Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.305
Поени од реакции
11.033
Najloshka fejk punt akcija koja ja imam videno.

Ili podavanje od 8 jardi na 4&1...play callingot na Cowboys e kriminalen.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.712
Поени од реакции
56.208
види што прават :vozbud: :vozbud: :vozbud:

Dem boyzzzzzzzzzz :pos::pos::pos:

Нема посмејурија тим, Џетс се помала брука од овие.

Многу ми е драго за Алекс Смит, од секогаш потценет играч а откако му се деси гаднава повреда заслужува сечија почит. Исто и Ривера како успева да ги води покрај болеста. Алал! :cuc:

p.s. сум заборавил да пишам за ова а го мислев, ако ви се тепа време на телефон има една игрица се вика Retro Bowl, супер заразна е, Ви препорачувам да ја пробате.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.649
Поени од реакции
13.704
Ако се игра и во недела Стилерс Рејвенс, имаат мислам 10 позитивни, само 1 Рб Рејвенс, ако ја одложат и оваа ќе им биде 2ра на Стилерс, немаат веќе бај вик, па ваљда ќе мора да се одигра во недела.
Не знам кој им е втор Кб на Рејвенс, можат Ламар да го стават Рб
И Ламар е позитивен (+3 други), иако е се поизвесно да ја одложат, а ништо чудно и да ја земат службено.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.712
Поени од реакции
56.208
Детроит го шутнале Патриша заедно со генералниот менаџер. Ништо не испадна од дебелиов пулен на Беличек, бар не засеа. Мислите ли дека е могуче да се врати у Петс? :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.389
:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:

1606640187318.png

да, заебанција е, пред некој озбилно да помисли :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.715
Поени од реакции
1.043
Детроит го шутнале Патриша заедно со генералниот менаџер. Ништо не испадна од дебелиов пулен на Беличек, бар не засеа. Мислите ли дека е могуче да се врати у Петс? :D
Со оглед дека син му го спрема со години, а добро се покажува и Џерод Мејо, барем според тоа што го зборуваат новинари од Бостон, тешко.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.389
1606642169388.png

Екипа што нема шанса за плејоф зајакнува плејоф екипа...
Хмм..


Ок, фер трејд ваљда, иако Кап е бољи фантази играч од Монтгомери ја мислам ама ете, фер I'd say
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.715
Поени од реакции
1.043
Прегледај го приврзокот 276514

Екипа што нема шанса за плејоф зајакнува плејоф екипа...
Хмм..


Ок, фер трејд ваљда, иако Кап е бољи фантази играч од Монтгомери ја мислам ама ете, фер I'd say
До сега имаат скоро ист број на поени, со тоа што Монтгомери пропушти една утакмица заради повреда.

За идната сезона ако сакате може да ставиме trade deadline па да се знае до кога може да се трејда, за да нема дилеми дека се е фер :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.389
До сега имаат скоро ист број на поени, со тоа што Монтгомери пропушти една утакмица заради повреда.

За идната сезона ако сакате може да ставиме trade deadline па да се знае до кога може да се трејда, за да нема дилеми дека се е фер :D
Па има мислам опција да се гласа против трејд?

Како и да е, ок е трејдот, само гомна јадам да има возбуда и за фантазиво :D :P
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.935
Поени од реакции
12.190
До сега имаат скоро ист број на поени, со тоа што Монтгомери пропушти една утакмица заради повреда.

За идната сезона ако сакате може да ставиме trade deadline па да се знае до кога може да се трејда, за да нема дилеми дека се е фер :D
Па, нели има опција за гласање против трејдови? Не знам само како функционира, дали треба само еден глас против за да пропадне или пола+1.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.715
Поени од реакции
1.043
Па, нели има опција за гласање против трејдови? Не знам само како функционира, дали треба само еден глас против за да пропадне или пола+1.
Мислам дека е половина од тимовите треба да гласаат против.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.712
Поени од реакции
56.208
Прегледај го приврзокот 276514

Екипа што нема шанса за плејоф зајакнува плејоф екипа...
Хмм..


Ок, фер трејд ваљда, иако Кап е бољи фантази играч од Монтгомери ја мислам ама ете, фер I'd say
Имам вишок тркачи, бекови никакви, шо не пуштивте вие понуди? o_O

Кем интерсепшн у првиот допир со топката :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom