Американски фудбал - NFL лига

Член од
1 март 2010
Мислења
5.459
Поени од реакции
8.392
IMG_20200114_040321_856.JPG

Центри: Ламар Џексон и Вилсон
Бекови: Махоумс, Ерц, Хопкинс и Хенри
Крила: Еделман, Томас, Бекам и Хил
Пикери: Гронк и Келси
Ацо и Велко: ЏЏ Ват и Метјус
Голмани: Гилмор и Шерман

Кој му стиска нека дојде.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.901
Поени од реакции
71.750
Прегледај го приврзокот 228904

Центри: Ламар Џексон и Вилсон
Бекови: Махоумс, Ерц, Хопкинс и Хенри
Крила: Еделман, Томас, Бекам и Хил
Пикери: Гронк и Келси
Ацо и Велко: ЏЏ Ват и Метјус
Голмани: Гилмор и Шерман

Кој му стиска нека дојде.
Професионални НФЛ играчи.
Ракомет играчи.

Не ме зезај разликата е небо и земја.

Живо ме интересира до душа како би испаднало ова пошто физичка подготвеност и незнаење на спорт не се баш слични ама само да подаваат без да тапкаат пак мислам НФЛашиве би тепале.
Автоматски споено мислење:

Ама не е битен тимот на теренот туку тој надвор од него :D

Тренер: БеличикПрва утакмица: Против Цебепха Македонија


После 2 месеци аназирање, Макогејт, крадење на плејбуци и се тоа ќе дојдат до заклучокот

'Овие имаат тактика за клавање повеќе голови."

тактикл џиниусес
Автоматски споено мислење:

Ама не е битен тимот на теренот туку тој надвор од него :D

Тренер: БеличикПрва утакмица: Против Цебепха Македонија


После 2 месеци аназирање, Макогејт, крадење на плејбуци и се тоа ќе дојдат до заклучокот

'Овие имаат тактика: Клавајте голој."

тактикл џиниусес
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9.468
Поени од реакции
10.160
ЛСУ си тепаа глатко против Клемсон. Joe Burrow е играчиште и многу веројатно прв пик (на Бенгалс им треба QB, плус он е од Охајо).
Во ЛСУ игра и синот на Ренди Мос, мислам на позиција TE. Ако и тој иде на драфт ќе биде интересно кој ќе го земе. Засега изгледа физички доминантен во колеџ лигата.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.324
Поени од реакции
13.850
Аии не очекуев онакво газење на ЛСУ, Клемсон имаше 28 победи по ред пред текмава.

ИМа многу интересни играчи у ЛСУ покрај БигДик Џо кој ќе биде сигурно прв пик, ова неможат ни Бенгалси да го заебат (иако сњаав вчера дека го земаат Туа на драфт, и Вашингтон го трампа вториот пик на Чарџерс кои го земаат Џо, и Чејс Јанг завршуе у Лајонс, знам сам ќе си побарам психијатар)

Тој Чејс ресиверот им е машина, секонадарито им е ебење, Делпит и корнерчето го забраев како го викаја. Лајнбекер имаа добар, струја многу подвижен Квин мислим се викаше, и кој ќе го лапне РБто со долго име има да се офајди тамо у 4-5та рунда.

Клемсон ме разочараја, освен Ти Хигинс, Етиен и Лоренс потфрлија свите, посебно офанзивната линија и секондарито кое е демек најјако у државата, оној корнерот Терел го изнафалија свите цела година, Чејс душата му ја извади.


Иначе се пензионирал Лук Кичли, Кушли или како и да се чита, на 28 године, втф?!
Исто и еден од моите најомилени играчи Антонио Гејтс, мада за него и се очекуеше
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.901
Поени од реакции
71.750
Еј, неам видено за Гејтс

:cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:

GOAT

Двајцава се ХОФери, ама Гејтс :cuc: :cuc: :cuc:

Од друга страна пак....ФИЦЏЕРАЛД СЕ ВРАЌА И ДОГОДИНА!!

Иначе ја не пратам ептен колеџ фудбал, ете забораив и финалево да го гледам :( За тампа има шанса да го земат Делпит, така да ако eye test-от на Марли го поминал доволно за да го спомене онда сум задоволен (y)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.901
Поени од реакции
71.750
1579128310785.png

@Марли горнава слика

Иначе...Меколки калкин и не бил ептен навлечен на хероин, брат му (што глуми во Lords of Chaos) бил тој што е асли наркоман во фамилијата, ама ете поради алкохолизмот и останати наркотици некако сите мислат дека Меколи Калкин бил на хероин навлечен

1579128364742.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.901
Поени од реакции
71.750
Пак СК5 :-=)))))))))))))))))))))))))

Море све ви ебам

ај не можете и СБ на СК5 да давате???
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.297
Поени од реакции
663
Топ.
Па нели ние го имаме хрватскиот (или како и да беше) пакет што значи декакај нас ќе одат на првите три?
Нз обично натпреварите што одат на Нова ги емитуваат на СК5 било фудбал или кошарка. А само СК1 е посебен канал за секоја земја, останатите ги делат сите со иста содржина само се менува аудио јазикот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.901
Поени од реакции
71.750
BRUH, LOOK AT THIS FRANCHISE

OOH

NONONONONO

Автоматски споено мислење:

ок може и добар потег да е, ама ептен е мемтастичен :D
 
На врв Bottom