Американски фудбал - NFL лига

Член од
31 октомври 2017
Мислења
233
Поени од реакции
180
Сејнтс до година ќе бидат во иста ако не и полоша ситуација од Тексанс за 2021 се преку селари капот 97мил,а треба да ги платат Анзалоун, Ремчик,Латимор,Вилијамс и немаат баш пикови на драфтот.Така да вгодина ќе бидат скрос различна екипа од оваа година. :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.709
Поени од реакции
56.189
Ја би рекол дека Вашингтон е многу потценет „фаворит“ за негов потпис, би ги ставил веднаш зад Колтс.

Тие две екипи или 49ерс, некаде таму мислам дека се најочигледните дестинации за него а и сите се добри затоа што се скоро готови екипи на кои им фали класа КБ.

Што мислите дали Чикаго може да биде дестинација? Би прифатиле ли Детроит трејд од нив ако понудат најдобро? И дали би го „одбил“ Стафорд тој трејд со оглед на ривалството?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.293
Поени од реакции
11.029
:vozbud: Форнет!

Какво фаќање на Гудвин претходно!!

Одлична утакмица засега.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.639
Поени од реакции
13.673
Топ утакмица, единствено што отскокнува е дефанзивната линија на Тампа во однос на ГБ
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.293
Поени од реакции
11.029
Топ утакмица, единствено што отскокнува е дефанзивната линија на Тампа во однос на ГБ
Посебно на ЛТ кај ГБ, фали Бактијари.
Автоматски споено мислење:

Ова можда беше и ПИ.
Автоматски споено мислење:

Ауууу каков ТД, во ГОАТ моуд е ТБ12!!
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.709
Поени од реакции
56.189
@dragonsky мајмуне еве ти правилен 4ти даун од твојот омилен тим, може да ја реши утакмицата. :D

Врејбел и Тенеси ќе пантаа овде, све им ебам.

Каков човек овој Том Брејди...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.543
Поени од реакции
82.225
@dragonsky мајмуне еве ти правилен 4ти даун од твојот омилен тим, може да ја реши утакмицата. :D

Врејбел и Тенеси ќе пантаа овде, све им ебам.

Каков човек овој Том Брејди...
:(
Ама не ме сфаќаш :(

Не сум јас против 4ти обиди кога е тоа паметно

Сега беше ок потег
Многу пати е ок потег

Некогаш и лажен пант е ок потег

За тоа што го спомнав...реков дека не беше лош потег не одењето на четврти даун

Ова беше ок потег и да не успееше немаше да го хејтам

Ако не одеше...пак не би го хејтал
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.709
Поени од реакции
56.189
Инаку, да бидеме реални, ова е индиректно поклонет ТД од судиите.

Баш сакав да искоментирам прошлата недела дека досеа во плејофов немаше големи судиски грешки, ама ова беше ептен огромна.

Мора да се направи чаленџ и за вакви ситуации...
Автоматски споено мислење:

:(
Ама не ме сфаќаш :(

Не сум јас против 4ти обиди кога е тоа паметно

Сега беше ок потег
Многу пати е ок потег

Некогаш и лажен пант е ок потег

За тоа што го спомнав...реков дека не беше лош потег не одењето на четврти даун

Ова беше ок потег и да не успееше немаше да го хејтам

Ако не одеше...пак не би го хејтал
Не беше лош, беше НАЈЛОШ! :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.293
Поени од реакции
11.029
Toa beshe mozhda PI, sea ke pocnat hejterite na Brejdi da zborat kajo e pomagan od sudii. :D

@ElNinho imase takov challenge ama go ukinaa posle edna sezona. Proshlata sezona bese na sila mislam.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.709
Поени од реакции
56.189
Toa beshe mozhda PI, sea ke pocnat hejterite na Brejdi da zborat kajo e pomagan od sudii. :D
Не можда, туку дефинитивно беше, сеа глеам видео повторно, чист pass int. Да не го повлечеше за дрес Лазард ја имаше топката во раце. Огормна судиска грешка...
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

@ElNinho imase takov challenge ama go ukinaa posle edna sezona. Proshlata sezona bese na sila mislam.
Да, пошто демек не беше ефективно и ги „навредуваше“ судиите. Ама сепак мора некое решение да најдат. Нешто како VAR, каде што судијата од booth им кажува да се препроверат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.543
Поени од реакции
82.225
Можеби субјективно..а можеби и не

Вакви ситуации се 50-50 т.е. решава моменталното мислење на судиите

не е баш чист ПИ, едноставно е од оние..ако досуди...фер одлука.
Ако не досуди..фер одлука


..мислам можеше да се прави челинџ вообичаено за вакви ствари од пред некоја година?

Секако, стојам на тоа дека ова е типичен 50-50
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.293
Поени од реакции
11.029
Ova e vo najdobar mozhen sluchaj za Bucs 20-80, ne e tipichen blatanten PI verojatno poshto pametno go zadrza mnogu kratko ama dovolno da go onesposobi.

Lani mozese da se osporuva i mnogu retko uspevaa osporuvanjata. Praviloto go donesoa posle Saints-Rams havarijata koga bese 100% blatanten PI koj ne bese sviren vo korist na Saints i kje da dobiea utakmicata verojatno.
Автоматски споено мислење:

Auuu go propustiv ovoj fumble, ova kje ja svrti utakmicata skroz vo korist na Tampa.
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.709
Поени од реакции
56.189
Многу, премногу, сите ги потценија Тампа за денеска, тоа ми беше пречудно.

Сега ќе мора all in Роџерс да земе све у свои раце, а нема добри предуслови со оглед на тоа како игра офанзивната линија на Пекерс а како дефанзивната линија на Тампа кои бушат лагано.

Ако ја свртат оваа Пекерс ќе ми биде бар на блиско ниво до флоповите на Аталанта сезонава и во СБ...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.293
Поени од реакции
11.029
Ау Вајтхед ако не може да продолжи...па и евентуално за СБ.
Автоматски споено мислење:

@dragonsky еве ти пример за 50-50.
Автоматски споено мислење:

ТБ лоша проценка и пресечена. Нот овер јет.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom