Американски фудбал - NFL лига

Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.017
Поени од реакции
15.891
Крај на сезоната за Џо, штета!
Леле ГБ се самоуништуваат у задња четвртина :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.103
Поени од реакции
10.862
Крај на сезоната за Џо, штета!
Леле ГБ се самоуништуваат у задња четвртина :icon_lol: :icon_lol:
А какви глупости прават Колтс во драјвот: офанзивен холдинг, офанзивен холдинг, офанзивен холдинг (одбиен), illegal motion (одбиен). Многу побитно затоа што времето се стопира, а Грин Беј не мора да викаат тајмаути. :pos:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.103
Поени од реакции
10.862
Ова не е можно!!! :vozbud: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Два офанзивни холдинзи во една акција!!! :vozbud: :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.586
Поени од реакции
55.296
Ова е веројатно утакмицата со најретардирано судење оваа сезона.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.586
Поени од реакции
55.296
И тоа би рекол наклонето према ГБ, едно 60-40.
Јас сакам да тепаат ГБП ама би рекол дека судииве им се наклонети уште повеќе од тоа, едноставно секоја одлука во второво полувреме беше во нивна корист.

А реално чоукнаа ко Атланта у второ Пакерси.

Ради судиските одлуки и драјвов на the bad maaaan ќе има продужение сеа.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.103
Поени од реакции
10.862
Јас сакам да тепаат ГБП ама би рекол дека судииве им се наклонети уште повеќе од тоа, едноставно секоја одлука во второво полувреме беше во нивна корист.

А реално чоукнаа ко Атланта у второ Пакерси.

Ради судиските одлуки и драјвов на the bad maaaan ќе има продужение сеа.
Колтси си викаат: „Боље kneel down да правевме“. Ем ќе ги потрошеа сите тајмаути, ем ќе идеше времето.
Автоматски споено мислење:

Аууу, фамблллллллллл!!

Заслужена победа за Колтси, поготово после сите тие холдинзи на крај од регуларно време.

Добар дринкинг гејм за утакмицава би бил шот за секој офанзивен холдинг - загарантирано си мортус. :D
 
Последно уредено:

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
279
Поени од реакции
485
Vegas - chiefs , jaka utakmica e do sega , jagylava elaiere na runing game ne mozat da go zadrzat , ama qb vo na chargers , revival na old timer pod pokrovitelstvo cruger jebote
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.440
Поени од реакции
4.860
Какво второ полувреме Рејдерс - Чифс :)
Браво. Гледајте хајлатс на јутјуб, мада последните 4 минути игра беа целите хајлајтс :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.961
Поени од реакции
78.406
Многу чудна екипа бе.

И Брејди исто чуден.

Нај топло-ладно екипа.

Мислам може секого да победат 20 разлика и од секого да изгубат.

Буквално два драјва по ред зависат. Ако два драјва по ред делуваат добро...ок е. Ако два драјва срање сврзат..лошо е
Автоматски споено мислење:

Дап
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.961
Поени од реакции
78.406
Еве, точно 53 минути после коментарот...."Дап" се виде, предвидлив е тимов.

Кога го пиашв тоа имаа два лоши драјва бек ту бек
 
На врв Bottom