Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Нц, најзаслужен за титулата на Пејтриотс е Гоф

Гоф = МВП[DOUBLEPOST=1549249737][/DOUBLEPOST]Леле колку ме нервираше денеска све му ебам еј..

Не можам да опишам колку се напнав...

О Ч А Ј
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Вака ептен мака ми е што на крај Патси победија највеќе заради катастрофалната игра на Гоф. Како год било, кој ќе чека пак до Август...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Немам адреналин како пред 2 години, ваљда дека тогаш беше mission impossible ситуација, али ептен ми е ќејф за целата организација, за мене лично мање више, не сум битен. :D

Имаше многу 7-9 моменти за НЕ утакмицава, интерсепшн на прв обид за пас, промашен ФГ, неуспешен 4 за 1...али во последните 20 минути се потсредија и ТБ имаше еден одличен драјв во кои главни фактори беа Гронк и Еделман. Какви играчишта и клач играчи се двајцата, ноу комент. А колку е потценет овој вториот тоа е страшно! Одбраната беше одлична, не колку што го покажува тоа резултатот, тука влијание имаше ужасниот напад на Ремс. Но, одличен пас раш во некои напади, мораше рано да фрла Гоф и слично.

Од друга страна, офанзивната линија на Петс според мене во плејфот изигра скоро перфектно. Поготово денеска против Доналд и Су.

Ме мрзи да пишувам долго, сe' на се', по мене заслужено тепаа Петс пошто барем во неколку моменти покажаа блесок напаѓачки, за разлика од Ремс. Искрено, со таков напаѓачки потенцијал, срамота е 3 поени да постигнеш само... (па и 6, дури и да влезеше овој ФГ на крајот).


И сега интересното почнува, трејдови, кој каде ќе иде, од кого ќе се решат Петс и слично. :D

PS: Сеинтс-Петс ќе беше далеку повозбудливо финале, можда и Петс ќе беа подобри затоа што Брис, Камара и дружината ќе беа ДАЛЕКУ подобри од овој напад на Ремс денеска. И со нивна стандардна игра и оваа игра на Петс денеска, ќе тепаа барем 10 поени разлика.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Ова ви е чист пример зашо не го сакам новиов правец на НФЛ, вакви вештачки убаи за око екипи.
Напад и само напад, го имаат најдобриот одбранбен играч можда у историјата на спортот, не знаат да искористат, бем ти аматерите.

Офанзивниот факинг мастермајнд МекВеј.

Хрк пу
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
upload_2019-2-4_4-28-49.png [DOUBLEPOST=1549251288][/DOUBLEPOST]
Ова ви е чист пример зашо не го сакам новиов правец на НФЛ, вакви вештачки убаи за око екипи.
Напад и само напад, го имаат најдобриот одбранбен играч можда у историјата на спортот, не знаат да искористат, бем ти аматерите.

Офанзивниот факинг мастермајнд МекВеј.

Хрк пу
Ех, не беше ептен лоша одбраната на Ремси

Ипак да ги задржиш Петс на само 13 поени и не е така лоша работа

Особено што просек им беше 20+ поени да примат....
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Прегледај го приврзокот 204172[DOUBLEPOST=1549251288][/DOUBLEPOST]
Ех, не беше ептен лоша одбраната на Ремси

Ипак да ги задржиш Петс на само 13 поени и не е така лоша работа

Особено што просек им беше 20+ поени да примат....

Тоа и ја го реков, не реков дека е лоша, туки МекВеј незнае да ја искористи.

Колку и да се добри у одбрана, малку ако не штима нападот се губат, и тоа е тоа, џабе одбраната е добра
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Сега Кронки ќе се изнервира и ќе го направи Арсенал шампион, кога веќе не можеше Рамс.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Генерална оценка: најлош супербол што сум го гледал, а гледам веќе десетина години. Лоша утакмица, со просечно халфтајм шоу и досадни реклами.

Дефинитивно победа на генијот Беличек. Најголемата слабост на Ремси е Гоф. И тоа тој го искористи максимално.Пас рашот на Петриотси функционираше беспрекорно. Во ниедна ситуација не му оставија повеќе од две секунди да размислува. Го треснаа два-три пати од земја и дечкото се распадна. Само одбраната ги држеше да ова не биде тежок пораз.

За мене како Стилерс фан ова беше најлош можен крај на сезоната, али јебига, не е далеку септември.
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Само што го изгледав superbowl , ни Rams ниту Patriots не ги сакам , така да не ми се седеше буден цела вечер за нив . Честитки за Patriots и нивните фанови , иако заедно со Cowgirls може највеќе ги мразам во НФЛ , чисто заслужена победа , Bill Belichick е убедливо најдобар тренер , како одбраната изигра дисциплинирано секоја чест , Rams беа изгубени цела утакмица во напад . Сите тимови во НФЛ го бараат следниот McVay :pos: Стариот вчера го читаше како буквар , ниту во еден момент не делуваше дека Patriots немаа тотална контрола . McVay уште многу мноогу леб треба да јаде да стигне на ниво на Belichick .
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Сега Кронки ќе се изнервира и ќе го направи Арсенал шампион, кога веќе не можеше Рамс.
Moре он ако го води Арсенал така како што ги води Ремс може ептен сериозни да ги направи Арсенал...ама тоа е...[DOUBLEPOST=1549290990][/DOUBLEPOST]
Сите тимови во НФЛ го бараат следниот McVay
A вчера вечер дури и Ремс го бараа МекВеј..ама го снема..кој знае кај беше........ :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Има реприза на СК хд мислам, ако некој му се гледа реприза. :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Jas go primetuvam veruvaj... Koga sutiraat gledam vo golot i ako mrezickata se izmesti znam deka e gol.. i posle krevaat racete se raduvaat.. btw vo zivonogu ubavo se gleda pakot, pred nekoja godina gleav mkd-bugarija tuka igraa na toa mrazot za lizganje kaj boris salata..
Убаво се гледа на мразот у борис Трајковски, дојди тука у права арена да те однесам да видиш колку се гледа. Да нема сензори на голот и огномет да лета секоја утакмица 0-0 ќе биде од што се гледа.
Али колку и да е лошо у живо и тешко за пратење на ТВ е уште помизерно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom