Американски фудбал - NFL лига

Член од
7 април 2015
Мислења
1.745
Поени од реакции
914
Играчиште.
Среќна пензија Риверс.

Ако се пензионира и Дру како што мислиме...

....and then there were two.

Ben and Tom.

Од таа стара предобра reliable гарда.

Топ КБ, штета што никогаш не направи огормен успех, се уште ми е чудно како Чарџерс имаа толку солидни тимови и цело време се посеруваа.

Future HoFer for sure.

:cuc:


Автоматски споено мислење:

А дури не ни делува ептен лошо, вака, да седнете да ги гледате овие од старава гарда...Риверс можеби најдобро делуваше (ајде тука негде со Брејди кој е ипак ептен стар)

Кај Брис и Биг Бен се приметуваше огромен пад исто како и кај Менинг во последната сезона.

Кај Риверс..и не баш, делуваше сосема стабилно
Дали добро прочитав или не знам да бројам, овој наброи 9 деца во писмото, да напишам повторно ДЕВЕТ.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Philip Rivers retires at fourth place among living current and former NFL players in CHILDREN.

1. Antonio Cromartie, 14
2. Travis Henry, 11
3. Willis McGahee, 10
4. Philip Rivers, 9
T5. Kurt Warner, 7
T5. Adrian Peterson, 7
T5. Chad Ochocinco, 7
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.970
Поени од реакции
7.616
Ќе иде и чичко Дру во пензија, веќе не е тоа што беше :(
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Дру Брис е 100% HoF-ер, нема збор тука. Чак ќе биде и во првата генерација кога ќе може (требаше да помине одреден број години така?) не се сомневам.

Дали Риверс е HoF-ер? Има аргументи и за да и за не, ама и да биде, нема да биде одма.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Дру Брис е 100% HoF-ер, нема збор тука. Чак ќе биде и во првата генерација кога ќе може (требаше да помине одреден број години така?) не се сомневам.

Дали Риверс е HoF-ер? Има аргументи и за да и за не, ама и да биде, нема да биде одма.
Не е така лесно да си first ballot HoFer, затоа не реков тоа.

Ама дека е..

Фала богу дека е.

Листа на КБ со најмногу ТД пасови:

1. Брејди
2. Брис
3. Пејтон
4. Фавр
5.. што мислите кој е? Роџерс? Марино? Монтана? Бен? Елвеј? Варен Мун?

Секако, Риверс.
Повеќе ТД пасови од сите овие (Роџерс ќе го помине следна сезона)

Лист ана КБ со најмногу пас јарди:

1. Брис
2. Брејди
3. Пејтон
4. Фавр
5.. што мислите кој е? Роџерс? Марино? Монтана? Бен? Елвеј? Варен Мун?

Секако, Филип Риверс со 63440 пас јарди или 260 по натпревар

Чисто за споредба, овие 260 пас јарди по натпревар се повеќе од Фавр. А Брејди има 263 на пример, Пејтон има 270, Брис има 279

Роџерс има исто така 260 по натпревар и тако даље и тако даље

Глупо е за човек што е топ 5 во стаистики да не има дебата дали е ХоФ, без разлика што нема СБ
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Еве интересно за разгледување:
2012:

Џајантс - не постојат

49ерс - не постојат. Каперник кога беше добар играч :/

Рејвенс - се уште се јаки, not as much, ама ипак, плејоф сигурен тип на екипа

Петс - без Брејди..то е

2013:

49ерс - спомнати

Сихокс - Се уште се добри ама малце паднати од аспект на резултати

Рејвенс - спомнати

Петс - спомнати

2014:

49ерс - њтф зошто не памтам волку јаки деак беа???

Сихокс - спомнати

Петс - спомнати

Бронкос - не постојат без Пејтон, слично ко Тампа што ќе биде :D

2015:

Пакерс - се уште се јаки

Сихокс - спомнати

Петс - спомнати

Колтс - па би рекол се уште делуваат ко добра франшиза ама фала богу тешко повторување на тој успех, максимум плејоф

2016:

Кардиналс - бреееј, како се нашле овие тука б е

Пантерс - не постојат

Петс - спомнати

Бронкос - спомнати

2017:

Пакерс - спомнати

Фалконс - Се уште не искористен потенцијал

Стилерс - Тоа е, стагнација и паѓање

Петс - спомнати

2018:

Минесота - ептен сјебан потенцијал

Иглс - исто ко минсеота

Џегс - :( Ајде..иднината е нивна...демек, пак ќе го посерат Лоренс

Петс - Спомнати

2019:

Ремс: кое е ова лого бе не ме зезај..ама да, мала стагнација и паѓање, слично ко Рејвенс, Хокс, Стилерс

Сејнтс: WTF До сега ги немаше...брееј..неискористен потенцијал и овие..уште се слични

Петс: спомнати

Чифс: Дали е ова старт на нова династија? ќе видиме.. ете интересно што ги немаше до сега исто на листава

2020:

Тенеси - Бреј каква тактичарска екипа беа само супер run беше тоа за нив таа сезона, исти се уште

Другиве се спомнати

И одиме..

2021

Чифс и Пакерс делуваат ко уште некое време ко да ќе се таму

Тампа реков без Брејди ништо и БИлс....ќе видиме, мислам ко Рејвенс ќе бидат и они, стандард плејоф, ако им се поклопат коцките можат и до СБ

Интересно е што голем дел од екипиве се стабилни очекував да има повеќе Џагс тип на екипи тука
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
Како бе 49ерс не постојат? Лани играа СБ. Годинава им се еба мама со повреди, играа без Џими Џ пола сезона и без други играчи.

Еден од најдобрите тренери во лигата. Топ 5 ТЕ, најдобриот фул бек у лига, Дибо Самуел кој е одличен ресивер. Одбраната е џам!

Играат во најтешката дивизија и го имаа еден од најлошите распореди сезонава.

Даааалеку се они од непостоечки тим, откако дојде Шенехан се консолидирани и ако успеат некако да трејдаат за Вотсон (глеам се спомнува) ќе бидат СБ контендер.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Како бе 49ерс не постојат? Лани играа СБ. Годинава им се еба мама со повреди, играа без Џими Џ пола сезона и без други играчи.

Еден од најдобрите тренери во лигата. Топ 5 ТЕ, најдобриот фул бек у лига, Дибо Самуел кој е одличен ресивер. Одбраната е џам!

Играат во најтешката дивизија и го имаа еден од најлошите распореди сезонава.

Даааалеку се они од непостоечки тим, откако дојде Шенехан се консолидирани и ако успеат некако да трејдаат за Вотсон (глеам се спомнува) ќе бидат СБ контендер.
Добро, малце нецелосно промислен коментар од моја страна, ипак касно е :D
Следната сезона ќе биде битна за нив да видиме до кај се, тотално ги забораив лани :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Both Championship games are rematches from the regular season, and both of those games happened in Week 6

Тогаш во Тампа победија Бакс 38-10, а во Бафало победија Чифс 17-26

Еве, сега реванш на другиот терен :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Како бе 49ерс не постојат? Лани играа СБ. Годинава им се еба мама со повреди, играа без Џими Џ пола сезона и без други играчи.

Еден од најдобрите тренери во лигата. Топ 5 ТЕ, најдобриот фул бек у лига, Дибо Самуел кој е одличен ресивер. Одбраната е џам!

Играат во најтешката дивизија и го имаа еден од најлошите распореди сезонава.

Даааалеку се они од непостоечки тим, откако дојде Шенехан се консолидирани и ако успеат некако да трејдаат за Вотсон (глеам се спомнува) ќе бидат СБ контендер.
Па и Топ 2-3 ТЕ, ако земеме предвид дека е феноменален блокер плус.

Иначе @dragonsky кај Петс да беше само Брејди проблемот... ама со враќање на играчи кои направија opt out за сезонава, со носење на врвен ресивер и нормално - асален QB, до плејоф можат, за повеќе треба да се поклопат коцки. Иако и за плејоф е прашање со оглед дека Билс и Долфинс стануваат/се сериозни екипи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Автоматски споено мислење:

 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.649
Поени од реакции
13.704
Steelers, QB Dwayne Haskins agree to terms on contract. (via Ian Rapoport)

Лапај си уште еден HOF
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
Уште еден фејл во низа на Томлин ќе биде ова :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.649
Поени од реакции
13.704
Се зезам, ама не удира финансиски и можат да го катнат, не се знае дали ќе седи позади Бен и ќе учи, многу лошо стојат со кап плус тежок распоред имаат следната година, треба да има Томчо догодина лоша сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom