Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.509
Поени од реакции
11.279
@dragonsky Океј, реално гледано, 4 од тие се против Вашингтон кои се прилично лоша екипа со лоша офанзивна линија (вкупно 8 секови направија Ремс на таа утакмица).

Кога сме кај Вашингтон, Хескинс е мислам официјално трет QB во екипата (или ако не е тоа, има доста лоша хемија во екипата), можно е Рон Ривера да се решава од него, нешто што нема да му падне тешко со оглед дека не е негов пик во прва рунда на драфт. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.106
Ова НФЦ Ист е нај црна дупка дивизија секој талент магично исчезнува

Не може Иглс да се ДО ОВА НИВО НА ЛОШО...Значи не се...и пак играат ко да се..
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.509
Поени од реакции
11.279
Фалконси водат 20 разлика на полувреме против Вајкингс...ако и ова го изгубат нека се распуштат како организација. :D

Балтимор ги шамараат Иглс, исто како и Стилерс против Кливленд (Стилерс изгледаат доста добро, иако уште не играле против топ-топ екипа, Браунс не се тоа се' уште според мене).

На полувреме горе-доле очекувани резултати, освен Бенгалс - Колтс да речеме, па и Денвер - Њу Ингланд.

Кога сме кај Петриотс, доста проблеми во напад - офанзивната линија кога и ќе му купи нешто време на Кем, секондарито на Бронкос добро покрива, не пуштаат многу лесни акции. Од друга страна, Денвер неколку пати стигаат до Red Zone и ништо повеќе. Оттаму и утакмицата нема TDs засега, 4 FGs за Денвер, 1 за Петс. Петс вакви утакмици мораат да добиваат ако сакаат да играат плеј-оф.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.789
Поени од реакции
57.030
Њутн го маваат флешбекови од Супербоулот против Бронкос, катарстрофална утакмица за Петс офанзивно.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.721
Поени од реакции
1.048
НЕ имаа само 2 тренинзи на терен последниве 2 недели, од кој на 1 не беше Кем Њутн. За разлика од нив Денвер влегуваат со 2 недели тренинг за утакмицава. Згора на тоа се послаби од претходни години и имаат еден тон повредени/болни, меѓу кои пола офанзивна линија. Така да, се на се, очекуван резултат.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.509
Поени од реакции
11.279
Њутн го маваат флешбекови од Супербоулот против Бронкос, катарстрофална утакмица за Петс офанзивно.
Dvete presecheni topki bea prvo dopreni od igrachi na Denver, plus fumble-ot na Izzo. Uzasna utakmica za Patriots, ne gledam kako bi postignale 2 (a mozda ke treba i 3) TD vo edna cetvrtina. Malku treniranje, povredi i slichno. Chudo kje treba NE da fatat plej-of, imajki predvid deka vo igra za wild card se Raiders, Titans/Colts i dve ekipi ekipi od AFC North.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.106
Добро, није ваљда дека стварно очекувавте нешто од Петс сезонава?

Ја сум изненаден што играат вака сезонава, очекував намерно и да танкаат до душа..можеби попаметно ќе беше така
А лесно се танка у ваква сезона ќе кажеш некој не сакал да игра ради корона, трет е повреден четврти нешто друго..и ете ти :D
Автоматски споено мислење:

Мислам Иглс скоро секој меч им го имам гледано сезонава :D

НАД
РЕ
АЛ
НО
ЛО
ША
О
ЛАЈН

надреално не сте свесни ова е очобол, не знам како издржува Венц да не направи рејџкуит
Автоматски споено мислење:

Мислам Иглс скоро секој меч им го имам гледано сезонава :D

НАД
РЕ
АЛ
НО
ЛО
ША
О
ЛАЈН

надреално не сте свесни ова е очобол, не знам како издржува Венц да не направи рејџкуит
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.106
1603053208952.png
Автоматски споено мислење:

Иначе...некој што повеќе ги има гледано Стилерс...стварно ги бива или? :D
Автоматски споено мислење:

Изи даб за Пакерс ќе е ова не знам зошто кладилнициве вакви квоти им дадоа ко да се израмнети екипиве во моментов, Пакерс се класа над Бакс

Играат екипа што се бори за титула и екипа што ќе се бори за плејоф
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.106
леле само да не биде масакр ова....а баш си реков дека постои шанса 28-3 да изгубат или нешто така ретардирано..
Ако примат сега ТД онда е готово, 17-0 нема шанса да се вратат, максимум што би можеле да се доближат

Ама се друго..game goes on :D
Автоматски споено мислење:

Што сакам кога сум грешка :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom