Американски фудбал - NFL лига

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.315
Ja dogledav sabajle SF posledna cetvrtina. Lele toj qb-ot zamenata na Jimmy koj idiot. Da igrase ovoj tretiov Beathard sto ja zavrsi utakmicava ke pobedea.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Ja dogledav sabajle SF posledna cetvrtina. Lele toj qb-ot zamenata na Jimmy koj idiot. Da igrase ovoj tretiov Beathard sto ja zavrsi utakmicava ke pobedea.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мислам.. ова е грешка на ниво на средношколски квотербек, не играч кому ова му е 4та година во Сан Франциско. Да, замена е и ова му беше 12-та НФЛ утакмица во кариера, ама пак не смее да си дозволи ваков кикс.

Десеткувани се Сан Франциско така што нема да ме чуди доколку не влезат во плеј-оф, поготово знаејќи какви екипи има во таа конференција, односно колку добри (барем) две екипи има во секоја од дивизиите (со исклучок на NFC East, која е брука од дивизија): NFC North - Грин Беј/Чикаго, NFC South - Њу Орлеанс/Тампа Беј (иако имаат ист скор Сентс и Каролина, не верувам да се вмешаат во борба за плеј-оф Пантерс) и NFC West каде освен Сиетл, Ремс изгледаат добро, а Аризона покажуваат знаци на живот, но мислам нема да фатат плеј-оф.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.315

Мислам.. ова е грешка на ниво на средношколски квотербек, не играч кому ова му е 4та година во Сан Франциско. Да, замена е и ова му беше 12-та НФЛ утакмица во кариера, ама пак не смее да си дозволи ваков кикс.

Десеткувани се Сан Франциско така што нема да ме чуди доколку не влезат во плеј-оф, поготово знаејќи какви екипи има во таа конференција, односно колку добри (барем) две екипи има во секоја од дивизиите (со исклучок на NFC East, која е брука од дивизија): NFC North - Грин Беј/Чикаго, NFC South - Њу Орлеанс/Тампа Беј (иако имаат ист скор Сентс и Каролина, не верувам да се вмешаат во борба за плеј-оф Пантерс) и NFC West каде освен Сиетл, Ремс изгледаат добро, а Аризона покажуваат знаци на живот, но мислам нема да фатат плеј-оф.
Пасов беше како да ја има на спортска


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Прегледај го приврзокот 269502

Да имаш 124 поена и да изгубеш... @Марли на апаратима :icon_lol:

Мислев дека ќе победим, Годерт и пола РБ на Сан Ф беа повредени и очекував повише поени од Ерц и Вилсон, требаше да искомбинираат 14поени, они двајцата заедно 4 :)

Јебига, ако Ерц не дигне форма ќе ми ја ебе сезоната, пик од втора рунда потрошив на него
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Колово ќе тепам без QB и без првиот пик Баркли :pos:

пс Не знам дали ве прашав да не сака некој трејд за Баркли? :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Колово ќе тепам без QB и без првиот пик Баркли :pos:

пс Не знам дали ве прашав да не сака некој трејд за Баркли? :pos:
Ја еднаш ти реков:

Не верувам дека ќе игра ептен сезонава, иначе би го зел.
Ковачиќ и Маунт пред него ќе играат :toe:

Ама сеа после голов против Ливерпул..ќе размислам пар пати па ќе ти кажам :toe:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ми се повреди Чаб, инаку ќе срушев некој рекорд за поени во 1 коло :D

Кога сме кај трејдови, имам 3 солидни TE, заинтересиран сум да трејдам еден, сите тројца се достапни. Преферирам WR за трејд.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Chuden play-calling, pogotovo znaejki deka Hoyer e QB (namesto da se oslobodi od fudbalot, ja drzi predolgo i jade sack) , gi kostase Pats 3 poeni pred kraj na poluvreme. Mnogu vazno vo vaka tvrda utakmica.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Chuden play-calling, pogotovo znaejki deka Hoyer e QB (namesto da se oslobodi od topkata, ja drzi predolgon i jade sack) , gi kostase Pats 3 poeni pred kraj na poluvreme. Mnogu vazno vo vaka tvrda utakmica.
Ногу лошо гу изигра Хојер, и интеншенл граундинг да направеше немаше да влијае на ФГ, бар 3 поена ќе имаа плус
 

Kajgana Shop

На врв Bottom