Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Можете да приметите дека после петтата сезона се префрлил на "само теретана и избаци го лебот бајо мој" режим

 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Просто е „чудо“ како човеков изгледа пофит на 43 отколку како руки. :D :D А сигурно ќе игра и следната сезона, најмалку.

Дури и да изгубат од Чифс, пак ќе биде 6-4 во Супербол настапи.


Туку што ќе се дешава со Про Бол? Ќе има нешто, пренос некој или јок? Знам дека утакмица нема да има.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Просто е „чудо“ како човеков изгледа пофит на 43 отколку како руки. :D :D А сигурно ќе игра и следната сезона, најмалку.

Дури и да изгубат од Чифс, пак ќе биде 6-4 во Супербол настапи.


Туку што ќе се дешава со Про Бол? Ќе има нешто, пренос некој или јок? Знам дека утакмица нема да има.
Парите, успехот и добриот живот те прават поздрав :D
Башка понапредни се докториве сега од порано

Би требало да има пренос....пошто така најавија минатата недела на СК...ама немам појма искрено
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
Парите, успехот и добриот живот те прават поздрав :D
Башка понапредни се докториве сега од порано

Би требало да има пренос....пошто така најавија минатата недела на СК...ама немам појма искрено
Нема да биде натпревар во Мадден помеѓу играчите? Јас така прочитав некаде, ваљда нема да оди на СК Еспортс. Не го видов на програмската шема.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Нема да биде натпревар во Мадден помеѓу играчите? Јас така прочитав некаде, ваљда нема да оди на СК Еспортс. Не го видов на програмската шема.
Па тоа треба да биде, ама знам дека и минатат недела на СК кажаа "ќе давме про-бол каков и да ќе биде"

As I said..појма немам :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Брееј, каков пат до тренерска позиција, па уште толку потежок до СБ, а и демек пензиониран беше (да беше црнец ќе беше полесно, ќе мораше да биде барем интервјуиран за да б иде тренер :D )

 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
Брееј, каков пат до тренерска позиција, па уште толку потежок до СБ, а и демек пензиониран беше (да беше црнец ќе беше полесно, ќе мораше да биде барем интервјуиран за да б иде тренер :D )

А за QB е обратно, не знам ако се спореди бели со црни квотербекови ќе видиш дека има голема размер помеѓу црни и бели квотербекови барем кога станува збор за најдобрите, Махоумс не го рачунам пошто не сум сигурен дали е црнец.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Можете да приметите дека после петтата сезона се префрлил на "само теретана и избаци го лебот бајо мој" режим

Тогаш ја запознава и жена му, за која при секој Супербоул го имам истото прашање:

Што пичка ќе имаше оваа Жизел Бундишен па Брејди да игра вака на пензионерски години.

Одговорот уште не го знаеме, ама делува.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Тогаш ја запознава и жена му, за која при секој Супербоул го имам истото прашање:

Што пичка ќе имаше оваа Жизел Бундишен па Брејди да игра вака на пензионерски години.

Одговорот уште не го знаеме, ама делува.
А можеби е.....................срање :/

И ја избегава, и прави се што може само за да не се врати дома, одбива да се пензионира само за да не доаѓа дома, стигнува до супербол редовно само за што е можно подолго време да помине надвор од домот...

...се бидува :toe: :icon_mrgr:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
А можеби е.....................срање :/

И ја избегава, и прави се што може само за да не се врати дома, одбива да се пензионира само за да не доаѓа дома, стигнува до супербол редовно само за што е можно подолго време да помине надвор од домот...

...се бидува :toe: :icon_mrgr:


Kako se drznuvas da unistis takvi fantazii?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
:vozbud:
Стафорд за Гоф+2 пика прва рунда

@Марли доаѓаш за Калифорнија или остануваш во Детроит додека не рѓоса до крај? :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
:vozbud:
Стафорд за Гоф+2 пика прва рунда

@Марли доаѓаш за Калифорнија или остануваш во Детроит додека не рѓоса до крај? :D

Рамс и Браунс ми биле омилени од увдк после Детроит, така да ќе си навивам за Метју пак, ама Лајонс не ги давам! Идемо до крај, новиов фронт офис и коучинг стаф како се создава ми се свиѓа ептен.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.775
А можеби е.....................срање :/

И ја избегава, и прави се што може само за да не се врати дома, одбива да се пензионира само за да не доаѓа дома, стигнува до супербол редовно само за што е можно подолго време да помине надвор од домот...

...се бидува :toe: :icon_mrgr:
Braty ocigledno nemas gledano Victoria's secret. Ahhhh topli topli sekavanja na tie spisania so gi kradev od komsiite :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
А можеби е.....................срање :/

И ја избегава, и прави се што може само за да не се врати дома, одбива да се пензионира само за да не доаѓа дома, стигнува до супербол редовно само за што е можно подолго време да помине надвор од домот...

...се бидува :toe: :icon_mrgr:
Нах. :D

Ау Ремс одат all in... again.

Некако ми е многу ова дури и за Стафорд, али ми се допаѓа што е и играч за играч трејдот, би сакал повеќе вакви да има у нфл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom