Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.731
Поени од реакции
56.383
Јас па ја чекам +54.5, резултатов заглави на полувреме... :tapp:

Инаку да не се шмугне ради оваа текма, Џетс изгубија 24:0 од Мајами.

Туга.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.354
Поени од реакции
11.088
Јас па ја чекам +54.5, резултатов заглави на полувреме... :tapp:

Инаку да не се шмугне ради оваа текма, Џетс изгубија 24:0 од Мајами.

Туга.
Jets mozda i od Alabama bi izgubile. Do tolku se loshi. Znachi i kaj Giants, Jags, Bengals moze da se najde po neshto pozitivno, ali Jets se ochajni.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.818
Поени од реакции
83.065
Буквално истиов меч го очекував

Ама in reverse :D

Најс (y)
Автоматски споено мислење:

Јас па ја чекам +54.5, резултатов заглави на полувреме... :tapp:

Инаку да не се шмугне ради оваа текма, Џетс изгубија 24:0 од Мајами.

Туга.
лаган минус беше ова бе кај си се залетал :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.354
Поени од реакции
11.088
Прв shoot-out сезонава, така што утре прва вест треба да е дека Гејс добил отказ.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.045
Поени од реакции
2.005
У врска со Стилерс-Рејвенс предност би и дал на Стилерс. Број еден одбрана можда у лига, ненормалан пас раш а и секондерито е јако. Друго имат искусен КБ за разлика до Џексон, кој е добар ама у плејоф видемо лани. Очекувам конференциско финале Чифс-Стилерс едино ако не се паднат една рунда пред. Доека кај НФЦ е мислам ногу понеизвесно моментално.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.624
Поени од реакции
5.171
Џими Џи е Бизнис у прво полувреме. Ојдов да спијам, пишете како ќе заврши, ама имам добро чувство за 49 :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.818
Поени од реакции
83.065
Прв shoot-out сезонава, така што утре прва вест треба да е дека Гејс добил отказ.
Американскиве спортови се малце меме...

Еве на пример ја да сум Џетс?

Ни на крај памет не би го отпуштил баш за инат би го оставил за прв пик да добијам :D

Лесно продупчен концепт е ова со драфтов

Иначе добра текма, Ремс ептен разочарувачки исто ко лани
Две години по ред им давам stocks на Ремс и Иглс...ама тапа се реално тешко дека нивните СБ heights ќе ги достигнат во последниве години ептен екипи стигаат до СБ и после се посеруваат

Ај да видиме 49ерс дали иста прилика ќе бидат годинава
Автоматски споено мислење:

Ќе има тука некои тапа екипи во новиов плејо-оф принцип, особено во АФЦ

Изгледа дека 9-7 може да донесе плејоф и тоа не за една туку дури и за две екипи..а што да не и 8-8 ако се поклопат коцките
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.354
Поени од реакции
11.088
Американскиве спортови се малце меме...

Еве на пример ја да сум Џетс?

Ни на крај памет не би го отпуштил баш за инат би го оставил за прв пик да добијам :D

Лесно продупчен концепт е ова со драфтов

Иначе добра текма, Ремс ептен разочарувачки исто ко лани
Две години по ред им давам stocks на Ремс и Иглс...ама тапа се реално тешко дека нивните СБ heights ќе ги достигнат во последниве години ептен екипи стигаат до СБ и после се посеруваат

Ај да видиме 49ерс дали иста прилика ќе бидат годинава
Автоматски споено мислење:

Ќе има тука некои тапа екипи во новиов плејо-оф принцип, особено во АФЦ

Изгледа дека 9-7 може да донесе плејоф и тоа не за една туку дури и за две екипи..а што да не и 8-8 ако се поклопат коцките
Ако остане Гејс не им бега 0-16, ако го сменат и донесат подобар тренер можда би земале 1 или 2 победи. Ама во секој случај брука е да остануваат на 0 против дивизиски ривал и тоа Мајами, кои не дека се не знам колку слаби, ама не се на нивото на Петриотс или Билс. Плус, што поскоро новиот тренер влезе во системот, тоа побрзо ќе знае што му треба на драфт.

Би требало Џетс да имаат прв пик на драфт или евентуално Вашингтон, и да го земат Тревор Лоренс. Евентуално Џајантс може да се вмешаат во битката за тој прв пик. :D Минесота и Хјустон танкаат исто за подобар пик. Поготово на Хјустон им треба висок пик, нивниот salary cap е катастрофален за следна година, ќе треба да се ослободуваат/трејдаат од првотимци, така што им следуваат rebuild години на нив.

Кога сме кај Тревор Лоренс, он комотно би влегол во стартна постава во 10 екипи во моментов, ако не и повеќе.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.624
Поени од реакции
5.171
Во Бафало врне, дува ветер, да видиме кој квотербек подобро ќе се снајде во вакво време :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.245
Поени од реакции
16.755
Милан го победи Интер, Лајонс конечно поведоа и го задржаа за промена водството, Роџерс го изеде, плус она створењето одвратно го јадеше од слабиот Денвер.
Ит вос а гуд викенд фор ми!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.818
Поени од реакции
83.065
Забавна текма ќе биде ова, особено ради дождов
Автоматски споено мислење:

Милан го победи Интер, Лајонс конечно поведоа и го задржаа за промена водството, Роџерс го изеде, плус она створењето одвратно го јадеше од слабиот Денвер.
Ит вос а гуд викенд фор ми!
Што ти згрешил толку Кем во животов бе? :D
Автоматски споено мислење:

Хаха колку им е забавно на Чифси само..

Немаат никакво решение Билс за трчањево, буквално како Маден да играш е :D
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.818
Поени од реакции
83.065
Ниту една добра екипа нема НФЦ Исток

Ни ту ед на
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.354
Поени од реакции
11.088
NFC West: 16-7

NFC East: 5-18-1

Каква катастрофа од дивизија. Треба да им се одземе плеј-оф местото и на NFC West да им го дадат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom