Американски фудбал - NFL лига

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.560
Поени од реакции
5.060
Кури и турот и на оваа сезона...
Види сеа вака... со оглед на тоа дека у Амрика празниците се рангираат 1. Божиќ 2. Супербол ќе извадат вакцина до февруари за евентуално супербол да се игра у март/април :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.606
Поени од реакции
82.357
И пејтриотс имаат прекинато како и Тенеси..
Автоматски споено мислење:

Види сеа вака... со оглед на тоа дека у Амрика празниците се рангираат 1. Божиќ 2. Супербол ќе извадат вакцина до февруари за евентуално супербол да се игра у март/април :)
Па добро, држи вода и тоа, ама ја повеќе мислев на тоа дека ќе биде прекината сезонава и дека ќе има зафрканции

Ама да, со овие протоколи не гледам како би била нормална сезонава, на тоа мислев повеќе

Многу веројатно ќе има прекин

А за НФЛ барем е лесно, може и во Март/Април да заврши и пак ќе има повеќе од доволна пауза меѓу двете сезони

Дури може и во бабл да се игра kinda...

Ама ајде, ќе видиме, за мене ова е знак дека многу веројатно нема да гледаме нормална сезона...или ако гледаме ќе биде слична ко ова до сега

-5 играчи болни, другите ќе играат со десетти тим две недели па ако си ги заебат шансите добро, ако не ништо

и ако на тоа додадеш МИЛИОН ПОВРЕДИ поради скратена пред-сезона....
хаос
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.606
Поени од реакции
82.357
Мислам дека можам да го прогласам Рејдерс... за најрандом екипа у цела лига

А непоразената серија на Чифси за умрено
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.560
Поени од реакции
5.060
Чејс Клејпул од Стилерс со 4 тачдауни :) :zver:
Чисто информативно, типот е дебитант. 4 тачдауни на 4тиот воопшто натпревар во НФЛ.
И Стилерс со 4-0 во победи сезонава :)

Филаделфија, имаат време да се оправат, и онака играат во умрена дивизија, можеби ќе стигнат до плејоф ;)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.645
Поени од реакции
13.690
Чејс Клејпул од Стилерс со 4 тачдауни :) :zver:
Чисто информативно, типот е дебитант. 4 тачдауни на 4тиот воопшто натпревар во НФЛ.
И Стилерс со 4-0 во победи сезонава :)

Филаделфија, имаат време да се оправат, и онака играат во умрена дивизија, можеби ќе стигнат до плејоф ;)
Најмногу тачдауни за Руки во историјата, и прв пат после таму 60 и некоја 4 тачдауни од еден играч.

А да, го пишав тука уште после првата утакмица.
Иначе Клејпул ќе биде топ ресивер, и сезонава очекувам да добива доста шанса иако е руки.
Исто така, на клупа ми е на фантази со 36 поени.
Нека честита кој сака :icon_mrgr:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
Долфинс ги шамараат Сан Франциско, а Каубојс се мачат со факинг ЏАЈАНТС! Колку се лоши Далас еј. :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
Филип Риверс... :facepalm: ај пиковите, па и intentional grounding направи што уствари значеше сејфти.
Автоматски споено мислење:

Прескот, утепа ли се бато? :(
Epten zhalno u pm, out of the season normalno, prasanje e koga ke se vrati i kako ke se vrati.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.606
Поени од реакции
82.357
А бе ајде, и Прескот се повреди и све...

Најлоша сезона, без предсезоната, сите се повредија, мислам со вакво темпо на крај на сезоната 80% од луѓето ќе бидат повредени, не е хумано ова, пола екипи ќе прекинат поради коронава...

Ептен срање, да ти се одмили и фудбал и све
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
А бе ајде, и Прескот се повреди и све...

Најлоша сезона, без предсезоната, сите се повредија, мислам со вакво темпо на крај на сезоната 80% од луѓето ќе бидат повредени, не е хумано ова, пола екипи ќе прекинат поради коронава...

Ептен срање, да ти се одмили и фудбал и све
Не ги знам бројките после 5 кола (некомплетни), али откако се деси хаваријата со десетина повреди во 3. коло (некои од нив на звучни имиња, посебно кај 49ерс), имаше статистика дека бројот на повреди е горе-доле како во изминатите години, со таа разлика што: 1) се повредија многу Pro Bowl/All Pro играчи; 2) се случија буквално десетина повреди во 2-3 часа.
Ако видиш претходни сезони, некои од повредите се случуваа во пред-сезонските утакмици. Сега истите се случуваат во првите 3-4 кола.

Е сега, проблем е стварно Ковид-от. Тимовите кои ќе имаат заразени играчи/членови на стручен тим најверојатно нема да тренираат колективно (Тенеси и Њу Ингланд), што може понатаму да доведе до некои повреди кои не би се случиле. Исто така, се поремети се' со рани „бај“ недели, што значи, на пример, дека Тенеси ќе треба да играат 10 недели по ред.

Ова со Прескот што се случи е стварно голема штета, на страна што Далас се лоши (иако со добар кадар), пак можеа да фатат место за плеј-оф, а таму не се знае - една утакмица е во прашање. Друг проблем за Дак лично е што со неговиот договор - во 2021 е фри агент. Се надевам само дека ќе се врати здрав. Повредата е сериозна, но играчи се враќале и од потешки повреди.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.954
Поени од реакции
7.672
A go dobi noviot dogovor Preskot vo predsezona?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.297
Поени од реакции
11.029
A go dobi noviot dogovor Preskot vo predsezona?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Franchise tag, 31-32 милиони за оваа сезона. Колку што знам, уште нема ништо за 2021 па натаму. Затоа можеш да најдеш статии по нет дека Дак се коцкал со договорот и сега ќе остане без богат договор. Али кој да претпостави дека ќе му се случи таква повреда...

https://www.dallascowboys.com/news/dak-prescott-officially-signs-franchise-tag

Ова е од јуни годинава.


Малку е иронично тоа што, во истата дивизија, Алекс Смит се врати и играше после скоро 2 години после страшната повреда (кај него екстра компликации имаше со инфекција, па мораше дел од мускул да му отстранат, ужасно), а Дак на истиот ден вака се повреди.
 
Последно уредено:
Член од
31 октомври 2017
Мислења
234
Поени од реакции
181
Проблемот на Далас не е нападот и сега со Далтон ќе можат да бидат топ 10 напад проблемот е што одбраната прима 30+ поени од било кој тим.
Дак мислам дека ќе добие договор можда не од Далас ам сигурно ќе се најди тим што би му понудил 27-30 мил по сезона,повредата сигурно ќе го кошта 5-8 мил да останеше здрав би добил 35м+ од повеќето тимови на кој што му треба квотербек.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.606
Поени од реакции
82.357
Добра текма

Штета за Чарџерс :( :(

Брис е уошд ап

Херберт има потенцијал ама треба да играат на неговите strengths, има weaknesses ептен, може да прерасне во солиден КБ ама пак, има дупки во играта

Штета стварно :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom