Американски фудбал - NFL лига

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.560
Поени од реакции
5.061
Касно проверувам, Стилерс - Рејвенс ја префрлиле у вторник. Не знам што да гледам од 7 саат, се ми е мехх...
Ама од 10 саат Чифс - Баканиерс треба да биде интересно :) Мада ми се гледа и Сеинтс - Бронкос, првите со резервен КБ, вториве со којзнае каков КБ ќе излезат на терен :D
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.016
Поени од реакции
1.932
Касно проверувам, Стилерс - Рејвенс ја префрлиле у вторник. Не знам што да гледам од 7 саат, се ми е мехх...
Ама од 10 саат Чифс - Баканиерс треба да биде интересно :) Мада ми се гледа и Сеинтс - Бронкос, првите со резервен КБ, вториве со којзнае каков КБ ќе излезат на терен :D
Колтс Тајтанс мислам дека ќе биде најдобра од овие од 7
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
451
Поени од реакции
789
Дерек Хенри сам ги гази Колтс, преку 100 јарди и 2 ТД, а не е завршено првото полувреме.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.606
Поени од реакции
82.367
Even though undrafted rookie practice squad WR Kendall Hinton is expected to start at QB today vs. the Saints, the Broncos wanted their starting QB to be Rob Calabrese, their offensive quality control coach for the past two years, per sources.


хахаахах какви комедии се ова бе :ROFLMAO:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.711
Поени од реакции
56.201
Even though undrafted rookie practice squad WR Kendall Hinton is expected to start at QB today vs. the Saints, the Broncos wanted their starting QB to be Rob Calabrese, their offensive quality control coach for the past two years, per sources.


хахаахах какви комедии се ова бе :ROFLMAO:
Требаше да направат за во вакви ситуации да им се дозволи да потпишат некој тип на 10 day contract кој не може да се продолжи после.

Овде намерата на лигата е да ги казни Бронкос што не ги почитувале мерките. Што е океј доколку тоа важи за сите. Ама на омилениот тим на BLM сектата и жабата Џексон им одат по г'з и три пати им ја одлагаат утакмицата, требаше и нив како на Бронкос да им направат.

Досеа океј се справуваа со епидемијава од НФЛ ама оваа недела тотално ја усрраа.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.560
Поени од реакции
5.061
И одбраната на Колтс на фантази :icon_lol:
Оваа година на фентази има две константи: трчањето на Хенри и одбраната на Стилерс, се друго ти е мање-више, како ќе им се погоди натпреварот, дали ќе им тргне.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
Niiiick Folk!!! :vozbud: :vozbud:
Автоматски споено мислење:

Kolku e brz Hill ej!!!
Автоматски споено мислење:

Auuu Chiefsi choveche...

A nekoj vo svetov gi ima Tyrek Hill i Derek Henry vo fantasy. :D

200+ jardi vo prva chetvrtina!!!
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.711
Поени од реакции
56.201
Чифс се она што беа Голден Стејт неколку години по ред, cheat mode, егзибиции, уживање. :cuc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.606
Поени од реакции
82.367
A nekoj vo svetov gi ima Tyrek Hill i Derek Henry vo fantasy. :D
Е ако некој ги има онда заслужуваат сите други да престанат да играат што му дозволиле да ги собере :D
Ама да, plausible е :D

Еве сега гледав, во нашава лига Хенри бил 4 пик во првата рунда, а Хил бил 4 пик во втората рунда :D Требало уште 6 позиции да падне Хил за да има шанса некој и двајцата да ги има, не сме биле далеку од такво сценарио у лигава значи :D
Автоматски споено мислење:

Чифс се она што беа Голден Стејт неколку години по ред, cheat mode, егзибиции, уживање. :cuc:
Ти ги мразиш Рејвенс, ама on a good day и они имаат вакви партии.
Тоа што ме шокира е 0 константноста на екипата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom