Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.171
Поени од реакции
16.499
Абе има некој од вас ова Спорт Нова?
Може да се активира на МаксТв?
Ги напраев резил Ск Хрватска на фејсбук, да не испаднем цреп на крај :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.171
Поени од реакции
16.499
Образложи молим те :cautious:

Јетси Водат бтв
Што да образложим, пишаа дека Кливленд ќе иде на Спорт Нова некојси канал, ја тоа немам а плаќам фул пакет СК на макс ТВ само ради НФЛ и им ебав мајката на СпортКлуб Хрватска на нивниот пејџ на фејсбук
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
234
Поени од реакции
181
Што да образложим, пишаа дека Кливленд ќе иде на Спорт Нова некојси канал, ја тоа немам а плаќам фул пакет СК на макс ТВ само ради НФЛ и им ебав мајката на СпортКлуб Хрватска на нивниот пејџ на фејсбук
На IPTV ја има таа само мислам
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.559
Поени од реакции
5.060
Дечки не знам за вас, ама јас имам ушобол од балкански коментатори, освен од Циле Тупурковски.

Туку Џетси за малку ќе победеа... за малку :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
Gunner!!! Wow, prv punt return TD za Patriots posle 2014.

Plus, promashen FG. Special teams edinicata na Chargers e....polosho od katastrofalna.

Франшизата ЛА Чарџерс во една реченица: 0:46 до крај на полувреме, почнуваат од свои 15 јарди, 0 тајмаути, некако стигаат до ФГ од 58 јарди, Петриотс блокираат и враќаат за тачдаун и 28-0 на полувреме. :D
Боље ќе им беше да земеа колено и да идат на полувреме.
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.711
Поени од реакции
56.201
Чарџерс, уште една екипа што треба да се самораспушти.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.715
Поени од реакции
1.043
Очајни се Чарџерс, срамота е ова да се гледа, волку лоши специјални тимови не сум видел одамна во НФЛ. Беличек знае како да намести одбрана за руки квотербекови, ама ова што се случува е повеќе вина на самите Чарџерс.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
Дечки не знам за вас, ама јас имам ушобол од балкански коментатори, освен од Циле Тупурковски.

Туку Џетси за малку ќе победеа... за малку :)
Мене овие двајцава од хрватскиот СК - Иван и Хрвоје ми се баш океј, малце и зезање едно друго, редовно им ја пратам и емисијата First Down пред секое коло. Тој третиот Фран не ми е интересен баш за слушање кога коментира.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.559
Поени од реакции
5.060
Чарџерс, уште една екипа што треба да се самораспушти.
Кога Ракел стана чи'рлидерка на Викингс наместо на Чарџерс, све е јасно. На брод носеше Чарџерс блузон. Ова е времето кога уште беа Сан Диего Чарџерс.

Туку што се случува со Џајантс?! Дали ќе успеат да ги победат Сихокс и да станат прва екипа оф НФЦ Ист што победила екипа со позитивно конто на табела? Уште една четвртина и ќе дознаеме ;)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.933
Поени од реакции
12.177
Мене овие двајцава од хрватскиот СК - Иван и Хрвоје ми се баш океј, малце и зезање едно друго, редовно им ја пратам и емисијата First Down пред секое коло. Тој третиот Фран не ми е интересен баш за слушање кога коментира.
Фран ко да е вечно ненаспан, а може за 2 минути да те успие со неговото коментирање.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
12 men on the field na PUNT!!!

Kraj, gasete utakmicata!!!

A bash gledam eden vletuva, a nikoj ne iskochi. :facepalm: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom