Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.529
ГМ на Чикаго:
Во што да вложиме оваа сезона? Одбрана? Напад? КБ? Буквално било што нормално?

Маркетинг директорот:
А да поебеме све на кокаин и квејлудс?

ГМ на Чикаго:
Ајде бе, можда некоја добра идеја ќе ни текне

Три саати подоцна:

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.529
Дечки, 2020 е, мислам дека бојата на кожата не е битна за да се идентификуваш како црнец.
Logic раперот редовно си збори за нигери во песните така да мислам дека е време да се кандидирам за ГМ или ХЦ на некоја од екипиве.
Еве пример, сигурно ако ме стават за тренер на Браунс гарантирам дека минимум ќе им го повторам успехот од последниве 10ина години - не влагање во Плејоф...а можда и повеќе!

1589575963118.png


Инаку за тие што не знаат, во НФЛ веќе постои вакво расистичко правило според кое СЕКОЈА ЕКИПА МОРА ДА ИМА ИНТЕРВЈУ СО ЦРНЕЦ ЗА ТРЕНЕР!!!

Пример еве, Рејдерс го сакаа Груден за тренер. И се сретнале нели со Груден, се договориле и официјално он ќе им е тренер...............арно ама, правилата викаат дека не смееш така.

Затоа, МОРА ДА ИМАШ ИНТЕРВЈУ СО ЦРНЕЦ ЧИСТО ЗА ДА ГО ИСПОШТУВАШ ПРАВИЛОТО

Пресмешно е колку е расистички ова, гледам и црнци се смеат на ова (новово) и на другово (старото) правило :D

Замисли ова во фудбал да го направат? :D

Се мислиш дали нов тренер да ти биде Мурињо, Зидан или Клоп.... ама мораш ради рандом правила да праиш маубет со рандом црнец што последен пат тренирал во трета француска лига пред 5 години чисто за да го испоштуваш правилото :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.468
Поени од реакции
14.222
Абе ми стигна нотификација дека лигата е рестартирана, кој беше ЏМ-от да пише, да се преброемо дали истите ќе играмо.
Правилата беа последниот од лани да бира прв, првиот последен ( евентуално ако има некој нов тој ќе бира последен) и после иде снејк драфт колку што памтим.

Па да се преброемо, рано е уште ама ете чисто горе доле да имамо инфо. Ја играм и годинава

1590611856065.png
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.270
Поени од реакции
4.467
BREAKING: The Cleveland Browns have announced they will be changing their team name due to its "inappropriate and divisive" meaning. (via
@Browns)
Изговор да го сменат името бидејќи како Браунс ништо немаат направено со години. :)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.117
Поени од реакции
5.981
mvp mvp
очекувам процут, од сабајле сум нов фан на пејтриотс :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.685
Поени од реакции
1.011
Немам одамна напишано ништо па едно малце пошироко мислење.
Кем Њутн ако не игра добро во НЕ, ќе оди во пензија многу порано од очекувањата. Беличек и Мекданиелс мноогу одамна се палат на вакви квотербекови и во глобала сите што се пикнати како наследници на Брејди се мобилни квотербекови. Доколку Кем е здрав, очекувам сосема добра сезона за него, а со тоа и на НЕ. Тимот е солиден, освежен во одбрана, единствен голем проблем се ресиверите, зошто Еделман веќе го стигаат годините и се почесто се повредува, Сану не си го оправда пикот од 2 рунда даден за него, барем засега и Рукито од лани исто немаше добра хемија со Брејди, а и се повреди, така да не знаеме на што сме тука. Исто се потпираат и на 2 млади ТЕ, кој богзнае како ќе испаднат. Офанзивна линија лани беше слаба, зошто имаше повреди на ЛТ, што е најклучна позиција на еден квотербек, да се надеваме дека сезонава ќе бидат поздрави и дека замените напреднале малку, барем до ниво да не одмагаат. Прва претсезонска утакмица треба да биде Каролина-НЕ, па ќе го видиме Кем против неговите.

Во однос на Махоумс :cenzura: земи им ги сите пари ич не ги штеди. Имаат бајаги за плаќање Канзас сити, кратко ќе трае нивниот успех барем со овој кор на играчи. Махоумс за 5 години ќе треба да го преговара договоров пак, невозможни се 10 годишни договори во НФЛ, огромен попуст ќе треба да им даде играчот на тимот.

Останува уште да се види како ќе се движи сезонава во однос на корона, НФЛ некако најлабаво си го сфатија ова, и драфт одржаа, еве сега си очекуваат да си продолжат ко ништо да не се случило. Ако нема кампови и останати работи што обично се случуваат во тек на лето, многу тимови ќе решат да не им дадат шанса на младиве рукија од 5/6/7 рунда, а со тоа мислам дека ќе им отворат шанса на подобрите ЏМ да си соберат нешто од остатокот.
 
На врв Bottom