Американски фудбал - NFL лига

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Имаше објаснето еден на твитер дека Хопкинс имал уште 3 године од договорот.
Ама немал више загарантирани пари, и нормално у случај на некоја страшна повреда би можеле да го катнат, без дополнителен трошок или дед мани.

И барал нов договор со услов "Мichael Thomas money", односно околу 20милки по сезона иначе немал да игра.
Хјустон имаат многу кеш уложено у одбраната, пред се у Ват и Мерсилус, а треба и нов договор за Вотсон, кој ќе стартуе на околу 38 мил по сезона можда и четириеска.

Едноставно мораше да се деси трејдов, е сега мене само ме чуди што добија толку малку за него, и избрзаа некој сигурно ќе убацеше пик од прва рунда за Нук.

Иначе ДеФорест Бакнер у Индијанополис за 13-тиот пик сезонава на драфтот. Линч е мајкоебач од ЏМ


Иначе првиов ден од отворениот пазар го добиваат Браунс, верувале или не. Неколку одлични потези, Аустин Хупер 4год/44мил, Џек Конклин можда најдобриот РТ на пазар 3г/42 ( Боб Квин шупакот даде 50 за Ваитаи чисто за споредба) и Чејс Кинам 3г/18мил као резерва за Мејфилд ( кинам најдбриот фудбал го играше у Минесота под Стефански)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Mariota vo Raiders, van Noy vo Miami...kako trgnalo Brady vo Indy ke zavrsi :vozbud:
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Амари Купер 5 години 100м останува во Далас
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.259
Џабе го хејтате трејдов на Хјустон

А гледам цел свет се чуди. Втора рунда пик не е мала работа.

Како што кажа Марли погоре не им се даваше ептен пари, а и ваљда не мислат дека можат повеќе од ова па пробуваат нешто со менување на коцките

Се надеваат дека Џонсон ќе доживее втор peak на кариера со нив, а ако тоа се случи тогаш ете не е ткаа лошо.
Башка пикот од втора рунда може да испадне играч што ќе има голем импакт

Објаснувањето е:
Мислат дека со овој тим го достигнаа максиумумот и пробуваат да се коцкаат за да направат нешто повеќе.

Мене ми има логика, секако немаше поголем успех од ова да направат вака.
Автоматски споено мислење:

Иначе Хјустон немаа пик од прва рунда, па сега со овој потег ќе имаат два пика во втора рунда.

Секако дека Џонсон го има потенцијалот, ако им успее...топ

Башка веруваат дека Дешон може и други рисивери да направи во успешни

Вреди ризикот, мене ми е сасвим ок и не го сфаќам хејтот

Јас сум поборник на тоа дека малку се играчите кои заслужуваат огромни суми во НФЛ и скоро секој лесно може да се замени

Скоро сигурно ќе земат WR со еден од пиковите.

Ако го постигнеш максимумот онда вреди да ризикуваш.

Одличен избор и за Аризона од друга страна.
Убеден сум дека за една до две години од сега повеќето ќе речат дека згрешиле :D
Автоматски споено мислење:

WHAT THE FUCK WHAT THE FUCK WHAT THE FUCK KE BIDE SURREAL DA SE GLEDA VO DRUG DRES

 
Последно уредено:
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Хјустон во наредни 4-5 години можат да фатат плеј оф чисто на сув квалитет на Вотсон и тоа е тоа :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.259
Мисли си, сеа Бриџвотер или некој од колеџ ќе земат и.. :D
 
Член од
20 август 2019
Мислења
37
Поени од реакции
83
Теди во Каролина, Риверс во Инди, Мариота кај Груден во Лас Вегас.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Фала му на Брејди за се до сега, ете решил најверојатно со Тампа Беј да потпише, со среќа нека му е. 6 прстени донесе на франшизата и тоа вечно ќе му стои. Ќе беше фино да ја завршеше кариерата во НЕ, ама што е тука е.

Пред НЕ претстои ребилд кој ќе биде краток или многу долг, во зависност од колку добро ќе драфтува Беличек годинава. За идната поголемиот дел од ветераните веќе се без договор и НЕ ќе влезе со над 80 милиони простор + колку и да се покачи кепот, така да ќе имаат можност за брзо да се вратат во релевантни тимови.
Офанзивната линија е солидна, потребен е еден добар ресивер и ТЕ за напад. Нормално и квотербек, што е тешко да се погоди, ама па Беличек кога вложува драфт капитал, вообичаено погодува солидни играчи.
Одбрана освен секондарито што би требало да е добро, мора многу да се менува, лајнбекерите си отидоа, само хајтауер остана, дефанзивната линија е прилично очајна, така да очекувам некој пикови да го адресираат и тоа прашање.

Интересно ќе биде да видиме што ќе извади Беличек и како ќе се снајде сега без Брејди, кој реално лани беше во пад, ама тешко е да се каже дали е до него и дали годините го стигнале или очајната игра на ресиверите кои беа полумртви заедно со повредите во офанзивна линија.
Исто интересно е да видиме што ќе биде и со пола фронт офис и тренери, Мекданиелс беше многу близок со Брејди, дали планира и тој да си фати патот идното лето? Да видиме и што квотербек ќе му донесат ако е некој малку помобилен, можеби ќе смисли интересни гејмпланови.

Редно е и ние да видиме низ што поминуваат останатите тимови на годишна основа, ама се додека е тука Беличек, не се секирам дека тимов ќе падне на ниво на Кливленд, Детроит, Синсинати и ним сличните.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom