Американски фудбал - NFL лига

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Убеден сум дека во Rocky IV кога тренираше за борбата дека не викаше Drago , Dragoo !!! Викаше Dallas , Dallaaaas !!!



 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
И ја сеа дојдов да пишем дека Бама к Клемсон почнуваат.

Да го изгледам конечно цела утакмица Туа, да видим што е со хајпов околу него
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Си гази КБ-то на Клемсон, се надевам нема повреди да има
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
ако не ги оправи Ејријанс ни госпо не ги оправа :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
И Тод Боулс ќе му биде ДК, браво за Бакс[DOUBLEPOST=1547039959][/DOUBLEPOST]Иначе Кардиналс го назначиле Клиф Кингсбјури за нов Хед коуч.

Типов доби одказ од Тексас Тек универзитетот пред месец дена, после ОСЦ го вработиле као офанзивен координатор, па доби интерес од НФЛ, ама од новиот факултет не добил дозвола да иде на интервјуа, па даде сам оставка и сеа е нов тренер на Кардиналс :)

Тренерите у НФЦ Вест
МкВеј 32 г
Шанахан 39г
Кингсбјури 38г
Пит Керол 245г
:icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Bill Belichick has more wins in the playoffs (28) than every other remaining coach combined (26)

ако не ги оправи Ејријанс ни госпо не ги оправа :D
Не би се изненадил ептен :D Имаат проблем со култура,самодоверба и останати милијарда работи кои не зависат само од тренерот. Нешто како Македонија
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
И Тод Боулс ќе му биде ДК, браво за Бакс[DOUBLEPOST=1547039959][/DOUBLEPOST]Иначе Кардиналс го назначиле Клиф Кингсбјури за нов Хед коуч.

Типов доби одказ од Тексас Тек универзитетот пред месец дена, после ОСЦ го вработиле као офанзивен координатор, па доби интерес од НФЛ, ама од новиот факултет не добил дозвола да иде на интервјуа, па даде сам оставка и сеа е нов тренер на Кардиналс :)

Тренерите у НФЦ Вест
МкВеј 32 г
Шанахан 39г
Кингсбјури 38г
Пит Керол 245г
:icon_mrgr:
Околу Кингсбјури, мислам дека битен дел е тоа што има тренирано доста добри QB кои сега се актуелни во НФЛ. Почнувајќи од Кинам, Бејкер (година дена пред овој да се префрли) и Махомс. Плус, му беше кординатор на Џони Мензел во 2012 кога овој зема Heisman Trophy. На крај краеви, кој се знае со МекВеј и добар QB тренер за Розен кој и не баш добро ја почна својата НФЛ кариера.

E сега, друга работа е што МекВеј си е МекВеј и тешко дека некој ќе го повтори тоа што тој го направи со Ремс ама во денешната НФЛ тоа е т.н. рецепт за успех и франшизи како Кариналс ќе копираат додека не им успее или додека не се појави некоја нова копија на МекВеј бидејќи реално од нив не бива шампиони.[DOUBLEPOST=1547068599][/DOUBLEPOST] On other note... Кливленд конечно прави добри потези.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom