Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
Кражба за Детроит е ова.

Кражба ви велам.

Гоф иако не е нешто посебно е сосема ок/просек КБ што ако му дадеш маестрални играчи околу може да донесе резултат.

Драфт пиковиве се мх мх мх
Ќе извадат супер играчи од се ова што за икс години ќе ги гледаме и ќе се чудиме како тоа ____ и ___ биле изборите од драфт пиковите, играчи што долго време играле добро, а на спротивната страна отишол Стафорд кој играл само пар сезони.

Не е лошо ни за Ремс, ама мора сега да бркаат сезона-две за титула, иначе се ќе пропадне во вода.
Разбирлив потег е и за Ремс, ама Детроит може да направи нешто добро со ова.......ако се паметни
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
Очигледно Ремс сакале да се ослободат од договорот на Гоф, а Стафорд треба да биде платен 20 и 23 милиони во следните 2 сезони.
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
234
Поени од реакции
181
Со трејдов ремси скинаа 10тина мил на селари кап ама пак се 20 и нешто во минус за 2021
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
Трејдов ми е разбирлив само ако ниедна друга екипа не го сакала Гоф, иначе е... :D

@Nikac_Aerodrom Вотсон има огромен договор, cap hit 40 и 42 милиони следните две сезони така што не знам дали Хјустон, ако веќе го трејдаат, би можеле да добијат толку пикови.

Сихокс
Ремси со Стафорд (кој е подобар QB од Гоф)
Здрави Најнерси (уште ако пробаат нешто за Вотсон, трејд за Џими Гарополо плус пикови)
Кардиналс со Мареј и Хопкинс

Крвопроплевање. :D
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.715
Поени од реакции
1.043
Трејдов ми е разбирлив само ако ниедна друга екипа не го сакала Гоф, иначе е... :D

@Nikac_Aerodrom Вотсон има огромен договор, cap hit 40 и 42 милиони следните две сезони така што не знам дали Хјустон, ако веќе го трејдаат, би можеле да добијат толку пикови.
Дечкото си поднел trade request, тоа му намалува цена, ама и значи дека е достапен. Ако запне да си оди, никој нема да сака да држи несреќен играч во тим, да уништи и тоа што може да се спаси.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.171
Поени од реакции
16.499
Гоф и првите два пика на Детроит од годинава и наредната и двата што ги земаа од Ремс и давај го Вотсон :icon_lol:

Реално сега Детроит ноже да испрати најдобра понуда
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
Ајде малце статистики:

Since Bruce Arians is coaching in the Super Bowl, it's a perfect time to bring up this stat. Most Rushing TDs by a QB in a season at Virginia Tech Bruce Arians - 11 TDs Michael Vick - 9 TDs Yes... this stat is real
НАДРЕАЛНО ЗВУЧИ ОВА ЊТФ

Можете да го замислите Арианс како агилен КБ и тоа во 70тите?
....кога почнал да се дебелее овој :(

И еве, први реклами за реклами!

 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.711
Поени од реакции
56.201
Трејдов ми е разбирлив само ако ниедна друга екипа не го сакала Гоф, иначе е... :D

@Nikac_Aerodrom Вотсон има огромен договор, cap hit 40 и 42 милиони следните две сезони така што не знам дали Хјустон, ако веќе го трејдаат, би можеле да добијат толку пикови.

Сихокс
Ремси со Стафорд (кој е подобар QB од Гоф)
Здрави Најнерси (уште ако пробаат нешто за Вотсон, трејд за Џими Гарополо плус пикови)
Кардиналс со Мареј и Хопкинс

Крвопроплевање. :D
А замисли 49ерс со калифорниското момче Аарон Роџерс кој ако ептен реши да си оди од ГБП, ќе сака да оди на западниот брег...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
А замисли 49ерс со калифорниското момче Аарон Роџерс кој ако ептен реши да си оди од ГБП, ќе сака да оди на западниот брег...
Mislis ima shansi da si odi? Teshko nekako.
Автоматски споено мислење:

Гоф и првите два пика на Детроит од годинава и наредната и двата што ги земаа од Ремс и давај го Вотсон :icon_lol:

Реално сега Детроит ноже да испрати најдобра понуда
Ako voopsto saka da odi tamu.

Plus ne treba da zaboravime deka dvata prvi pika koi Rams gi dadoa na Lions kje bidat 25+ (realno, iznad 15/20 vekje nema golema razlika so vtora runda). Od druga strana, na primer, Majami imaat visok pik godinava od Hjuston + negde okolu 15ti pik.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
How rare was Saturday night’s trade? Matthew Stafford for Jared Goff was the first time that No. 1 overall NFL draft picks ever have been traded for each other in the common draft era. In 1978, O.J. Simpson was traded to 49ers for five picks, one of which became the 1979 No. 1 pick. But at the time of the trade, the teams didn’t know the deal would involve No. 1 overall pick
Автоматски споено мислење:

Ги гледам вака тимовиве на хартија, и мислам дека Минесота имаат најголем потенцијал за голем успех од сите што не стигнаа до Плејоф.


Да ги потрошеа попаметно парите што ги фрлеа на КБ можеби и годинава ќе беа таму.....
Се уште еден од најглупите договори, а и ќе остане таму долго време. Претерано глуп договор, без разлика на спортот дури би рекол :D

Малце прешалтување им фали до успех
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
1.745
Поени од реакции
914
А замисли 49ерс со калифорниското момче Аарон Роџерс кој ако ептен реши да си оди од ГБП, ќе сака да оди на западниот брег...
И јас да живеам во fcking Suomico somewhere Wisconsin, би сакал да живеам во Кали, а ако не грешам Аарон си има вила/куќа/викендица во DelMar во Сан Диего, и живее во ЛА кога е офф сизон. Па логично е дека он потекнува од Калифорнија да сака да се врати таму. Да го доловам локално моментот, тоа е како да си живеел во Карпош и да се преселиш да работиш во Кривогаштани.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
367
Поени од реакции
747
А замисли 49ерс со калифорниското момче Аарон Роџерс кој ако ептен реши да си оди од ГБП, ќе сака да оди на западниот брег...
Ufff , so toj tight end , so taa front line , so raheem kako opcija na run , plus ke mu se ostvari son , na nekolku intervjua inan gledano kako javno kazuva deka ocekuva SF da go zemat.... :), i zasluzuva najiskreno mislam deka do sega nemalo covek koj nosel na grb franshiza kako aron so GBP . California dreaming baby.....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
Ufff , so toj tight end , so taa front line , so raheem kako opcija na run , plus ke mu se ostvari son , na nekolku intervjua inan gledano kako javno kazuva deka ocekuva SF da go zemat.... :), i zasluzuva najiskreno mislam deka do sega nemalo covek koj nosel na grb franshiza kako aron so GBP . California dreaming baby.....
Е ова е тоа луѓе што не сфаќаат кога станува збор за градење проекти

Роџерс - ко мал навивал за Монтана.
Брејди - исто.

Сега, деца ќе пораснат и ќе навиваат за овие двајца.

За 20 години од сега "Огромниот талентиран КБ одбива да оди во Џетс, вели како мал пораснал навивајќи за Пејтриотс и сака да игра таму"

И така се прави тоа.

Е сега...треба и да те бива малце, пошто има и отепани органзиации што имаат таков "ареол" како Никси во НБА..

Ама вреди да се спомене дека топ фацките влијаат суво злато не е само тоа на теренот туку и надвор од него.

Ќе дојде време кога некој ќе дојде во НФЛ и ќе каже дека пораснал со Махомс :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.171
Поени од реакции
16.499
Мислим дека забравате на фактот 49нерс имаа шанса да го драфуваат Роџерс, го одбраа Алекс Смит пред него. И тоа никад он не им го прости, попрво ќе се пензионира одколку да иде тамо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom