Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Мех, ескплозивен млад КБ мењаат за искусен смирен КБ при крај на кариера

Ја лично не сум фан на вакви потези, не им е даунгрејд секако, Риверс е добар КБ ама..шо знам..дали вреди за пар сезони да трошат пари?

...па можда и вреди до душа...не е дека имаат лош тим..можеби баш исксутвото на Риверс ќе биде тоа што ќе ги донесе до следното ниво? Ај баш да видиме..
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
ТБ во ТБ. Добри оружја у напад имаат, за офанзивната линија не сум скроз сигурен.

Туку со Винстон што ќе прават сега?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
ТБ во ТБ. Добри оружја у напад имаат, за офанзивната линија не сум скроз сигурен.

Туку со Винстон што ќе прават сега?

Винстон е слободен агент, нема што да ја мислат они за него
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
TOM BRADY | Welcome to TAMPA| Skills, Tricks, and Throws | 2020 | HD 4K | DESPACITO

Uste vonzemjani fali da ne posetat godinava
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Ok, so, my name is boxxxy

What the fuck

Пробав да не пишам ништо додека не испадне ништо официјално.

Ова е најсурреал момент во мојот фандом.

Значи после "hehe ti si za chelzi radi roman" сега ќе ме следи година до две 'hehe ti si za tampa radi brejdi", а ја кутриот на профилна ги имав уште во 2011 и ги имам преживеано најлошите сезони на клубот. (така да ете, тука барем имам доказ :P )
Едноставно сите мои години како фан се опишуваат со "А бе имаат потенцијал" за после тоа брутално да паднат.
И тоа кога влегоа во плејоф се распаднаа тотално, а да не заборавиме и тоа кога накај 2007/8 им требаше барем една победа во последните 2-3 меча за плејоф...за на крај да ги изгубат сите мечеви.

Имам поминато 4-5+ КБиња што "a be ovie se idninata brat, izigraa tri utakmci dobri" за потоа да флопне максимално играчот.
Rinse and repeat.

Искрено бев против тоа Винстон да се врати и не верувам дека можевме да направиме било што со него. Човекот е психички паднат.
Ако успее во кариерата тоа нема да биде во Тампа, му треба нов почеток.

Се надевав на Бриџвотер, а искрено не би имал против ни Мариота или некој од драфт класава. Тимов има ептен дупки во него, ама ај.

Нејсе, почнаа прво шпекулациите за Риверс.
Мислев дека е глупаво (исто како што пишав горе за Колтс, тоа истото го мислев и за Риверс во Тампа)
Добар КБ, ама нема потреба да земеш стар играч што очигледно паѓа. Не мислев дека Риверс би сменил ептен во Тампа кога самиот не стигна до огромен успех во Чарџерс. Добар КБ, ама...

Е сега, Брејди. Следам неколку фан страни за Бакс, од кој една најчесто ми се појавува на хоум и редовно постира кликбејт наслови.
Ама редовно. И ретко се реални.
Шпекулацииве за Брејди во неколку медиуми се збореа, дека Тампа е една од неколкуте екипи како опција.

Ги дисмиснав лагано пошто нема што да се надевам и нема теорија зошто Тампа и Брејди би се споиле, ептен е бјути енд д бист сценарио.

Шпекулациите после некое време се засилија и за Брејди, а и за Риверс.

Е тука помислив дека ќе го земеме Риверс и дека упраата е глупава што уопште и пробува нешто со Брејди.

Бев убеден дека Брејди ќе остане или ќе оди во Чарџерс.

Пред пар дена испадна дека квотите паднале ептен за Тампа и дека е #1 фаворит за Брејди.

Уште не ми беше за верување.

Брејди објави дека нема да остане во Петс.

Уште не ми беше за верување.

Официјално НФЛ.ком објавува дека Брејди agreed in principle со Тампа.

Уште не ми е за верување.

Не знам што да кажам.

Брејди за пар години во Тампа... на залез на кариера.

Од аспект на маркетинг и тоа што ќе донесе во клубот е непроценливо.

Редовно ќе можеме да ги гледаме натпреварите на Тампа на ТВ ваљда.............НА СК5 МАМИЦАТА У ПИЧКА ДА ВИ ЈА ЕБАМ СЕГА НАЈДОВТЕ ДА НЕ ДАВАТЕ УТАКМИЦИ РЕДОВНО НА ТВ А ДО ЛАНИ.... ЦЦЦЦ :mad: :mad: :mad:

Нејсе.

Потегот со Груден на почетоков на декдата исто звучи ретардирано ама донесе успех.

Слично ко во Репторс, навивав за тимот низ милијарда тешки времиња и лани освоија титула. А на почеток не верував дека Каваи ќе смени сам нешто.

И тука не верувам.

Да играше лани Тампа плејоф, можеби ќе помислев дека со искуството на Брејди ќе можат да се борат за нешто.

Вака...мислам дека Брејди само би ја направил разликата за тимот да влезе во плејоф/

Ма да. Тампа е. Не би се изненадил и да се повреди у предсезона :D

Тампа има МАЕСТРАЛЕН рисивинг кор.
Затоа и велев дека Винстон не може да успее повеќе во екипава. Махомс да беше у тимов ќе растураше.

Е тоа го велев чисто како пример, ама еве, сега и стварно ќе имаме квалитетен КБ па ќе се види разликата.

Штета што е ипак во пензионерски денови ама...

Ќе помогне многу ова за иднината на Тампа.

Хаааааааајп

:vozbud: :vozbud:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
TB Buccaneers = Tom Brady's Buccaneers :D

1584539862124.png


1584546578559.png

1584553306581.png
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Дариус Слај у Иглс :mad::mad:

Ремси го катнале Грли, втф?
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Rams мораат да ослободат место во salary cap-от, посекако Gurley имаше проблеми со повредите во последно време, а Клеј Метјус ништо не изигра посебно лани, така да лесно ќе ја пополнат празнината.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Rams мораат да ослободат место во salary cap-от, посекако Gurley имаше проблеми со повредите во последно време, а Клеј Метјус ништо не изигра посебно лани, така да лесно ќе ја пополнат празнината.

Па незнам дали баш лесно, нема останато добри лајнбекери на пазар, а им замина и Литлтон
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300

ААААААААА

РЕНОВА ТЕТОВА МАКЕДОНСКО ЧЕЛЗИ АЈДЕЕЕЕЕЕЕЕ

САСКАЛФКДСКДСКФДСФДКСЛЧДФЛДСКЛФКФДСК

п.с. грлеј у фалконс
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Шон Пејтон има корона :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom