Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.634
  Допаѓања:
  12.410
  Ник Фанџо дефанзивниот координатор на Чикаго, нов тренер на Бронкос.
  The Evil Genius himself (y) нешто паметно и од Елвеј
   
 2. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  99
  Допаѓања:
  76


  :place::place::angel::place::place:
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.660
  Допаѓања:
  980
  Вечер ќе видиме што уствари се Канзас сити. Имаат опасен чоукер на клупа, не би ме изненадило пак да си кикснат.
  Реално, ако играат како во регуларна сезона, многу поени ќе има утамицата и солидна победа за КЦ ќе е.
   
  На Newton' му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Newton'

  Newton' Fapstronaut

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  193
  Интеренсно ќе биде вечер , Colts се многу незгоден тим , во јака серија се и изглеа секој следен натпревар се подобри од претходниот ,кај Chiefs мора run game да проработи , откако на Hunt му дадоа отказ нападот не е ист , многу е еднодимензионален . како и да е Arrowhead ќе грми вечер , на таков стадион и публика ако не те мотивираат да дадеш се од себе не знам што друго би , нека биде јако вечер и нека победи подобриот :oleee:
   
 5. Huddle

  Huddle

  Член од:
  10 јуни 2008
  Мислења:
  345
  Допаѓања:
  537
  Незгодни временски услови во Канзас Сити, снег силен ветер мислам ова повеќе им одговара на Колтс.
   
 6. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.114
  Допаѓања:
  4.262
  No luck for Andrew Luck so far.
  Некако ми се чини уопште не им одговара снегов.
  Уствари и Пејтон Менинг знаеше да чоукне кога играа на ваков снег.
   
 7. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.776
  Допаѓања:
  9.337
  Au ama melat Kanzas...
   
  На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Huddle

  Huddle

  Член од:
  10 јуни 2008
  Мислења:
  345
  Допаѓања:
  537
  Мислев дека ќе бидат полоши условите за игра, засега Канзас нема никакви проблеми одбраната на Колтс не постои воопшто.
   
  На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.423
  Допаѓања:
  67.100
  Чомовски менаџериште :cuc:

  Значи вака иде:

  ББ

  НЕКОЛКУ ПРАЗНИ МЕСТА

  Пит Керол
  Чомовски

  неколку празни места
  неколку празни места
  неколку празни места
  неколку празни места

  Сите останати
   
 10. Huddle

  Huddle

  Член од:
  10 јуни 2008
  Мислења:
  345
  Допаѓања:
  537
  Шон Пејтон ?
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.423
  Допаѓања:
  67.100
  Е да, видиш го забораив него...

  Ма да му се посреќи него со Брис, плус ланскиот драфт + зимање на играчи што се недрафтувани...

  Ама да, квалитетен тренер.


  Ама не би го стааил на листава со Пит и Рид.

  Овие тројца се легенди за мене, и Пејтон треба до 2025 да биде у лигава и со КБ што не е Дру да стигне до солиден успех (нели, не мора СБ ама вака како РИд нека успее лагано од плејоф екипа...да смени КБ и пак да е плејоф екипа) за да стане легенда од нивен ранг
   
 12. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.900
  Допаѓања:
  51.514
  Вака газев баш со Чифс на Madden08 лани, случајност? :icon_mrgr:
   
 13. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.423
  Допаѓања:
  67.100
  Имаш апдејтирани ростери или?

  ја си цепам со оригиналните...

  И уште ми е криво лани што не успеавме да изиграме една онлајн :D
   
 14. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.900
  Допаѓања:
  51.514
  За жал неам играно со месеци, ќе ја снимам пак и ќе пробаме. :D
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.423
  Допаѓања:
  67.100
  ^ Па зашто си ја избришал? :D

  Иначе..графика за Петс-Чифс...хмм..може да ги урочи ова Петс..

  Ај ќе видиме..

  Супер текма за Чифс денеска, залсужена победа, ептен им помогна неделата одмор!

  Имаат супер потенцијал, ќе виидме што ќе праат у АФЦ финале, можат до СБ секако
   
  На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: