Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.984
  Допаѓања:
  9.519
  Bortls kade? :(
   
 2. Дим4е

  Дим4е NZT-48, want some?

  Член од:
  24 октомври 2007
  Мислења:
  6.542
  Допаѓања:
  6.806
  Da bog da vo Pastuvi Pozarevac.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.800
  Допаѓања:
  12.808
  Џејмисон Краудфр, СЏ Мосли и Ентони Бар у Џетс.

  Шелдон Ричардсон у Браунс.

  Ламаркус Џојнер иТрент Браун у Рејдерс

  Девин Фунчес у Колтс

  Карлос Хајд и Тиран Матју у Чифс, леле Чифс ги има најдобрите две сејфтија у лига сега

  Квон Александер у 49нерс


  Малик Џексон у Фили
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  95
  :eek::cautious::cautious::cautious::unsure:

  Ok
   
  На Iceboy и BilboBaggins им се допаѓа ова.
 5. Zhan

  Zhan

  Член од:
  22 јануари 2012
  Мислења:
  539
  Допаѓања:
  291
  Офанзивата на Браунс оваа сезона е

  Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
   
 6. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.800
  Допаѓања:
  12.808
  Јеби се Дорси, зашто Пеперс ?!
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.939
  Допаѓања:
  51.695
  Не ми се верува колкави МОРОНИ се овие Џајнтс, одбраа да го задржат килајцата Ели Менинг а го трејдаа топ3 ресиверот во лигата кој е сеуште релативно млад. :facepalm:
   
  На Newton' му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Newton'

  Newton' Fapstronaut

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  243
  Допаѓања:
  203
  Wow Giants! Многу храбра одлука , изгледа дека идат во full tank mode и rebuild . Сезонава немаше баш ништо да направат , одбраната им е нула , толку дупки немаше шанси да ги средат со тој salary cap кој сезонава со овој трејд е -34милиони и со Eli QB... God Save the Giants ! (ама баш и не мораш)

  Од друга страна што е со Browns следнава сезона :vozbud: ваков hype , немало во Cleveland од 95 сезоната , кога тренер им бил , пази ова Bill Belichick !!!
   
  Последно уредено: 13 март 2019
 9. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Кад се врате скитнице

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.702
  Допаѓања:
  3.721
  Каков ребилд со 17ти пик од Кливленд? Го дадоа најдоброто младо сејфти со 3 про бола во 4 сезони и го даваат и Бекам, играчи околу кој треба да се гради екипата. За маркетинг вредноста на Одел да не правиме муабет. Со потегов Џајантс станаа Џетс и уште 5 години нема да фатат плејоф, најмалку.
   
  На beneamata и ElNinho им се допаѓа ова.
 10. Zhan

  Zhan

  Член од:
  22 јануари 2012
  Мислења:
  539
  Допаѓања:
  291
  Кога сме кај Џетс, ЛеВион Бел го зедоа.. Џетс се новите Џајантс

  Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
   
 11. Newton'

  Newton' Fapstronaut

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  243
  Допаѓања:
  203
  Јас го оправдувам трејдот како навивач на Eagles :ROFLMAO: ама Бекам како да е брат близнак на A. Brown , не знаеме што се дешава во тимот и дали прави пак проблеми или бара нов договор (иако лани потпиша ) игра во New York, град како што спомна е се за маркетингот и hype за таков талент како него е огромен , мора нешто големо да е за да биде вака трејдуван
   
 12. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.800
  Допаѓања:
  12.808
  Thanking for Tua mode се Џајантс :icon_mrgr:
   
 13. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.604
  Допаѓања:
  67.466
  Ќе ме снема некое време и целиот пејзаж на лигава се менува...

  Браунс ќе бидат опасни догодина, очекувам да влезат во Плејоф

  Џајантс...шо ги знам..трошат златни години на Баркли...нема ептен јаки КБиња оваа класа...(сега за сега)..дали после оваа сезона ќе се пензионира Илај....кој знае што праат...не е добро време да си фан на Џајантс, ептен чудно е воден тимот у моментов

  Рејдерс...хмм..мислев подолго време ќе чекаат за да напраат некој потег ама еве..со толку драфт пикови изгледа оваа сезона ќе пробаат нешто, па здравје у 2020 веќе и да пробаат нешто посериозни да бидат во лигата

  Инаку...Хамфрис во Тајтнс :( Добар играч, се надевам ќе растури кај нив.

  Нах, во финалево го видовме него...тотално се изгуби... не е нешто посебно Туа

  Ма да...можда и бољи е тоа за него да нема огромен хајп...шо знам...
  --- Споено дупло мислење, 16 март 2019 ---
  Ауу и Бел не го спомнав

  ...ама па да го ебам, се изгуби и он од мапава, сите некако како да се сложуваме дека се преценува сам себе

  Не очекувам Џетс и со него нешто посебни да бидат, ама секако сега ќе бидат посериозна екипа. Ќе видиме други потези што ќе ги направат, вака рано ми е за нив некое мислење


  Него на крај 49ерс некако највише го јадеа...и ОБЏ и Браун ги сакаа ама...
  --- Споено дупло мислење, 16 март 2019 ---
  :pos: :pos: :pos:
   
  Последно уредено: 16 март 2019
 14. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.122
  Допаѓања:
  7.629
  :love::love::love::love::love:

  IMG_20190320_021337_612.JPG
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Zhan

  Zhan

  Член од:
  22 јануари 2012
  Мислења:
  539
  Допаѓања:
  291
  Burfict со AB во исти тим....

  Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
   

Сподели преку: