Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.354
Поени од реакции
11.088
Добра текма

Штета за Чарџерс :( :(

Брис е уошд ап

Херберт има потенцијал ама треба да играат на неговите strengths, има weaknesses ептен, може да прерасне во солиден КБ ама пак, има дупки во играта

Штета стварно :(
Чарџерс имаат типичен "seven and nine" менталитет (не гледав али видов промашен PAT имале + FG за победа, иако не баш едноставен од 50 јарди). Плус имаат доста дупки во тимот кои треба да ги закрпат, за да може да се надеваат на нешто повеќе. Не знам како ќе се развие Херберт во таква средина. Нешто што може да го изеде Бароу на пример, иако е многу рано да се каже.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.245
Поени од реакции
16.755
Ако има некој РБ вишак, спремен сум све да трејдам од тимов (освен Камара).
И Гудвин и ОБЈ се на пазар!

Предност имаат сопствениците на Д Кук и Џејкобс ( мада се изјасниле дек не ги даваат у случај д се предомислат )
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.706
Поени од реакции
13.830
Ако има некој РБ вишак, спремен сум све да трејдам од тимов (освен Камара).
И Гудвин и ОБЈ се на пазар!

Предност имаат сопствениците на Д Кук и Џејкобс ( мада се изјасниле дек не ги даваат у случај д се предомислат )
Баркли?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.624
Поени од реакции
5.171
Ау каква одбрана на Тенеси, исекоа све живо-диво :)
На крај 42-16 резултат за 4-0 во победи за Тенеси и 4-1 за Бафало.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.354
Поени од реакции
11.088
Мала тривиа што ја прочитав сега - ова е прв натпревар да заврши со резултат 42-16 во историјата на НФЛ. :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.715
Поени од реакции
1.043
Ако има некој РБ вишак, спремен сум све да трејдам од тимов (освен Камара).
И Гудвин и ОБЈ се на пазар!

Предност имаат сопствениците на Д Кук и Џејкобс ( мада се изјасниле дек не ги даваат у случај д се предомислат )
Јас Кук не планирам да го трејдам, освен во некој трејд каде ќе биде вклучен Камара. Имам доста РБ, пушти понуда некоја за некој од другиве ако си заинтересиран.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.354
Поени од реакции
11.088
Со оглед дека Џетс му должат уште 6 милиони, мислам Чифс го зимаат на минималец или така нешто, односно, немаат ама баш ништо што да изгубат, а можат да добијат ако ништо друго корисен ранинг бек, да се надополнуваат со рукито. Петриотс потег од страна на Канзас. :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.624
Поени од реакции
5.171
Кога ќе ми текне дека сезоната во која беше под договор со Стилерс а не играше за нив, единствен со кого комуницираше беше Џејмс Конер кој тогаш беше руки. Така да Чифс у секој случај добиваат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom