Американски фудбал - NFL лига

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.970
Поени од реакции
7.708
Ова беше јако, Брејди не влезе на терен а Тампа ја сврте утакмицава .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.731
Поени од реакции
56.383
Какви две телефонирања на Роџерс, особено онаа првана, јас ќе ја пресечев мислам, големи се шансите да не остане само на 2 пресечени текмава ...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.818
Поени од реакции
83.065
Го накурчија бившиот на Данче :/
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.818
Поени од реакции
83.065
Апсолутно се што пишав за мечов беше обратно/грешно во првово полувреме

Мило ми е :D
Автоматски споено мислење:

@dragonsky Океј, реално гледано, 4 од тие се против Вашингтон кои се прилично лоша екипа со лоша офанзивна линија (вкупно 8 секови направија Ремс на таа утакмица).

Кога сме кај Вашингтон, Хескинс е мислам официјално трет QB во екипата (или ако не е тоа, има доста лоша хемија во екипата), можно е Рон Ривера да се решава од него, нешто што нема да му падне тешко со оглед дека не е негов пик во прва рунда на драфт. :D
А иначе ова вчера не ти вратив заборавив

Добро, повеќе беше тоа деак другите екипи се срање него ли овој дека е добар ( а добар е :D)

Интересно ми е штои секоја сезона има вакви екипи што доооолго време немаат sack/int или имаат некои потпросечни бројки, едноставно за такви "Нормални фудбалски работи" како sacks/int знае да има огромна разлика од квалитетните екипи и дно екипите
Автоматски споено мислење:

1603059014588.png
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.354
Поени од реакции
11.088
@dragonsky Па добро, друштвото е Лајонс, Џегс и Џетс кои се... :D (од помалку до повеќе мизерни), плус и Фалконс кои немаат некој wow пас-раш, Тајтанс имаат боље ран одбрана него пас-раш и Петриотс кои во прошливе години немале вау пас-раш, оваа година уште помалку со оглед на кадарот. А Доналд си е класа играч, нема збор. Е сега дали ќе ја повтори сезоната кога играа Супербол, прашање.

Инаку Петриотс добро изгледаа првите неколку кола, блиску беа и до победа против Сиетл (5-0 екипа во моментов) ама срањата со Ковид, плус повреди кои неминовно доаѓаат, плус немање на напаѓачки оружја се' повеќе доаѓаат и ќе доаѓаат на виделина. Мислам, види им кои се WRs во екипа, со исклучок на Еделман кој е слот ресивер, а и влага во години, ветеран е веќе (за TE да не праиме муабет, Izzo прееска каков фамбл дозволи).
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.624
Поени од реакции
5.172
Прегледај го приврзокот 271002
Автоматски споено мислење:

Иначе...некој што повеќе ги има гледано Стилерс...стварно ги бива или? :D
Прво за Стилерс, ја засилија одбраната пред крајот на минатата сезона со Mинка Фицпатрик кој им е координатор на терен (играч со слушалки у кацигата).
Дефанзивната линија им е традиционално силна и често блицува и прави притисок врз КБ што резултира со украдени топки на секој натпревар, некогаш и повеќе од еднаш.
Второ им се врати Биг Бен здрав и мотивиран за игра (читај и Џуџу Смит-Шустер се врати у форма)
Трето драфтуваа страшен вајд-рисивер во Чејс Клејпул. Минатиот натпревар имаше типот 4 тачдауни.

Во напреварите Стилерс-Рејвенс ќе се види кој има повеќе шанси за Супербол. Една од овие 2 екипи иде до таму, да бев кладилничар ќе ставев некој денар.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.818
Поени од реакции
83.065
Бреј на слиаква колку е сменет Бил, не изгледа како вечно средовечен човек изгледа како и малку живот да има во него :D
Автоматски споено мислење:

Прво за Стилерс, ја засилија одбраната пред крајот на минатата сезона со Mинка Фицпатрик кој им е координатор на терен (играч со слушалки у кацигата).
Дефанзивната линија им е традиционално силна и често блицува и прави притисок врз КБ што резултира со украдени топки на секој натпревар, некогаш и повеќе од еднаш.
Второ им се врати Биг Бен здрав и мотивиран за игра (читај и Џуџу Смит-Шустер се врати у форма)
Трето драфтуваа страшен вајд-рисивер во Чејс Клејпул. Минатиот натпревар имаше типот 4 тачдауни.

Во напреварите Стилерс-Рејвенс ќе се види кој има повеќе шанси за Супербол. Една од овие 2 екипи иде до таму, да бев кладилничар ќе ставев некој денар.
До толку разлика им направи сам Минка?

Ваљда и мотивација е ради враќање на Биг Бен, фала богу он ептен менува како фигура..ама мислев нема да се врати по стара форма.
Ете Клејпул ако го откриле... одбранта ако ја средиле..најс

Со тркачи како стоите?
Мислиш тимов треба да се смета како еден од фаворити за СБ?
Сакам да кажам..дали е на ниво на Чифс/Рејвенс? Пошто последниве сезони беа као "Ок, ќе стигнат до чемпионшип натпревар..и ќе изгубат ваљда.." и тоа е тоа
Прејаки за сите останати ама не можат да се носат со број 1 екипата (претходно Петс, а сега ваљда Чифс)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.624
Поени од реакции
5.172
Бреј на слиаква колку е сменет Бил, не изгледа како вечно средовечен човек изгледа како и малку живот да има во него :D
Автоматски споено мислење:


До толку разлика им направи сам Минка?

Ваљда и мотивација е ради враќање на Биг Бен, фала богу он ептен менува како фигура..ама мислев нема да се врати по стара форма.
Ете Клејпул ако го откриле... одбранта ако ја средиле..најс

Со тркачи како стоите?
Мислиш тимов треба да се смета како еден од фаворити за СБ?
Сакам да кажам..дали е на ниво на Чифс/Рејвенс? Пошто последниве сезони беа као "Ок, ќе стигнат до чемпионшип натпревар..и ќе изгубат ваљда.." и тоа е тоа
Прејаки за сите останати ама не можат да се носат со број 1 екипата (претходно Петс, а сега ваљда Чифс)
Минатата сезона ја гледав скоро цела, и се примети разлика во задниот дел од одбраната откако го собраа Фицпатрик од Мајами.
За тркачи Џејмс Конер и Бени Снел се сосема ОК момци, доволно добри да искористат ако одбраната се рашири за да брани пас. Конер знае добро да прими и краток пас и да се фрли во трк.
Еброни МекДоналд се одлични тајт-ендови така да ако противничката одбрана удри малку поагресивно знаат да се извлечат на страна и да земат прв даун и да им пореметат планови на противниците.

Едноставно комплетна екипа.
Интересно ќе биде да се види како играат против квалитетна екипа, мада вечното дерби со Рејвенс ќе биде најдобар показател и во Питсбург и во Балтимор :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.731
Поени од реакции
56.383
Страшно колкав флопер е станат Роџерс последниве 3 сезони, особено после повредата, во круцијалните моменти се губи...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.708
Поени од реакции
13.830
@Tonchie мислам дека си грешка со Минка, Девин Буш ги јавува акциите у одбрана оваа сезона, кој патем заработи повреда и ќе отсуствува до крај на сезона.

Лани Минка ја "спаси" сезоната, читав пред некој ден дека сезонава не е на ниво со цели анализи, и сеа пик 6 напраи.

Одбраната со Ват и Бад е "елитна" што би рекле овие од СК.

Ја мислам дека немаат тим за СБ, али сезонава ваљда и корона/повредите ќе играат голема улога.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.624
Поени од реакции
5.172
@Tonchie мислам дека си грешка со Минка, Девин Буш ги јавува акциите у одбрана оваа сезона, кој патем заработи повреда и ќе отсуствува до крај на сезона.

Лани Минка ја "спаси" сезоната, читав пред некој ден дека сезонава не е на ниво со цели анализи, и сеа пик 6 напраи.

Одбраната со Ват и Бад е "елитна" што би рекле овие од СК.

Ја мислам дека немаат тим за СБ, али сезонава ваљда и корона/повредите ќе играат голема улога.
Цела екипа игра одлично у одбрана :)

Туку што е со Грин Беј-Тампа Беј... Сирењето стана швицарско :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom