Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Плус празен стадион...
Имаше малце луѓе, колку да биде интимно и театарски :D
Автоматски споено мислење:

Better luck next year

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Одбраната на Тампа ги реши, реално и Брис беше лош нема веќе силина во додавањата се одеше на кратки додавања. Да беше Брис од пред 3 години Саинтс ќе беа сигурно најголем кандидат за титула, вака се виде дека е зрел за пензија.
Наредна недела Роџерс против Брејди, најавени се минус температури и снег во Грин Беј така да би требало да биде суперинтересно.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Еве некој направил листа

Како и секогаш вакви листи ќе бидат questionable ама ај да споделам да видам што мислите

 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.825
Packers and Patriots aren’t scheduled to play each other again until 2022. Unless they meet in the Super Bowl, there is a very good chance tonight is the last time Aaron Rodgers and Tom Brady are on the same field.
Многу убаво се сеќавам на постов, кој би верувал тогаш дека ќе ги гледаме најмалку барем два пати и тоа еднаш во финале на НФЦ. :icon_lol:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Тампа одбранбено одигра одлично против НО во тоа што го гледав од утакмицата. Уствари они одбранбено имаат добар скок во однос на претходната сезона, поготово во pass rush сегментот. Сезонава веќе еднаш ги скршија Грин Беј, ги оставија на 10 поени (збориме за еден од најдобрите напади во лигата), но тогаш беше друга ситуација, ГБ не беа во форма, мислам и Даванте имаше повреда (не ми ни текнува дали играше).

Во секој случај, треба да биде доста добра утакмица, многу понеизвесна од 38-10 како во регуларниот дел од сезоната. За атер на ТБ12 и Гронк ќе навивам за Тампа.

Од друга страна во АФЦ финалето има едно единствено прашање - дали ќе игра Махоумс. Ако игра, Чифси се негде 55%-45% во предност према мене, не повеќе од тоа. Бафало докажаа дека можат да играат многу јака одбрана и ги оставија Рејвенс на 3 поени, нападот сите го дознавме каков е. Но, ако Махоумс не игра, едноставно не гледам како Чифси би победиле.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Пакерс тепаат. За жал.

Чифс со здрав Махомс тепаат. Вака..50-50

Чифс со здрав Махоумс освојуваат све. Инаку Пакерс би освоиле ако Махомс не е баш најздрав.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Тампа одбранбено одигра одлично против НО во тоа што го гледав од утакмицата. Уствари они одбранбено имаат добар скок во однос на претходната сезона, поготово во pass rush сегментот. Сезонава веќе еднаш ги скршија Грин Беј, ги оставија на 10 поени (збориме за еден од најдобрите напади во лигата), но тогаш беше друга ситуација, ГБ не беа во форма, мислам и Даванте имаше повреда (не ми ни текнува дали играше).

Во секој случај, треба да биде доста добра утакмица, многу понеизвесна од 38-10 како во регуларниот дел од сезоната. За атер на ТБ12 и Гронк ќе навивам за Тампа.

Од друга страна во АФЦ финалето има едно единствено прашање - дали ќе игра Махоумс. Ако игра, Чифси се негде 55%-45% во предност према мене, не повеќе од тоа. Бафало докажаа дека можат да играат многу јака одбрана и ги оставија Рејвенс на 3 поени, нападот сите го дознавме каков е. Но, ако Махоумс не игра, едноставно не гледам како Чифси би победиле.
Ууууу со здрав Махоумс, Чифс се 65%+ против секого во лигата, против Билс па ептен појќе. :D

Ако треба да бираме од сите 4 екипи некоја која „се провлече“ до финалињата тоа се Билс мафија.

Сумирано до сеа од фан аспект за мене ова беше одлична сезона, 4 од 5 екипи што ми беа допадливи и поактивно ги следев останаа на крајот, одвтратнурата Балтимор и Сиетл отпаднаа, Далас пак си беа срање, по идеално од ова не можеше да испадне сезонава. (y)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Ууууу со здрав Махоумс, Чифс се 65%+ против секого во лигата, против Билс па ептен појќе. :D

Ако треба да бираме од сите 4 екипи некоја која „се провлече“ до финалињата тоа се Билс мафија.

Сумирано до сеа од фан аспект за мене ова беше одлична сезона, 4 од 5 екипи што ми беа допадливи и поактивно ги следев останаа на крајот, одвтратнурата Балтимор и Сиетл отпаднаа, Далас пак си беа срање, по идеално од ова не можеше да испадне сезонава. (y)
Што знам, би влегле во распуцавање некакво, со тоа што Билс имаат доста добар секондари и ако успеат да направат некаков притисок (мада што вреди тоа кај Махоумс кога он има ненормално добро движење, плус фрла пасови што не смеат да се фрлаат, бар за друг QB), може и да се надеваат на победа.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Што знам, би влегле во распуцавање некакво, со тоа што Билс имаат доста добар секондари и ако успеат да направат некаков притисок (мада што вреди тоа кај Махоумс кога он има ненормално добро движење, плус фрла пасови што не смеат да се фрлаат, бар за друг QB), може и да се надеваат на победа.
Според мене и без Махоумс они се противник кој може да ти држи егал. Да е на пример ГБ без Роџерс автоматски паѓаат на половина сила во нападот. Канзас ги има Хил и Киелце кои се двајцата во топ 5 на своите позиции, има добри тркачи, добра офанзивна линија, Махоумс е само фајнл тачот на мозаикот.

Они се наметнуваат полека како нова династија која ќе биде во наредните 5-6 сезони константно во првите 2 seeds и во конференциските финалиња.

Ќе биде големо изненадување за мене ако со стопостотен Махоумс изгубат од Билс.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Автоматски споено мислење:

А еве цел тим:


 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Играчиште.
Среќна пензија Риверс.

Ако се пензионира и Дру како што мислиме...

....and then there were two.

Ben and Tom.

Од таа стара предобра reliable гарда.

Топ КБ, штета што никогаш не направи огормен успех, се уште ми е чудно како Чарџерс имаа толку солидни тимови и цело време се посеруваа.

Future HoFer for sure.

:cuc:


Автоматски споено мислење:

А дури не ни делува ептен лошо, вака, да седнете да ги гледате овие од старава гарда...Риверс можеби најдобро делуваше (ајде тука негде со Брејди кој е ипак ептен стар)

Кај Брис и Биг Бен се приметуваше огромен пад исто како и кај Менинг во последната сезона.

Кај Риверс..и не баш, делуваше сосема стабилно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom