Американски фудбал - NFL лига

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Ајде сеа барем Сихокс да го утепаат она гомноно гадно од квотербек што го имаат Патси и барем нешто добро дбска да видим од НФЛ недељава
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Au kakva infarkt zavrshnica, ne mislev deka Patriots ke doguraat do shansa za pobeda, so ogled deka podobro izgledaa Seahawks (imaat pokompleten tim sekako). Poslednata akcija mislam trebase poinaku da ja izigraat ama toa e toa. Wilson bese strasen, kakvi dolgi pasovi pogoduvase...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Ја па до завчера го чувам Девонта у тим, викам нема абер некој да го земе и го катнав. И сеа ако го земат Џајантс од фри ејџент ќе лапне Борче РБ1, вакви потези титула носа.

Иначе Алвин Камара ноќеска со 25 фантази поени ме извади од пораз и го оправда 5тиот пик на кајганана фантази драфтот
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Ја па до завчера го чувам Девонта у тим, викам нема абер некој да го земе и го катнав. И сеа ако го земат Џајантс од фри ејџент ќе лапне Борче РБ1, вакви потези титула носа.

Иначе Алвин Камара ноќеска со 25 фантази поени ме извади од пораз и го оправда 5тиот пик на кајганана фантази драфтот
Знаеше дека гу имаш одбраната на Сеинтс и отварам прво Нфл апликацијата гледам 34 поени примале викам си нема шанси да сам изгубил, отварам бокскор...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
McCaffrey 4-6 nedeli, Barkley do kraj na sezona, prvite dva pika aut ni se, so zdrav McCaffrey sigurno osvojuvav liga :D vaka vi se zgolemija shansite haha
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.252
Сеуште никој не го сака Баркли? :чда:
Не верувам дека ќе игра ептен сезонава, иначе би го зел.
Ковачиќ и Маунт пред него ќе играат :toe:
Автоматски споено мислење:

Бортлс ќе го замени Лок во Денвер у следниве пар недели додека е повреден.
Интересно.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Не знам зошто толку многу сте запнале за Фримен, да беше добар немаше да биде надвор од лигата, плус Баркли се мачеше позади таа офанзивна линија, зошто баш Фримен би бил добар. :coffee::toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom