Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.390
А и ХП утнаа...каков трип текма еј
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.313
Поени од реакции
84.199
Хахахахаха блам проби овој од Канзас.

ЛОЛ ОВИЕ ПА СТАТИВА ПОГОДИЈА :pos: :vozbud:
Лудува текмава на стартот.
Автоматски споено мислење:

Види каков фаул направи дебилов, IQ во минус. :facepalm:
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.712
Поени од реакции
56.209
Чифс водат "лагано" и покрај тоа што имаа маффд пант и ретардиран UFC потег кој ги кошташе 1st down.

Џош Ален е прочитан денеска, ептен е лош, особено ова кога иде уназад 15 јарди при примање sack веќе му е заштитен знак... можда десети пат го прави сезонава...

Им одговара ова "играње у прва/втора брзина" на Канзас, мора да распали Ален у второ ако сакаат камбек Билс мафија..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.174
Поени од реакции
16.502
Нема исклучување за Крис Џонс? :D

Не виде никој, а мислим дека не може да се прегледуе.
Е не сум сигурен дали може после утакмица да, биде казнет ама и да биде само парично ќе го казнат, ќе игра у СБ
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Не виде никој, а мислим дека не може да се прегледуе.
Е не сум сигурен дали може после утакмица да, биде казнет ама и да биде само парично ќе го казнат, ќе игра у СБ
Да да, знам дека не може.

Па веројатно може да биде казнет ама нема да се деси пошто наративот ќе биде дека му се помага на Брејди. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.390
Со оглед на тоа како започна ова...

....well, that was boring

Навивам за одбраната на Билс да го сјебе Махомс :zloo:
Автоматски споено мислење: 
Последно уредено:

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
367
Поени од реакции
751
Со оглед на тоа како започна ова...

....well, that was boring

Навивам за одбраната на Билс да го сјебе Махомс :zloo:
Автоматски споено мислење:Mislam deka Mahomes kw go servira najgolemiot/najdobriot payback na SB :) , ama pak TB e GOAT u moi oci , i ke ostane zosto Patrick ima dolg pat za odenje , iako sega za sega site kocki mu se poklipeni na detevo.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.745
Поени од реакции
914
Хаха сите го потценија Брејди, демек ладно било, времето ќе му смета, снег ќе има и слично, оној Ивкович од Спорт Клуб кажа лагана победа дури со 2 посесионс во емисија за Грин Беј.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.174
Поени од реакции
16.502
Хаха сите го потценија Брејди, демек ладно било, времето ќе му смета, снег ќе има и слично, оној Ивкович од Спорт Клуб кажа лагана победа дури со 2 посесионс во емисија за Грин Беј.

Ивковиќ има сексуална фиксација кон Пејтон Менинг, и не е голем љубител на ликот и делото на Том Брејди. И у гласот му познаа мука кој збора за Брејди и мора да каже дека Брејди е козата у нфл

Нешто слично ко и ја :icon_lol:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.955
Поени од реакции
7.676
AB ke se vrati za Super Bowl?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.390
Инаку спешл шаутаут за мојот човек Tevita Tuliʻakiʻono Tuipulotu Mosese Vaʻhae Fehoko Faletau Vea (без Малиот Батка) кој се повреди, беше отпишан за крај на сезоната, стигнаа до НФЦ финале, од нигде никаде испадна вест дека ќе се врати и...се врати за целосна доминција и решавање на утакмицава, тотално различен тим е ова со него

:cuc: :cuc: :cuc:

AB ke se vrati za Super Bowl?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па да му ебам матер, ептен би било глупо да не се врати..

Некако од нигде никаде испадна и информацијава дека ќе го пропушти мечов со Пакерс, не делуваше до толку сериозно..

Беше 'day to day" првично..и после испадна аут за мечот..

По некоја логика..ќе се врати
 

Kajgana Shop

На врв Bottom