Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.711
Поени од реакции
56.201

Снег во Денвер, годинава мислам дека порано од вообичаеното, ќе мора да се гледа оваа. :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
Да беше Гостковски пред 4-5 години, ова беше лесен погодок од 46 јарди. Јбг, веќе не е прва класа кикери, прашање и дали во втора влегува. Да се поправам, му видов малце статистика, не влага ни во втора.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.645
Поени од реакции
13.690
Да беше Гостковски пред 4-5 години, ова беше лесен погодок од 46 јарди. Јбг, веќе не е прва класа кикери, прашање и дали во втора влегува. Да се поправам, му видов малце статистика, не влага ни во втора.
Претходно погоди од 51, сега промаши од 46 :icon_mrgr:
6-0
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
Претходно погоди од 51, сега промаши од 46 :icon_mrgr:
6-0
Да, показател дека не е константен како порано, затоа и веќе не е во Петриотс. Бил не простува премногу. :D

Ау Кливленд вадење.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
1603657312083.png
Автоматски споено мислење:

Хаха што е со ајлајнеров на Кар

1603657530683.png
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
Атланта чоече...

Иначе Далас го изгубиле и Далтон, веројатно има потрес на мозок има.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.171
Поени од реакции
16.499
Дали виде некој што се дешаваше на Атланта Детроит.

Дет ФГ за предност на 4 минуте до крај, пратер промашува.
Атл на следен плеј фамбл и губи посед
Дет ФГ овој пут Пратер погодува. 16-14 за Дет 3 минуте до крај.
Атл топи време на минута до крај у ред зоун. Одбраната на детроит го пушта Грли да земе ТД, овој му текнуе на линија дека е подобро да не постигне сака да се одкаже од ТД паѓа со топката на линија ТД за Атланта.
2 поинт конвержн успешен.
22-16 за Атл на минута до крај.
Дет маршира низ терен ТД на 2 секунде до крај. Амендола анспортсман лајк кондукт. ПАТ од 48 јарди.
Атл прае прекршок
Пратер погаѓа за победа :pos: :pos: :pos:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
Одбранава на Петриотс засега ептен порозна кроз средина, и на скриновите на Сан Франциско. Во напад класика, колку и време да има Кем, нема на кого да фрла.

Паралелно ја пуштив Бакс-Рејдерс, би требало да е нешто поинтересна.
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
234
Поени од реакции
181
Дали виде некој што се дешаваше на Атланта Детроит.

Дет ФГ за предност на 4 минуте до крај, пратер промашува.
Атл на следен плеј фамбл и губи посед
Дет ФГ овој пут Пратер погодува. 16-14 за Дет 3 минуте до крај.
Атл топи време на минута до крај у ред зоун. Одбраната на детроит го пушта Грли да земе ТД, овој му текнуе на линија дека е подобро да не постигне сака да се одкаже од ТД паѓа со топката на линија ТД за Атланта.
2 поинт конвержн успешен.
22-16 за Атл на минута до крај.
Дет маршира низ терен ТД на 2 секунде до крај. Амендола анспортсман лајк кондукт. ПАТ од 48 јарди.
Атл прае прекршок
Пратер погаѓа за победа :pos: :pos: :pos:
Грли имаше 1ст даун ама наместо да падни и да има нил даун атланта падна на линија и постигна ТД и му даде време на лајонс да имат дрил за победа :tapp::D:P:cool: и после ТДто Неспортско понашање за Амендола екстра поенот 15 јарди + од 48 погоди прејтер за победа
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
Одбранава на Петриотс засега ептен порозна кроз средина, и на скриновите на Сан Франциско. Во напад класика, колку и време да има Кем, нема на кого да фрла.

Паралелно ја пуштив Бакс-Рејдерс, би требало да е нешто поинтересна.
Само што го пишувам ова, Џими Џи фрла интерсепшн. :D
Автоматски споено мислење:

Грли имаше 1ст даун ама наместо да падни и да има нил даун атланта падна на линија и постигна ТД и му даде време на лајонс да имат дрил за победа :tapp::D:P:cool:
Не мислам дека тоа е погрешно. Никој не ти гарантира дека ќе постигнеш ТД во секој случај, а истовремено мораш да веруваш на одбраната дека нема да дозволи ТД за 1 минута...ама ова се Фалконси. :D
Автоматски споено мислење:

Гронк влага во форма. :D :D
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.559
Поени од реакции
5.060
NFL на снег е баш забавно за гледање. Топката се лизга, дресовите им се лизгави на тркачиве, мошне интересен натпревар :)
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
234
Поени од реакции
181
Не мислам дека тоа е погрешно. Никој не ти гарантира дека ќе постигнеш ТД во секој случај, а истовремено мораш да веруваш на одбраната дека нема да дозволи ТД за 1 минута...ама ова се Фалконси. :D
Да паднеше Грли на 2-3 јарди на 1:04 до крај можеа да пуштат да истечи времето до 30 сек па еден нил даун и на 3-4 секунди до крајот спајк ќе имаа филд гол за победа од 20 до 22-3 јарди.Со ТДто му оставија време на лајонс за драјв за победа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom