postigne nesto. Odluci da im ja zatne ustata na upravata na stariot dobar nacin " on the field", toa e taa klasa sto ja imaat brejdi i Aaron, silent but violent.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom