Американски фудбал - NFL лига

Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.645
Поени од реакции
13.690
Ниеднаш не го удвоија Хил, али многу е брз у пм, добри топки дава и Махомс, ама и он 3 пати во ред зона, 3 пати без ТД.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.711
Поени од реакции
56.201
Голден Стејт и уживање у една реченица :sick::sick::sick:
Бегај бе хејтер. :D

Ти ги мразиш Рејвенс, ама on a good day и они имаат вакви партии.
Тоа што ме шокира е 0 константноста на екипата
Не. Немаат, го знаеш мојот став за таквиот тип на игра. Чифс се пјур џој ту вач, пас играта е примарна, немат квотер тркач.

Туку, овој Џејлон Ремзи колку е пропаднат. Сеа на крај каква глупост направи како дел од спешл тим. Гоулд имаше FG oд 47 јарди, Ремзи направи ОФСАЈД и му даде пократок FG кој Гоулд нормално го погоди.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
Прегледај го приврзокот 276514

Екипа што нема шанса за плејоф зајакнува плејоф екипа...
Хмм..


Ок, фер трејд ваљда, иако Кап е бољи фантази играч од Монтгомери ја мислам ама ете, фер I'd say
Бреј што трејд испадна ова обратно од што очекував :D

Кап - 4.10 поени

Монтгомери - 11.10 and counting :D
Автоматски споено мислење:

кхм

20.30!!!

После едно коло...машала трејдов како испадна :eek::eek:
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.715
Поени од реакции
1.043
Бреј што трејд испадна ова обратно од што очекував :D

Кап - 4.10 поени

Монтгомери - 11.10 and counting :D
Автоматски споено мислење:

кхм

20.30!!!

После едно коло...машала трејдов како испадна :eek::eek:
Одличен играч е Монтомери, загарантирани 10 поени од утакмица, само морав да преземам ризик за ресивер, зошто ќе ми беше 4 бек, а на ресивер се мачам со ДЏ Чарк и Кори Дејвис :D
Не сакам да зборам за тоа ѓубрето од Детроит, што го има најтивкиот холдаут во историјата :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.711
Поени од реакции
56.201
Стилерс - Рејвенс веројатно одложена пак за среда. Ова е веќе невидено идење по г'з на една екипа. Штом си ги прекршиле протоколите треба да им ја земат службено или нека играат со practice squad.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.559
Поени од реакции
5.060
Стилерс - Рејвенс веројатно одложена пак за среда. Ова е веќе невидено идење по г'з на една екипа. Штом си ги прекршиле протоколите треба да им ја земат службено или нека играат со practice squad.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.171
Поени од реакции
16.499


Рејвенс мене од увек ми биле гадна екипа, со Реј Луис и Флако мутавиот, и при врв ми биле за мрзење. Задњиве две год ми се симпа ради Ламар, Ерл Томас лани и годинава некои играчи има што не можеш да ги мрзиш едноставно ко Калаис, Марк Ендрјус и Маркус Питерс.
Ама ова ептен е лижење муда, како можеше Денвер да игра со недрафтиран ресивер на позиција квотер бек, можат и овие
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.711
Поени од реакции
56.201
Рејвенс мене од увек ми биле гадна екипа, со Реј Луис и Флако мутавиот, и при врв ми биле за мрзење. Задњиве две год ми се симпа ради Ламар, Ерл Томас лани и годинава некои играчи има што не можеш да ги мрзиш едноставно ко Калаис, Марк Ендрјус и Маркус Питерс.
Ама ова ептен е лижење муда, како можеше Денвер да игра со недрафтиран ресивер на позиција квотер бек, можат и овие
Ја од кога почнав да гледам НФЛ прва екипа што ја замрзев беа Балтимор со Џо Флако и така си остана до сеа.

Значи едноставно тимот зрачи со одбивност, а особен сега откако жабата е тамо уште повеќе ми се одбивни.

Балтимор
Далас (нормално)
Сиетл (иако го обожавам Вилсон)
Џајнтс
Атланта (почесно место, ради нивниот ненадминлив лузеризам)

Тие пет би ги одбрал доколку би бирал одбивни екипи. :D

А на пример симпатични ми се екипи ко Аризона и Бафало кои кај Америве важат за некои кои не се симпатични.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom